« 1 2
Autor Zpráva
joe
Railbot
Nechci se tu hádat, příště nečti jen tagy, ale taky text mezi nima ;)

Jsi expert na SEO nebo jen plácáš
Nejsem, stejně jako ty ne, ale píšu jen věci, které mám ověřené.

Validní kód = kód dle specifikace bez zbytečných chyb, robot určitě takový kód bude louskat raději než nevalidní srajdu.
Použiju tvá slova, "Jsi expert na SEO nebo jen plácáš, abys byl v opozici?"

na co sémantika, stačí nadpisy
To jsem nikde nenapsal.

Určitě ano. Stejně jako ...
Heh, pěkná blbost.

Lexter
Já si to myslel :-)

---

A už se k tomu nemusím nijak vyjadřovat, co jsem chtěl, to jsem autorovi napsal.
Railbot
joe
Nejsem, stejně jako ty ne, ale píšu jen věci, které mám ověřené.
Tak i já.

Použiju tvá slova, "Jsi expert na SEO nebo jen plácáš, abys byl v opozici?"
Na to nepotřebují být expert, abych logicky odvodil, že robot bude raději louskat čistý validní kód, než nějaký zmršený bast. Stačí zapojit hlavu.

To jsem nikde nenapsal
Podívej se na předešlou stránku nebo si zajdi k lékaři, protože máš výpadky krátkodobé paměti.

Heh, pěkná blbost.
Takže dle tebe lékač rozumí stavbě domu lépe než zedník a zedník lépe medicíně než lékař a grafik kódu víc než kodér například? Chlapče chlapče, kde jsi byl když se rozdával rozum? :)
Chamurappi
Reaguji na Railbota:
Nerozumíš tomu. Proč sémantický? Proč validní? Proč obsah dříve než cokoli jiného? Z mnoha důvodů, ale mám dojem, že tady něco vysvětlovat je jen házení perel sviním
Tak se těmi perlami udav, velký vezíre. Další příspěvky na téma „všechno vím, ale nic nepovím“ si nech pro sebe.

Chlapče chlapče, kde jsi byl když se rozdával rozum? :)
A kde jsi byl ty? Hádáš se, jestli jsou tvé zkušenosti z nijak zvlášť složitého oboru dostatečně hluboké na to, abys mohl místo vysvětlování jen poučovat. Tvůj profesní životopis je chabý argument.
AlešD
Railbot, joe

Nejsem expertem na SEO a popravdě mě to ani moc nezajímá. Nicméně mě udivuje jak diskuze o sémantice sklouzne na diskuzi o validitě a vlivu validity na SEO.

Abych se držel tématu:
Sémantika podle mě je velmi volně vázana na validitu (například nepřípustnost křížení tagů, hierarchická pravidla zanořování tagů)) ostatní detaily shody s nějakou DTD jsou marginální. Příkladem budiž HTML s nepovinými končovacími značkymi verzus XHTML s tímtéž povinnými. Z hlediska sémantiky a chcete-li SEO je to úplně jedno.

Jak jsem již zmínil v předchozím, neznám algoritmy vyhledávacích robotů a dovolím si tvrdit, že 95% účastníků a čtenářů této diskuze také ne, takže čistě empiricky se řídím pravidlem: "co je dobré pro živého čtenáře webu, je dobré i pro robota a cokoliv navíc od ďábla jest :-))", takže sémantice přikládám daleko větší důraz než například koncentraci klíčových slov v textu v objemu 3,425%.
joe
Railbote, ačkoliv jsem nechtěl, zase mě nutíš něco napsat. Ty a nikdo jiný kromě lidí, kteří na tom pracují nemohou vědět, co robot bude louskat raději, i když ty v tom máš podle tvé logiky jasno.

V některém z minulých příspěvků jsem napsal K čemu sémantický e-shop? Důležité jsou nadpisy, H1-H6 a to se s tím, co jsi napsal ty (Jinak bys neříkal "na co sémantika, stačí nadpisy" ;)) neshoduje a je v tom dost podstatný rozdíl.

Samozřejmě, že většinou tomu tak není, ale věř, že například existuje grafik, který umí kódovat líp než ty.

AlešD
S Railbotem se všechna diskuze sklouzne k validitě, proto už je z něho takový odborník :-)
Jinak souhlasím, ale do sémantiky bych neřadil křížení tagů, to bych nechal spíš na správnosti zápisu HTML.
Miraňák
Profil *
tak a sem u konce :) díky za vaše příspěvky konečně sem malinko porozuměl semantice možná i té validitě. víc toho sem radší už psát nebudu abych neplácnul nějakou blbost a nemusel pročítat dalších 20 příspěvků :)
všem tedy díky zvláště profesionálovi Railbotovi za vložení svých dobře vykonaných (s pefrektní semantikou) webů :).
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: