« 1 2 »
Autor Zpráva
pantondavo
Profil
Zajímá mě jednoduchá odpověď na otázku, zda používáte tlačítko "nahoru", tzn, zda po posunutí stránky až dolů kliknete pro návrat nahoru na stejnojmenné tlačítko.

Pište prosím POUZE ANO nebo NE.

Díky.
joe
Profil
Ne
Nox
Profil
ANO

Další nesmyslná otázka:) Proč se pořád chceš nechat vodit za ručičku? Takový nesmysl snad dokážeš posoudit sám, jestli je to vhodné nebo ne,
kdyby ta anketa měla nějaký důležitý předmět, tak proč ne, ale...
pantondavo
Profil
Nox
Nedokážu posoudit, co si myslí Nox, co VENCA, co Lexter, co Railbot atd. Nedokážu, proto se ptám.
fandaa
Profil
Ano.
Nox
Profil
pantondavo
A proč by ti měl Railbot, Lexter a ten divnej Nox říkat, jestli si máš dát na stránku takovou drobnost?
Oni se při své tvorbě taky na toto neptají -> máš vlastní rozum, tak ho využij,
věř si trochu a neboj se myslet:)

Vím že sem OT, může se to smazat, jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor
Lexter
Profil
Wtf?
panther
Profil
Lexter
Wtf?

pantondavo říkal, že ho zajímá jen ano/ne, takže jsi s odpovědí mimo :o)

pantondavo
pokud je text hodně dlouhý, tak ANO.

Pokud mám jednu stránku dlouhou a zbytek ne, nebo "přesahují" jen o kousek, tak odkaz nahoru nedávám.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pantondavo:
Na onclick odkazu „Nahoru“ si dej javascriptové pingnutí na adresu měřícího skriptu a uvidíš, kolik tvých návštěvníků na něj kliká.

Jinak za sebe odpovídám NE, protože klávesa „Home“ je jistější než odkaz.
pantondavo
Profil
Nox
Tady nejde o vlastní rozum (mám ho btw), jako spíš o názor uživatele, potencionálního zákazníka (tady jmenovat nebudu). Je to subjektivní, samozřejmě, ale je každá anketa nesmysl a člověk, který ji vytvoří nemá vlastní rozum?
joe
Profil
OT: Možná jsem to špatně pochopil a bylo by lepší to doplnit. Chápu to tak, jestli na to tlačítko klikám, takže odpověď je neklikám, ale na stránkách ho většinou používám :) Takže ano i ne :)
pantondavo
Profil
Chamurappi
Dobrý tip, díky, ale raději stisknu dvakrát v PS tlačítko DEL |.-)
quinux
Profil
pantondavo
No napsal bych to tak, že odkaz "nahoru" bývá obvykle vespod stránky (kde jinde taky ;), bývá vyveden tak aby nerušil, ale aby bylo jasné, že tam je. Jeho přítomnost tedy nijak neodvádí pozornost a může být pro některé uživatele přínosná. Jeho nepřítomnost však také nebude nijak poškozovat web, protože (řekl bych), že na většině stránek tento odkaz není, takže lidé jsou zvyklí používat klávesy (home, page up), kolečko myši, posuvník či jiné způsoby pohybu na stránce, takže nepřítomnost odkazu nepocítí.

Z toho vyplývá, že umístění daného odkazu je na tvém uvážení a máš-li na konkrétním webu delší obsah, tak bych umístění odkazu zvážil (alespoň pro těch pár lidí co jej použijí). Máš-li obsah však jen na jedno zatočení kolečkem ;), tak pro tento odkaz není vůbec prostor, ale opět by ničemu neměl uškodit.

Uškodí, že jej dáš bezhlavě na každou stránku a tedy i na ty, které i na nižších rozlišeních nemají scrollbar - k čemu tam potom takový odkaz je, že? :)


Celkově tak tento odkaz bude mít dle mého názoru spíše přínos než negativa.
vydrus
Profil
NE.
Str4wberry
Profil
Co se vám některým stalo? Otázka rozhodně není nesmyslná. Také jsem se na to ptal.

Pro mě je pohodlnější stisknout „Home“, mám tak jistotu, že nebudu odrolován nahoru nějakým JavaScriptovým výtahem, který pojede otravně pomalu.

Takže má odpověď je ne.
Railbot
Profil
Tlačítko dělám, ale sám nepoužívám.
aňonym
Profil *
ANO
Tomasds
Profil
ne, Home
jrm
Profil
Ano.
Ale to jsem nevěděl o klávese Home/End co činí - dík za tip (používal jsem ve FF doplněk Back To Top).
Timy
Profil
Ve většině případů ne, občas když mám nohy na stole a ke klávesnici daleko, tak jsem za to tlačítko i rád :-).
Manq
Profil
Tlačítko dělám jen někdy, nepoužívám. Na to mám Home.
roberta
Profil
nie, lebo home
Retal
Profil
HOME nefunguje, když je focus ve formuláři nebo v adresním řádku.
Tlačítka "Nahoru" nejsou na každé stránce, tudíž se na ně nedá spolehnout.
Používám prostřední tlačítko na myši.
roberta
Profil
Retal
HOME nefunguje, když je focus ve formuláři nebo v adresním řádku.
ale funguje, len si treba uvedomit, ako to HOME vlastne funguje...
Dero
Profil
Ne. (Home)
Plaváček
Profil
Ano (pokud je k dispozici).

Udělal jsem si malý bleskový průzkum mezi několika uživateli (4 ženy, 1 muž). Ani jeden z nich netuší, k čemu klávesové tlačítko Home slouží. Nevyplývá z toho nic podstatného. Jenom prostý závěr, že někomu se prostě tento odkaz hodit může a není důvod ho nepoužít, pokud bude mít smysl byť pro nepatrné procento uživatelů.
Dranel
Profil
Nepoužívám. Vždy si to radši odroluju, nebo chytnu posuvník a jedu :-)
kvok
Profil *
Někdy.
Pavlisko
Profil
ne
pantondavo
Profil
Díky všem!
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0