Autor Zpráva
Novacek
Profil *
Zdravim mel bych nasledujici dotaz a nevedel sem kam ho jinam dat tak jsem se ho rozhodl zařadit sem. Nevíte někdo jak se udávají jednotlivé názvy částí stránky. Jako například patička se udává jako footer ale třebas nevím jak nazvat hlavicku pak kus s menu s obsahem a pruh kde bude anketa. Sice by se to dalo udělat česky. Dik moc za radu.
Lexter
Profil
Novacek
A není to jedno? Pojmenuj si to tak, jak to bude vyhovovat tobě.
Matty
Profil
Novacek
Nebo použij prostě slovník.
Timy
Profil
hlavička = header
menu = menu = nav
obsah = content
Miloš
Profil
hlavička = hadr
pata = fotr
obsah = inhalt
menu = jídelní lístek
logo = ped

Jednotlivé stránky se neudávají. Nevím, proč je měl někdo udávat.
Nazývej si je jak chceš.
V české diskusi klidně česky; neboj, my ti budeme rozumět.
Joker
Profil
Novacek
Nevíte někdo jak se udávají jednotlivé názvy částí stránky.
V angličtině?
hlavička = header
menu = menu
obsah = content
patička = footer
kus s menu s obsahem = a part with menu and content
pruh, kde bude anketa = a part where the poll will be

Sice by se to dalo udělat česky.
...ale? Chybí tam druhá věta :-)
panther
Profil
Joker
menu bývá častokrát i navigation nebo zkráceně nav ;o)
Manq
Profil
a pruh kde bude anketa
Co třeba sidebar? Nebo podle toho, kde se pruh, sloupec nachází — left, right…
panther
Profil
Manq
a proč ne třeba jednoduše anketa nebo složitěji a2we5f?

Nikdo netvrdí, že to musí být anglické pojmenování oblasti
Manq
Profil
a proč ne třeba jednoduše anketa nebo složitěji a2we5f?
Protože a2we5f není zažité a nic nenapoví? Na to bys mohl přijít sám :o).

Nikdo netvrdí, že to musí být anglické pojmenování oblasti
Nikdo netvrdí, že musí být české pojmenování oblasti.
Railbot
Profil
Protože a2we5f není zažité a nic nenapoví?
Proč by to mělo být zažité a někomu něco napovídat? Návětěvníkům je do toho prd.
Manq
Profil
Návětěvníkům je do toho prd.
Návštěvníkům ano, ale "just wonder", kdyby to někdy někdy předělávál, kód nebyl okomentovaný a většina tříd a identifikátorů by byla pojmenovaná takto. No?
Dranel
Profil
Railbot
Třeba ostatním kodérům pracujícím na projektu na tom asi záleží...
Railbot
Profil
Dranel
Ano, Novacek jiste dela nejaky takovy projekt :o)
Dranel
Profil
Railbot
Co ty víš. Třeba se maskuje nebo vidí do budoucnosti ;-)
Né teď vážně, podlě mě je opravdu lepší si to pojmenovat srozumitelně. Už jen z důvodu pozdějších úprav.
Manq
Profil
Ano, Novacek jiste dela nejaky takovy projekt :o)
Bavíme se snad jen konkrétně o Novackovi? Snad platí obecně, ne jen zde.
Railbot
Profil
Manq
Bavíme se o tom, o čem je téma. Novacek položil svůj konkrétní dotaz. Diskutovat o pravidlech v názvech můžeme jinde.

Dranel
Neříkám, že ne. Já souhlasím.
panther
Profil
Manq
bylo to myšleno samozřejmě s trochou nadsázky a ironie.

Nevím, proč Novackovi všichni radí anglické názvy, když se to může jmenovat jakkoliv, třeba i hezky česky :o)
Miloš
Profil
panther
Všichni? Negeneralisuj!
Já radil toto:
hlavička = hadr
pata = fotr
obsah = inhalt
menu = jídelní lístek
logo = ped
Timy
Profil
panther
„Nevím, proč Novackovi všichni radí anglické názvy, když se to může jmenovat jakkoliv, třeba i hezky česky :o)“
To mohou, ale z této věty „Jako například patička se udává jako footer“ jsem pochopil, že mu jde o anglické názvy.
panther
Profil
Timy
já vím, ale kdybych nebyl znalý, z této diskuse by mi přišlo, že pokud se to má jmenovat správně, tak se to má jmenovat anglicky.

To samozřejmě není pravda, i když to tak často vypadá :o)

Miloš
omlouvám se, na tvůj příspěvek jsem si jaksi nevzpomněl. Jak u tebe nevidím odkaz na tvůj web, kde bude podání podobné jako na "valydator je pryma", tak mi ani nedochází, že příspěvek je tvůj :o)
Manq
Profil
Railbot
Proč mu radit věci, které jsou sice v jeho případě relativně normální, když mu můžeme poradit věc, která se mu bude hodit v budoucnu, když bude třeba pracovat v týmu a naše rada mu usnadní práci...

panther
Je jedno, jaký jazyk zvolí, ale angličtině rozumí více lidí, než češtině, to si musíme přiznat. Je v počítačovém světě trochu známější, než čeština, i když u css identifikátorů a tříd je to dá se říci irelevantní, ale pouze v případě, píše-li kód sám pro sebe a může si být jist, že ho po něm nikdo nebude číst a upravovat.
panther
Profil
Manq
jasně, já to také popisuji anglicky - header, menu/nav/navigation, content, right-col, footer. Ovšem neznamená to, že to je jako jediné správně.

Asi toto sdělení jsem chtěl Novackovi nastínit.

Vlastně správná odpověď na jeho původní dotaz "Nevíte někdo jak se udávají jednotlivé názvy částí stránky." neexistuje.
Jednotlivé názvy částí stránek se neudávají (globálně), je to na každém jedinci, jak si v tom udělá přehled. Ať se to jmenuje česky, anglicky, francouzsky nebo tatarsky.
Miky
Profil *
Ano je mi jasné, že nebude žádné oficiální značení, ale většinou se používá angličtina tak proto ;). Dik moc. Jinak pokud bych mohl poprosit jestli by se někdo nepodíval sem: dik moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0