Autor Zpráva
pavlik_krejci
Profil *
Ahoj,
rád bych se naučil programovat, proto jsem se začal učit C++, ale zjišťuji, že je to trochu náročné. Můžete mi prosím poradit co bych se měl začít nejdřív učit, abych se postupně dopracoval třeba až k tomu C++. Nejde mi o to zda se s tím programovacím jazykem uživím. Učím se to jenom pro zajímavost. Co třeba Visual Basic? Nebo máte jiný návrh, budu rád za pomoc odborníků.
Děkuji za pomoc
srigi
Profil
Zacni s PHPckom, je vagne typovany a je skriptovany - nemusis zdrojaky prekompilovavat kvoli zmene jedneho znaku.
Timy
Profil
pavlik_krejci
Co třeba samotné C?

Docela zábavné je učit se programovat ve Flashi — Actionscript. Člověk hned vidí nějaký reálný a třebas i hezký výsledek, ne jen černou konzoli. Akorát si nejsem jistý tím, jak moc je ActionScript podobný ostatním jazykům — člověk obvykle až příliš pracuje s instancemi grafických objektů a třeba s časovou osou, což jinde asi moc nebude.
bukaj
Profil
pavlik_krejci
Učím se to jenom pro zajímavost.
Pak záleží, kde chceš vidět výsledky, nebo co tě více zajímá. Pokud jde o programování pro web, doporučuji PHP -- je jednoduché, jsou v něm rychle vidět výsledky. Pokud chceš dělat aplikace s GUI, můžeš zkusit Python -- má dobré bindingy na různé grafické toolkity a naučí tě si kód hezky odsazovat.
DoubleThink
Profil *
Akorát si nejsem jistý tím, jak moc je ActionScript podobný ostatním jazykům
Záleží které ostatní jazyky uvažuješ. Například AS implementuje ECMAScript, takže je velmi podobný s JavaScriptem. Verze 3.0 už je silně objektová a striktně typovaná, ale zase se nemusíš jak jouda paplat s nějakým alokováním paměti jako v céčku.
Medvídek
Profil
JAVA je pěkná, zvlášť pokavad umíš PHP, tak se ze začátku budeš hezky v NetBeanech vztekat :)
P.S. A aby to kouzlo bylo 100% tak si nainstaluj SOLARISe :)
Warezov
Profil *
Myslím že Small Basic je pro začátečníky jasná volba
tiso
Profil
srigi - začať PHP-čkom nie je dobrá voľba, PHP zvádza k osvojeniu si zlých návykov. Je lepšie začať s prísnejším jazykom a naučiť sa starať o typy, prácu s pamäťou, a riešiť chyby a warningy pri kompilácii.
pavlik_krejci - čo takto zostať pri tom C++? K tomu učebnice od Herouta a pôjde to... A popri tom študovať aj teóriu programovania, je dôležitá.
Akacko
Profil
tiso
Souhlasím. Začínal jsem PHPkem a přechod na C++ nebyl příjemný (hlavně problémy s datovými typy). Až potom jsem pochopil jak to funguje vevnitř (paměť, OOP...).
srigi
Profil
tiso
Tak potom Python. Osobne si myslim, ze na zaciatok, ked clovek pise konzolove prog. taj je skriptovany jazyk vhodnejsi.

Warezov
Preco vytahujes mrtvoly zo skrine? Vlakno je stare takmer rok.
tiso
Profil
Tak to som si nevšimol...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0