Autor Zpráva
Tonda pírko
Profil *
Ahoj zajímalo by mě jak to chodí když si od někoho nechate neco udelat třeba webové stranky jak to potom chodí se zaplacení když jste z opačného koutu republiky.On Vam zasle stranky a vy mu to pak zaplatíte a nebo to předem platíte a potom až dostanete stranku?Oba dva zpusoby nejsou moc ideální protože ten či ten muze toho druhého podvest.
sonix
Profil
Víš co ono je více způsobů, jak si obchod zabezpečit. Ten kdo ti ty stránky vytvořil, mohl udělat nějakou funkci, která z toho webu udělá tzv. trial verzi a web ti pošte třeba poštou na CD. Až mu zaplatíš, tak on ti řekne, kde co v tom kodu změnit aby to byla normalni netrialova verze. Tenhle zpusob se mi zamlouvá ze všech nejvíce a četl jsem to od někoho, kdo tuhle metodu obchodu používá. Nabízí se ještě jedna varianta. Jedná se o vypálení webové prezentace/aplikace na CD, následné zaslání poštou NA DOBÍRKU. To znamená, že tobě od toho prodejce prijde CD s webovkou, a ty to na poste zaplatis. Ovsem to je horsi varianta, jelikoz nemas jistotu, ze ti na to CD nevypálil nejake hlouposti. (vetsinou se jedná o erotickou tematiku stazenou nekde na netu).
vydrus
Profil
Tonda pírko
sonix
Nebo si tam můžeš udělat backdoor do databáze, tak to dělá můj bratr.... Šikovná věcička :)
sonix
Profil
To je další možnost. Těch možností je několik. Ale doré je, si tento obchod podložit kupní smlouvou, a nezapomenout na oba podpisy (kupce i prodejce). :) Ještě je dobré, si před samotným obchodem přečíst zkušeosti ostatních, nebot chybami se clovek uci. mrkni jeste sem: http://webtrh.cz/741-dluznici-neplatici-podobna-havet
Tonda pírko
Profil *
no ono to neni spatne alespon mas adresu kam sly peníze a kdo si je vyzvednul...tak mu aspon muzes prijet dat pár facek...je to asi jedina moznost...ale obe varianty jsou mozne ted je otazka jestli ti to nekdo posle s trial verzi a ty si to nechas za 500kč *********....
Tonda pírko
Profil *
c.r.a..c.k.nout
sonix
Profil
Ještě je dobré, mít nějakou zálohu od kupce. At proste vis, ze o tu tvoji praci ma vazny zajem.
sonix
Profil
víš co nevím, proč by človek, který tu webovou aplikaci vytvořil, hackoval. To už rovnou muže hackovat svoje stranky, kde vi, kde je jaka chyba.
sonix
Profil
...tak mu aspon muzes prijet dat pár facek...je to asi jedina moznost..
To si zrovna nemyslím. Někde na webu jsem našel diskusi, kde si stěžovali na nějakého malého fakana, co prodával fiktivní věci a nechával si platit. Na tom diskusním foru o něm byly i takové návrhy, jako jsi právě napsal. A jediná možnost to opravdu není. Pokud máš uzavřenou kupní smlouvu, ještě možná dobré mít ústní dohodu, tak mužeš zaslat vyhruzny dopis, a podat trestni oznameni. (tebe to nic nestoji).
Tonda pírko
Profil *
který tu webovou aplikaci vytvořil, hackoval. To už rovnou muže hackovat svoje stranky, kde vi, kde je jaka chyba.

já myslel že by to nechal ********* ten kupec ten zadavatel zakazky že to není stoprocentní.Jo ale určitě když třeba znaš na něho adresu tak už to není taková anonymita internetu jako kdyz spolu komunikujete jen přas mail či tel.
Dranel
Profil
Tonda pírko
Nuže. Nejlepší je samozřejmě faktura. Způsoby placení jsou dva: záloha+doplatek nebo zaplacení celé sumy po předání. Opatření ze strany prodejce (trial verze, backdoory...) - to je čistě jeho věc.

Klasicky to probíhá následovně:
Objednáš stránky, firma ti vystaví fakturu, oni udělají stránky, ty zaplatíš, oni předají.
sonix
Profil
Pokud spolu komunikujete pres mail, tak más písemné podklady od kupce, ze mel o tu objednávku vebu zájem. Nicméne se jedná o podvod. Vetsinou je castka webu vetsi nez 3000kč což už naní přestupek, ale třestní čin krádeže.

A s im crasknutím si nebud tak jistý. Ta funkce muze byt tak rozsahla, ze bude zasahovat i do webove aplikace, a ******* na ni vubec nemusi prijit. Ale jak máš pravdu. Není to 100%. Ovšem je to jeden ze zpusobů.
karbon
Profil *
A co tak se domluvit se zadavatelem na složení částky např. u notáře? Po dokončení a odevzdání práce se peníze jen převedou. Samozřejmě je to vhodné pouze u větších (dražších) zakázek.
Afrod
Profil
hele posli mu jen zálohu a von at ti posle stránky a ty pak doplat zbytek. Jinak s tema backdoorama a hackama tak to je nelegální to bych nedělal ale zase na druhou stranu na nekoho je to treba
sonix
Profil
Je to legální do té doby, dokud ten zadavatel (objednavatel - dále už jen zákazník) zakázky nesloží peněžitou částku v uvedené výši, na které ste se museli dohodnout případně uspat k smlouvě. Pokud zákazník nesloží částku, na které se oba domluvily, tak stránky na dále patří tvůrci a je jen a jen na něm, co si na ty stranky umístí (backdoor, funkce pro pouziti jen na omezenou dobu.atd....). Pokud zákazník tvůrci zaplatí a tvůrce na tom projektů stále nechá stopy, jak dostat projekt pod svá křídla, tak se samozrejme jedná o NELEGALNI hacking..

Samozrejme tvurce se mohl dopustit nejake chyby a web je stejne napadnutelny, aniž bo o tom obě strany věděly, ale to je druhá stránka věci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0