Autor Zpráva
Extra NET
Profil *
Také jste někdy zatoužili mít vlastní portál? Koordinovat práci redakce, spolupracovat s velkými společnostmi a hledat nové kolegy, kterým máte co nabídnout? Máš lidem co říct? To přeci není žádný problém, tedy ne pro vás, teď a tady. Neváhejte a čtěte dál.

Rozhodli jsme se dát šanci vzniku nového portálu, dát šanci právě Vám!

Na internetu jsou desítky různých webových stránek a webových portálů, ale třeba tam právě ten Váš chybí! Víme, spustit vlastní portál není nic jednoduchého a pro nemajetnou osobu se to může zdát téměř nemožné - a proto jsme zahájili tuto soutěž.

O co vlastně jde?
Jde o to, že výherce získá vlastní technické zázemí - webový prostor (server), profesionální portálový design hodný internetového periodika, registraci ISSN, naprogramované aplikace podle potřeby, CI - identitu celého portálu (logo, slogany aj.), odbornou pomoc, propagaci na mnoha internetových a vysoce navštěvovaných stránkách - zaručení okamžité medializace a efektivní zvyšování návštěvnosti, reklamní předměty (vizitky, trička, propisky aj.). A co je na tom nejlepší? To vše zdarma!

Na druhou stranu budete mít zodpovědnost za portál a právě na vás zůstane tvorba jeho obsahu. Technické zázemí, které zajistíme, je jen polovina úspěchu, zbytek je na vás. Vy budete muset hledat nové redaktory a dohlížet na to, aby publikovali pravidelně. Jakmile zjistíme, že Vaše aktivita na portálu je nízká a provoz se stává prodělečným, portál pozastavíme - jedině tak zajistíme, abyste vytvořili nový, perspektivní a lukrativní webový portál.

Více na www.i-extra.net
Railbot
Profil
Buď je to habaďůra jak z lidí zdarma vytahnout nápady nebo je někdo (Vy) vážně tak naivni, že si myslí, že lidé budou seriózní myšlenky na portál psát někam do komentářů, odkud to může ihned kdokoli vzít a mnohem rychleji jako první zrealizovat? :)
Extra NET
Profil *
Jde o to, že ne každý má ty správné prostředky, jednoduše chceme lidem nabídnout tu berličkou, kterou zprvu potřebují. Myslíte že by bylo lepší zřídit speciální mailovou schránku? Bojím se, že lidé než aby otevírali mail, raději užijí komentáře.
Extra NET
Profil *
Přidal jsem dodatek:

Bojíš se, že někdo tvůj nápad ukradne? Napiš nám to na e-mail, info@i-extra.net
vertigo4
Profil
Extra NET
Bojíš se, že někdo tvůj nápad ukradne?
Tak to se ani bát nemusím, ona je to čirá pravda, že v internetových končinách (zejména těch českých) se kradou nápady. A navíc: Pokud bych i měl vlastní nápad, tak rozhodně jej nebudu realizovat pro nějaké *CENZURA* , kteří mi po roce práce řeknou zdar a na projektu vydělají prachy....

Bude mít ten, kdo by ten portál řídil nějaké zisky (např. z reklam atd.)?
Extra NET
Profil *
Nehledejte v tom žádné vedlejší úmysly, vše je opravdu takové, jak píšeme v článku. Pouze vytvoříme portál jako takový a z počátku částečně pomůžeme a poradíme, a další rozvoj už je jen na výherci.

Ano, veškeré zisky z reklam půjdou výherci. (předpokládáme že si tam vloží Google ADS, nebo podobný systém)
vertigo4
Profil
Extra NET
OK, ikdyž pořád jsem nedůvěřivý ;-)
Extra NET
Profil *
:) V tom Vám bohužel nepomůžu, jedině snad že to zkusíte a zapojíte se ;)
vydrus
Profil
Hm.... jsem zvědav na nápady :) zatím tam jsou veškeré žádné :)

Řekl bych, že dnes se již nedá psát o ničem, aby nebyla konkurence, protože každé téma je již tisíckrát přetřásané.... viz blog.cz
Davex
Profil
Můžete mi prosím vysvětlit, co z toho ten výherce bude mít? Připadá mi, že jen spoustu radosti z práce zdarma.
Railbot
Profil
Řekl bych, že dnes se již nedá psát o ničem, aby nebyla konkurence
Řeč je o portálu, ne blogu. A vymyslet větší originální projekt zase není tak těžké, sám jich mám v hlavě několik. Pravda, každý už má na světě i v ČR svou konkurenci, ale samozřejmě mám vymyšlenou i nějakou přidanou hodnotu, aby to mělo smysl. Takže...tak :)
Extra NET
Profil *
Davex Vlastní portál bez investic do jeho rozvoje a také zisk z reklamy - co víc bys chtěl?
vertigo4
Profil
Extra NET
A mohu se zeptat co z toho budete mít vy?
Davex
Profil
Extra NET
Pokud půjde veškerý zisk z reklamy na portálu výherci, tak na základě čeho se bude posuzovat jeho prodělečnost?
Extra NET
Profil *
My nepotřebujeme další zisky z reklam, jde o to, že vytvoříme dceřiný portál, jehož zřizovatelem je právě Extra NET - správu přenecháme na výherci - ten bude mít portál, technické zázemí a ještě zisky z reklam. Ovšem, každým novým portálem zřízeným Extra NETem se parabolicky zvyšuje návštěvnost a oblíbenost mateřského projektu. Je to úplně stejné, jako například iDnes - každou tematickou kategorii spravuje samostatná redakce, my jsme však nabídli možnost vlastní správy rovnou našim čtěnářům.

Prodělečnost? Tak to je myslím naprosto jednoduché - máme sestavenou analýzu navýšení zisku z již minulých spuštěných portálů, a tak víme, kolikaprocentní jsou nárůsty mateřského projektu spuštěním projektu dceřinného. Dále se to bude hodnotit podle aktivity publikování a dalších kritérií. Nároky jsou naprosto přiměřené - a ani nepředpokládáme, že bychom portál někomu pozastavili, je to spíš jenom úniková cesta, když by výherce nejevil větší zájem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0