Autor Zpráva
ja
Profil *
idem si kúpiť photoshop CS3 a skúsim začať s webdesignom...ale keby mi to nešlo tak ho chcem predať..koľko by ste boli ochotný zaň dať (original stoji ccs 17000sk) keby ste ho kupili rovno odomňa aj s licenciov?
Filips
Profil
Proč nezkusíš design třeba v gimpu? Ten je skoro stejný a zdarma. Je to docela kravina začínat s něčím co nevímš jestli tě bude bavit a narvat do toho tolik peněz.

Pokud jsi student ta studentská licence stojí asi 2.000
Bubák
Profil
Existuje i zkušební (trial) verze zdarma.
ja
Profil *
ja mam ********* verziu..tak viem ale ide mi o to či by to odomňa potom niekto kúpil a chcem vdieť SUMU za koľko by som to mal predať...
zimmi
Profil
ja: No... používáním ten program nejspíš neopotřebíš jako auto, tudíž by ta cena mohla být skoro stejná, jako od Adobe (ale s tím, že Adobe je přece jen jaksi důvěryhodnější, tudíž bys tak 1000,- mohl slevit :).
Timy
Profil
ja
Těžko říct, jakákoliv nižší cena je v podstatě pro kupce výhodná. Jde jen o to, jestli se tam, kde to budeš prodávat, bude nějaký ten kupec vyskytovat :-). Můžeš mít štěstí a prodat to za patnáct, můžeš mi smůlu a neprodá se to za půl roku ani za deset…
pmg
Profil
Povoluje licence produkt dále prodávat? Skoro bych o tom pochyboval.
joe
Profil
Zrovna jsem ho viděl prodávat na jednom českém nejmenovaném aukčním portálu za velmi nízkou cenu (5200,-), ale moc bych tomu nevěřil...
panther
Profil
pmg
o toto jsem se nidy blíže nezajímal, ale tvůj příspěvek mě zaujal.. :o)

Copak, pokud si koupím nějaký produkt - OS, Grafický editor, zkrátka cokoliv - ho podle licenčních podmínek nesmím dál prodat? Je jasné, že šířit nelegálně je samozřejmě zakázané, ale o to by se v tomto případě pochopitelně nejednalo..
ja
Profil *
joe
s tade to je...
joe
Profil
ja
Nechápu, co jsi tím myslel?
ja
Profil *
joe
no je to z toho nemenvaného českého portalu
joe
Profil
ja
Aha, už to chápu :) Slovenštině moc nerozumím. A jsi si jistý, že by někdo prodával Photoshop, který má hodnotu 16 tisíc za 5? Pochybuju o tom, navíc prodávající má nově založený účet, protože nemá žádný komentář... Taky se může jednat o nějakou napodobeninu koupenou z Ebay třeba.
E Design
Profil *
joe
ja som raz s tade kúpil bike v hodnote 10000 za 3000 a šliape ako nový..a s nemenovanou osobou som skontaktovaný tak by to nemal byť probem...mi napisala že ak nepojde źe mi dá záručnú dobu 3 dni a môžem jej to poslať
joe
Profil
E Design
Jasně, může, neříkám že prodává nějakou špatnou verzi, už jsem taky koupil mnohem levněji věci než normálně, to záleží na každém...
pmg
Profil
panther
To se bude program od programu lišit. Většinou tam bude nějaký aktivační proces, kterému se nebude líbit současná aktivace na různých počítačích.

Ještě menší citace z [url=http://www.adobe.com/products/eula/tools/]všeobecných podmínek Adobe
[/url]:
You may retain no copies of the Software. You may not sell or transfer any Software purchased under a volume discount. You may not sell or transfer any Trial Version or Not For Resale Version of the Software. If the Software is an Education Version, You may not sell or transfer any such Software to anyone except to another entity or person who is otherwise qualified to purchase Education Versions of the Software.

Takže by asi prodej možný byl, ale ne pod cenou nebo jen tak někomu.
Railbot
Profil
Takže by asi prodej možný byl, ale ne pod cenou nebo jen tak někomu.

Blbost. Já když si koupím nějaký software, tak si ho můžu prodat komu chci za kolik chci, je tu v tu chvíli moje kopie a nikdo mi nemůže mluvit do toho, za kolik to někomu prodam dál. Když si jdu koupit auto, tak taky nikomu neni nic do toho za kolik ho potom prodam.
pmg
Profil
Railbot
Označuješ za blbost licenční ujednání? Koupí a instalací programu akceptuješ povolené podmínky jeho použití dané výrobcem (kupuješ licenci).

