Autor Zpráva
Krnáč
Profil *
Nevím zdali se mohu s mím problémem podělit v této diskuzi ale skusím se zeptat, snad mi někdo poradí. Vytvořil jsem si e-shop ale např. lékárny používají dva druhy DPH 9 a 19% a já nevím jak vytvořit vzorec pro započítání při těchto různých DPH. S jedním to samozřejmě není problém ale jak na to se dvěma rozdílnými DPH v jednom obchodě?
Nox
Profil
Asi u každého výrobku v tabulce uvést unikátní klíč do tabulky s daněma (asi lepší pokud by se měnily), nebo i šlo i rovnou tu daň ...a nepsat to do zdrojáku jako pevný číslo
Krnáč
Profil *
Dosud to mám tak, že jako defaultní je nastaveno "19%" a nebo "neplátce DPH". U produktu, jsem uvažoval mít možnost zvolit 9% DPH ale jak to udělat aby to fungovalo??
Alphard
Profil
v daních se nevyznám, ale pochopil jsem, že možnosti jsou 0 %, 9 % a 19 %, bude nutné je ukládat ke každému výrobku, aplikaci si je nevymyslí
pokud je uložíš ve vhodném formátu, myslím tím 1, 1.09 a 1.19, neměl by být problém vytáhnout konečnou cenu stylem select cena*dan as cena from produkty;
Krnáč
Profil *
Ok a co když se tam aplikuje ještě sleva?

Uživatel dá do objednávky několik zboží s různou DPH 9 nebo 19. Z toho spočítám celkovou cenu a cenu bez DPH. Jak pak, ale aplikovat slevu? Můžu snížít cenu o slevu, jak pak ale přepočítat tu cenu bez DPH?
ninja
Profil
Krnáč: jestli slevu aplikovat na cenu bez DPH nebo s ni by ti mel rici zadavatel. Podle jeho vyjadreni do vzorecku vypoctu celkove ceny vhodne umistis zavorky se slevou a hotovo.
Krnáč
Profil *
V redakčním systému mám přímo dvě kolonky pro slevu, kam si prodávající vloží:

buď pevnou částku
nebo procentní slevu
Krnáč
Profil *
Myslím tím, že u každého produktu jsou ty kolonky pro slevu
ninja
Profil
Krnáč: takze se staci optat klienta jestli chce slevy pocitat s nebo bez DPH a podle toho (u procenta je dph irelevantni):

1. sleva pred DPH:

cena_bez_dph*dph*(100-procentni_sleva)/100

(cena_bez_dph-pevna_sleva)*dph

2. sleva po DPH:

cena_bez_dph*dph*(100-procentni_sleva)/100

cena_bez_dph*dph-pevna_sleva

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0