Autor Zpráva
Bronzi
Profil
Zdravím všechny,
nevěděl sem kam to patří tak to dávám sem. Před časem sem si udělal wysiwyg editor ale tehdy neměl žádné možné nastavení, teď jsem měl konečně trochu času abych to napravil. Tak bych byl rád abyste se na něj koukli a napsali co bych měl přidat, změnit nebo odebrat případně co vyžadujete od wysiwyg editoru aby uměl abych to zas mohl někdy dodělat. Mockrát všem díky.
Tady je link.
http://wyseditor.bronzi.cz/
Měsíček
Profil
No .. v IE7 mi to hlásí jakési chyby v DEMO ukázce.
Lexter
Profil
Co by měl umět wysiwyg editor?
1) Tučné písmo, kurzívu, seznamy
2) Odkazy
3) Obrázky
4) Tabulky
5) Nadpisy a nic víc!

To abych nechodil na mnou zpracované weby s pocitem dobře odvedené práce a následným šokem, když se na mě vyvalí mega velké červeně blikající písmo. Tak já si představuju wysiwyg editor. Jednoduchý a chránící web před dovádivci.

Já vím, není to moc k tématu.
Ghosting
Profil
Mne vyhovuje tento, má vše základní. http://www.krteczek.czweb.org/jpw/editor/
Bronzi
Profil
No .. v IE7 mi to hlásí jakési chyby v DEMO ukázce.
Můžu se zeptat co to jsou za chyby? Nějaké alerty nebo něco jiného? IE 7 mám jenom ve standalone verzi a tam alerty nevyskakujou vůbec.
TSD
Profil
Já se pro změnu pokusím napsat něco k tématu.

- chvilku mi trvalo, než jsem si přebral, co znamená Schránka, Písmo, Odstavec atd. Možná bych to udělal jinak, nebo úplně zrušil.
- pod záložkou Formát ve druhé sekci první tlačítko nemá popis
- vybíhání popupu po vybrání textu je otravné a zbytečné. - oprava: velmi otravné
- tlačítko "abc" nevypadá moc jako ikona pro přeškrtnutý text
- když označím pár řádků pod sebou a kliknu na ikonu číslovaného seznamu, očekával bych, že bude co řádek, to položka. Neděje se tak
- tlačítko číslovaný seznam dělá totéž co odrážky = ne čísla, knedlíky
- po chvilce hraní mi editor nějak zdivočel a styl nadpisů se textu v řádku, kde mám kurzor, nastavuje při přejíždění myši nad ikonami nadpisX
- nikde nevidím možnost nastavení výšky řádku

To vše v opeře 9.5

Bylo by užitečné, kdyby někde existoval nějaký config, kde bych mohl jednoduše zadat, co se v editoru má zobrazovat a co ne. Každý odhaduje schopnosti svých zákazníků (tudíž těch, co budou editor používat) jinak.

Celkově to vidím jako potenciálně dobrou věc, jen by to chtělo pochytat pár chybek a vyladit pro prohlížeče.
Str4wberry
Profil
1. Uvítal bych změnu velikosti pole pro psaní.
2. Na můj vkus se to poměrně dlouho načítá.
3. Oprav si formát času a data — viz 18:5:51 a 30.6.2008.
4. Současná velikost písma by mohla být zobrazená, abych věděl, jestli písmo zvětšuji/zmenšuji.
5. U ikonek postrádám title s vysvětlením jejich funkce.
6. Proč mi editor po kliknutí na „B“ nevloží <b>? Totéž u „I“. Jde to někde opravit?
7. U zavíracího křížku postrádám kurzor ruky.
8. Chybí mi hover u snad všech tlačítek.
9. Jak lze udělat víceúrovňový seznam (<ul>, <ol>)? Jde to jen na kartě vložit, zdá se mi.
pEeLL
Profil
vyzkousel jsem jen zbezne.

jedine vec co se mi prilis nelibilo bylo ze kdyz kliknu na nejake tlacitko tak se oznaci oranzove az kdyz zacnu psat. a pak problem ze kdyz chci hned od zacatku psat treba tucne ze to nejde.

jinak velmi slusny word :)
Bronzi
Profil
TSD
1) V editoru si můžeš vybrat 2 různé menu máš to aji v tom demu jedno je s těma záložkama apod. a druhé je úplně jednoduché.
2) No formát tam sem nevědl co do toho druhého boxu je to tam spíš jen tak na ukázku zatím to je stejně ve fázi ladění.
3) Vybíhání se tá zrušit v configu. Mi to tak třeba vyhovuje. To co je v tom demu je všechno co editor umožňuje zakázat si můžeš úplně všechno.
4) Přemýšlel jsem co tam bude lepšíjestli přeškrtunté S nebo přeškrtnuté abc. Vyhrálo abc.
5) No to je tak trochu problém opery předtím to chtěla strkat dokonce do odstavce to už sem ošefoval. Nicméně to asi půjde vychytat. Takže si píšu na seznam ;-)
6) Hned sem to zpravil (Zatím jen na localu) jenom sem se přepsal v kódu.
7) No zdivočení to jsou nejhorší chyby obvzlášť když operu používám jen na testování. Zkusím to vychytat.)
8) Jestli myslíš výšku odstavce. Tak to všechno můžeš dělat přes css soubor, jehož adresu pak vložíš do konfigu editoru.

Máš na mysli nějaký generátor configu, kde by se jen zaškrtávalo apod.? Klasický konfig existuje.

Str4wberry
1) Jstli myslíš dynamickou změnu jako má třeba tinymce tak to časem dodělám. Jinak velikost pole jde změnit velikostí textarea, na které se editor váže.
3) Opravím
5) Dodělám
6) Opravit to zatím nejde ale asi to dodělám.
7) Dodělám
8) Njn hover zatím není.
9) Ano je to jen na kartě vložit ale asi to přidám aji jako funkci tlačítka odsadit, pokud to myslíš takhle.
TSD
Profil
Bronzi

1) Pravda, beru zpět
3) Vybíhání se tá zrušit v configu. Něco jako soubor config jsem nenašel a v rootu jsem nenašel žádný soubor, který by mi na první pohled připadal jako nějaké nastavení editoru.
4) ...nebo přeškrtnuté abc. Vyhrálo abc. To abc je nepřeškrtnuté.
Bronzi
Profil
TSD
3) No tak to je fakt jako soubor to neexistuje ale můžeš si ho vytvořit. Objekt configu se předává jako druhý parametr konstruktoru. Jak ten objek udělat je v dokumentaci. Soubor s konfigem bude asi lepší dodělat.
4) Tak teď sem si toho taky všim. Nepřeškrtnuté to je jen v Opeře. Už sem to taky zpravil (na localu).
TSD
Profil
Bronzi
3) No tak to je fakt jako soubor to neexistuje ale můžeš si ho vytvořit. Objekt configu se předává jako druhý parametr konstruktoru. Jak ten objek udělat je v dokumentaci. Soubor s konfigem bude asi lepší dodělat.

Myslím že nejlepší řešení by bylo config vytvořit a napsat do něj defaultní hodnoty. Vychozí stav bude beze změny, ale spousta lidí uvítá, když uvidí, že si s tím můžou hrát. A zkoumat dokumentaci a tvořit si config sám z ničeho .. je spousta lidí, kteří při náznaku podobného nepohodlí mažou demo a stahují další.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0