Autor Zpráva
Sat@n
Profil *
Ahoj,

rád bych si koupil nový počítač, ale kvůli cestování a škole se přikláním ke koupi notebooku, ten už sice mám, ale jak stolní pc tak notebook už mají nějaká léta a oba se mi obměňova nechce.

Přikláním se ke koupi ACER TM5720G a rád bych se zeptal, jestli má někdo zkušenosti s používáním notebooku místo stolního pc.

Připojil bych si k němu vše potřebné - monitor, klávesnici, myš, tiskárnu, zvukovky.

Dokáže takto notebook plnohodnotně pracovat za stolní pc, které mám nyní (1,2 GHz, 512 MB RAM, ATI X700 256 mb) - tím myslím graficky, výkonostně. Pojedou třeba hry normálně s tím připojeným externím 19´ LCD monitorem?
Extrémní výkon nepotřebuji a ten notebook je docela našlapaný...

Děkuji za odpověď a popřípadě za mini recenzi na notebook.
habendorf
jestli má někdo zkušenosti s používáním notebooku místo stolního pc

Dělám to stejně, v pohodě. Proti tý současný šunce to bude zlatý, čtyřnásobek RAM udělá hodně.
Axamith
Souhlasím s habendorfem, také to tak řeším. Další možnost jak si práci usnadnit je použit dokovací stanici nebo obyčejný podstavec pod NTB. K uvedenému modelu NTB bych měl drobnou výhradu. Osobně se přikláním k modelům, které mají vlastní grafickou paměť a necucají z RAM.
Manq
Dělám to stejně, v pohodě.
Nevím, jestli myslíme to samé :o), ale já notebook používám jako stolní počítač.
Sat@n
Profil *
Axamith
Takže by si mi doporučil v případě zakoupení daného modelu dokoupit ještě RAMky tak na 4 GB? (to by nebyl takový problém).

Nebo by to vyřešil flash disk, kam by se dali taky ukládat data, stejně jako je tomu u startu Windows (Vista Ready)?
Sat@n
Profil *
Axamith
Dokovací stanice bude super...
Chamurappi
Reaguji na Sat@na:
Měl jsem čtyři roky notebook od Aceru. Jednou jsem ho reklamoval kvůli nechladícímu chladiči, jednou kvůli nefunkční DVD mechanice. S přehříváním měl vážné problémy i po uplynutí záruční lhůty, DVD mechanika se samovolně mechanicky odpojovala a jakmile jsem mu namazal procesor sádlem, ztratil veškeré zbytky soudnosti a začal předstírat definitivně rozbitý počítač.

Na tvém místě bych si nevybral Acer.
A tento dotaz bych asi nepokládal na diskusi o webdesignu.
Axamith
Chamurappi Nechtěl jsem se pouštět do komentování konkrétního modelu a značky, ale vyjádřím se. Když jsem si vybíral NTB, tak jsem zašel za kamarádem - servisákem. Značka Acer byla u NTB ve vysokých číslech v poruchovosti. Nakonec jsem si pořídil Asus a maximální spokojenost. U NTB jsem preferoval následující :
- procesor Intel
- volný slot na rozšíření RAM ( v případě rozšíření mi nezůstanou nepožité paměti )
- dostatečný počet periferií ( min. 4 x USB, dig. i anlogový videovýstup . . . )
- vlastní paměť grafické karty
- ovladače pro Win XP
Sat@n
Profil *
Chamurappi
Já mám přes 2 roky Acer TM 2430 - jediný problém, který s ním mám je že mi odešla baterka. Byl trošku zabržděnej, takže jsem do něj koupil 1 GB RAM a kromě toho že je zespod trošku horkej (u Aceru známý problém s odvodem tepla), tak je poměrně bez problémů.

Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, ale i po vzhledové stránce se mi model dost líbí.
pantondavo
Sat@n

Nedávno jsem slyšel, že notebooky ACER udělaly v nových modelech velkej hop a už to není ta acerovská klasika s jediným heslem: NEBRAT! Takže bych se té značky nebál, ale zkušenosti nemám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: