Autor Zpráva
matthew
Profil
Vím, že se to dělá oběma způsoby, ale který způsob návštěvníci blogu lépe pochopí? Řazení komentářů pod článkem s nejnovějším vždy nahoře, anebo s nejnovějším dole?
Str4wberry
Profil
Pochopí oba.
Zdeněk Košťál
Profil
matthew
Já bych dal nejnovější dolů, protože na sebe komentátoři mohou reagovat a čtenář by při opačném řazení musel zbytečně rolovat dolů a odtud jít nahoru - nebylo by to moc intuitivní.
Str4wberry
Profil
Já bych dal nejnovější dolů, protože na sebe komentátoři mohou reagovat a čtenář by při opačném řazení musel zbytečně rolovat dolů a odtud jít nahoru - nebylo by to moc intuitivní.
Zase ale bude muset dlouho rolovat dolů, když se bude chtít podívat na poslední komentáře. Celkem záleží na počtu reakcí.
Dero
Profil
Pokud komentáře výrazně čísluješ, tak s nejstarším nahoře. Pokud nečísluješ, tak je intuitivnější mít nahoře nejnovější.

Jen výsledek mého osobního pozorování, můžeme o tom polemizovat.
Timy
Profil
Jakékoliv jiné řazení než nejnovější dole mi přijde chaotické a zmatené a zpravidla takové komentáře nečtu. Komentáře chápu jako jistou odrůdu rozhovoru a ještě jsem nikde neviděl, že by někde byl psán rozhovor pozpátku. Navíc obvykle předpokládám, že budou komentáře řazeny od nejstaršího nahoře a když se tak neděje, musím luštit data a čas zaslání komentářů, jak je to tedy vlastně řazené. Nepřijde mi logické, že dočtu článek a jako první komentář uvidím třeba „Super, tak jsme to vyřešili.“
Plaváček
Profil
Timy

Zastávám stejný názor a lépe bych to nevyjádřil (kupříkladu číst komentáře u Daniela Dočekala, pokud je jich více, je docela vopruz).
Timy
Profil
Plaváček
U Dana to naštěstí jde přepnout ;-).
Plaváček
Profil
Timy

Nebudeš mi věřit, ale vzhledem k poměrně chaotické typografii Danielova webu jsem si toho přepínače nikdy nevšimnul. Dík za pomoc :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
musím luštit data a čas zaslání komentářů
Ano, takové luštění dost obtěžuje. Pokud ale u komentářů chybí číslování, tak luštím téměř vždy — právě proto, abych se ujistil o způsobu řazení.

Řazení „nejnovější nahoře“ má také tu nevýhodu, že po aktualizaci dříve načtené stránky v prohlížeči odjedou všechny již přečtené komentáře kamsi pryč a vidím na jejich místě ty nejnovější, kvůli čemuž ztratím přehled o tom, co jsem už před aktualizací četl/viděl.
Dranel
Profil
Nejnovější dole. Mám na to stejný názor jako Timy.
Kcko
Profil
Ja to resim takto:

u clanku kde je vetsinou nekolik desitek komentaru to mam serazeno od nejstarsiho k nejnovejsimu

co se tyka diskusniho fora tam to mam prave naopak , jelikoz ve vlaknech jsou stovky prispevku a nikdo by tam uz nic nenasel

Oba dva zpusoby cisluju a vypada to OK
matthew
Profil
Komentáře číslovat budu, počet komentářů bude zatím malý, ale to chystám změnit.
Dám tedy na většinu vašich rad a komentáře budu řadit s nejnovějším dole.
Díky za spolupráci. :-)
Dranel
Profil
matthew
Výborně. Ale až budeš dělat fórum, tak přesně naopak. Nezapomeň ;-)
Timy
Profil
Dranel
Ale až budeš dělat fórum, tak přesně naopak.
Proč?
Manq
Profil
Timy
Protože je to zvykem a návštěvníka většinou nejnovější příspěvky zajímají více, než starší. U komentářů to tak podle mě není.
Nox
Profil
Ale zase to pak může odradit od přispění - když vidíš jak je to vlákno dlouhé a tvůj příspěvek by byl někde dole a většina by k němu ani nedočetla... oba způsoby mají nějakou výhodu a nějakou nevýhodu
matthew
Profil
Dranel
Ale až budeš dělat fórum, tak přesně naopak.
Také mi to u fóra vyhovuje seřazeno od nejnovějších. Přesně tak, jako je to na téhle diskusi. Každého zajímají spíše nové, ještě nevyřešené problémy, než ty co už jsou několik let vyřešené :-)
Timy
Profil
Manq
Jako že nejdříve řešení a až poté otázka…?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dranela:
Bavíme se o řazení komentářů a příspěvků, nikoliv o řazení seznamu článků a diskusních vláken, ne?
matthew
Profil
Timy
Jako že nejdříve řešení a až poté otázka…?
Myslím, žes to špatně pochopil. Výpis vláken má být seřazen od nejnovějšího, ovšem jednotlivá vlákna už by měla být řazena od nejstaršího. Nebo se pletu?
Timy
Profil
matthew
Jedině, pokud tím „Ale až budeš dělat fórum“ byla myšlena vlákna diskuse a ne komentáře v diskusích.
Joker
Profil
matthew
Řazení komentářů pod článkem s nejnovějším vždy nahoře, anebo s nejnovějším dole?
Nejdůležitější je se na tohle neptat odběratele :-)
V takovém případě je totiž výsledek daný předem: Pokud do toho za odběratele může mluvit jen jeden člověk, nechá si přednést výhody a nevýhody a pak si nebude jistý. Pokud do toho může mluvit víc lidí, vznikne několik názorových táborů, které se mezi sebou dokrve pohádají.
Tak jako tak bude výsledkem: "Udělejte to nastavitelné" :-)
Dranel
Profil
Komentáře pod článkem od nejstaršího. Příspěvky v diskusním fóru od nejnovějšího. Alespoň tak jsem to viděl na většině stránek :-)
Timy
Profil
Dranel
A těmi příspěvky tedy myslíš vlákna/témata? Tedy to, co je zde? http://diskuse.jakpsatweb.cz/#posledni
Manq
Profil
Jedině, pokud tím „Ale až budeš dělat fórum“ byla myšlena vlákna diskuse a ne komentáře v diskusích.
Ano. Já to tak myslel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0