Z tvého tvrzení vyplývá, že je legální koupit si CD s programem, vytvořit k němu ***** (to se cenzuruje automaticky; čti krek) a pod cenou prodávat dál (je to přece tvoje kopie). BTW, u auta to také není tak přímočaré. Doporučuji licencím věnovat pozornost.
E Design
Profil *
pmg
diky už som jej napísal o tom...
Railbot
Profil
pmg
Jaký c rack? Snad prodávám originál, takže s originálním CD klíčem a paltnou licencí. Nevidím v tom problém. V tebou citované pasáži podmínek nevidím nic, co by tomu stálo v cestě. Tou kopií jsem samozřejmě myslel stále tu originální, zakoupenou kopii. Těžko lze bránit tomu, aby člověk prodal, co koupil. Chce to logicky uvažovat. Je to stejné jako u her. Bazary jsou jich plné. Stačí si na tohle vzpomenout. Ale jestliže chce někdo pročítat licenční podmínky, kde se stejně žádný zákaz ani dozvědět nemůže, proč ne :o)
Mike8748
Profil
no, tak to tady ctu a bavim se docela, jak skoro nikdo nevi, ktera bije

pokud jde o prodani photoshop cs3: muzes ho prodat za jakoukoliv cenu, ale pouze originalni medium (+prislusenstvi v pripade krabicove verze).
NESMI se prodavat, pokud se jedna o studentskou verzi, verzi koupenou v ramci velkoodberu na multilicenci, zadny predvadeci a trial verze se prodavat taky nesmi
je mozne prodat i aktivovanou verzi, aktivace programu se ve spolupraci s adobe prevede na noveho majitele, pote co prodavajici jim stvrdi ze si nenechava zadnou kopii, ani updaty na zaklade instalace porizene/stazene. nesmi si nechat nic. kupujici jim musi zavazne potvrdit ze souhlasi s licenci, a bude se bez vyhrad ridit jejich podminkama. prevod licence muze trvat 4-6 tydnu.

>> Já když si koupím nějaký software, tak si ho můžu prodat komu chci za kolik chci, je tu v tu chvíli moje kopie
nic jako moje kopie NEEXISTUJE. koupi software si kupujete pouze pravo ten software uzivat. software jako takovy je stale majetkem vyrobce, v tomto pripade Adobe. bez jejich souhlasu nesmis porizovat kopie, ani nic podobnyho. formulace "ja si to CD/DVD koupil, je moje a muzu s nim delat co chci" je nesmyslna a nepravdiva.


ja osobne bych do toho nesel. kdo ti zaruci ze si prodavajici nenechal licencni cislo a nepouziva program dal?
warman
Profil
Railbot:
anglicky moc neumim, ale toto neco znamena:
You may not sell or transfer any Software purchased under a volume discount. :)
Railbot
Profil
warman
Já jo a říká se tam něco úplně jiného. Navíc viz Mike8748.


Mike8748
nic jako moje kopie NEEXISTUJE
Tak si mě přečti ještě jednou. Nepíšu nic o vytváření další kopie, ale o prodeji mé kopie, tedy pokud mám slovíčkařit, tak máš pravdu, měl jsem raději napsat licence a práva na užívání.
pmg
Profil
Edit: Příspěvek není aktuální, předběhli mě jiní.

V tebou citované pasáži podmínek nevidím nic, co by tomu stálo v cestě.
Podívejme se tedy na jednu z citovaných vět: You may not sell or transfer any Trial Version or Not For Resale Version of the Software. Tady se IMHO říká, že pokud bude verze označená jako Not For Resale, nesmí se dále prodávat; nevypadá to jako omezení?

Chce to logicky uvažovat.
Licence to podle mě nevyžaduje. Ale díky za tip, vyzkouším.

Ale jestliže chce někdo pročítat licenční podmínky, kde se stejně žádný zákaz ani dozvědět nemůže, proč ne :o)
Škoda, to jsem nepobral. Tak možná příště ;-)

Nepotřebuji si tady nic dokazovat, jen jsem odkázal na zajímavé materiály; nechávám na každém, co si z toho kdo vezme.
ja
Profil *
tak čo ešte mám deň oplatí sa to kúpiť?
Timy
Profil
ja
Na webdesign se spíš hodí Fireworks, je i levnější.
nightfish
Profil
warman
anglicky moc neumim, ale toto neco znamena:
You may not sell or transfer any Software purchased under a volume discount. :)

Nesmíte prodávat nebo převádět (na jinou osobu/firmu) jakýkoliv Software zakoupený s množstevní slevou.
Railbot
Profil
pmg
Trial Version or Not For Resale Version of the Software
Běžná verze (plná), krabicová i nekrabicová žádné takové označení nemá.
E Design
Profil *
je to krabicová verzia..a s fireworksom som nemal tu časť pracovať ale už som zviknutý na PS
j&
Profil *
licence je pro 5 PC max, je neregistrovany

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0