Autor Zpráva
Boy
Profil
Rád bych zjistil, proč někdo nemá rád Flash anebo HTML. Toto je hodně sporné téma.
Yuhů
Profil
protože na různé typy projektů
se hodí různé technologie

lidé jsou ale líní,
tak se naučí jenom jednu technologii (např. flash)

a pak s tou technologií řeší druhý typ projektu,
na který se nehodí.

Toho si všimnou nějací ostatní,
kteří si myslí, že tomu rozumějí,
a začnou do toho kecat.
Boy
Profil
Dá se to tak říci....ale já jsem spíš narazil na takové lidi, kteří vyslověně třeba neměli rádi flash, a nechápal jsem proč....i když byl správně použit pro dobrý typ projektu, tak oni ho prostě neměli rádi...proto bych se touto cestou chtěl dozvědět co jim na flashi tak vadí.....popřípadě HTML
Hanz
Profil
Boy
Už jen to že existuje (některým). Dosti lidem dále vadí, že se nezobrazí na 100% prohlížečů, je to proprietární formát, velké množství přenesených dat, fe Flashi je spousta nepříjemných reklam, atd..

Jo málem bych zapoměl! Spoustu důvodů se dozvíš zde:
Co si myslíte o Flashi a jeho budoucnosti
Fred
Profil
No on flash někdy opravdu vytočí, dnes jsem se nechal po dlouhé době zlákat reklamou v televizi a mrkl na http://www.audi.cz/q7/ . Absolutní diletantsví, nejdřív jsem dost dlouho čekal (mám pomalé neomezené připojení, takže naštěstí neplatím za přenesená data) a na konci videoklipu je registrační formulář, který bez registrace nepustí dál. Takže zbytečná ztráta deseti minut a o tom by snad web být neměl. Když flash tak třeba zabavit, interakce a podobně. Javascript se zase hodí spíše pro zlepšení uživatelského komfortu a stejným způsobem se dá použít i úplně blbě jako třeba na tipcars.com . Takže to není o použitém jazyku, ale spíš o způsobu jeho použití.
zzr
Profil *
Nemám rád Flash protože, nenese žádnou informaci a proto mám Flash == disabled.
Yuhů
Profil
jo a vlastně jak to tak čtu, třeba tady zzr, tak jsem zapomněl do té své básničky poslední sloku:

Pak jsou ještě takoví,
kteří tomu nerozumějí,
(a svět nerozumí jim)
ale taky do toho kecají,
prostě z principu.
zzr
Profil *
Jelikož Yuhů rozumí fšemu,
píše taky básně.
Aby světu ukázal své umění na netu,
a jde mu to krásně.
Boy
Profil
zzr: Myslím, že Flashová prezentace má nést stěžejní informaci, tak se běž vyspat.
Boy
Profil
Ad Hanz: Jo ta stará diskuse.....vesměs tam všichni mají rádi flash, proto jsem toto téma umístil do nezařaditelných, ať je to objektivní, protože jsem dospěl k názoru, že do tématu Macromadia Flash vstupují většinou příznivci Flashe a minimálně jeho odpůrci..... proto se chci co nejvíc dozvědět zde.
Boy
Profil
Podle mě bude flash většinou složit jako něco, co je podřazeno HTML a PHP..........aspoň zatím, co se týče jeho využití na webových stránkách, ovšem v tvorbě prezentací myslím nemá konkurenci. (myslím tím PowerPoint atd.)
thingwath
Profil
Rozchodit u mě Flash by obnášelo těžkou alchymii a jsou lidé, kteří jsou na tom ještě hůře nebo to u nich nepůjde vůbec. A čistě náhodou mě právě takoví nejvíce zajímají :-) Je fakt, že FSF se poslední dobou snaží oživit jakýsi projekt GPLFlash, ale to je rovněž alchymie a dokonce ještě větší.
thingwath
Profil
Pak jde třeba o to, že si do prohlížeče nahrávám uzavřený plugin, který zpracovává další neprůhledný kód. Z bezpečnostního hlediska taky nic potěšujícího...
bojars
Profil
Boy

Pak jsou ještě takoví,
kteří tomu nerozumějí,
(a svět nerozumí jim)
...

Mno, ja som tiež z tých...

Čo mi vadí na flashi:

-> to "Loading"... veľakrát sa pri kliknutí na takúto stránku za "Loading" nedostanem... jednoducho zatváram (BTW: keď som sa chcel pozrieť na tú stránku, čo si dal na kritiku, vypadlo mi pripojenie). Asi na ten "Loading" je nejaký dôvod, nerozumiem flashu... ale asi chceš nejaké laickejšie názory.

-> "Intro"... nedá sa robiť flash bez toho? Stále hľadám ten originálny odkaz [skip intro],

-> agresívne, blikajúce reklamy na stránkach sú jedným z dôvodov, prečo by som sa flash-pluginu v prehliadači radšej zbavil,

(veľa problémov mám preto, že mám starý Komp, operačný systém a DialUp pripojenie-> ale takmer neobmedzené)

Pokiaľ sa týka obsahu, alebo informačnej hodnoty, nesúhlasím s názorom, že flashové stránky nemajú informačnú hodnotu. Určite majú. Aspom si myslím, že tieto kritériá závisia od tvorcov a zadávateľov webu, problém informačnej hodnoty je rovnaký pri HTML ako aj pri Flash.

Je tu ale iný problém a to je možnosť objaviť takúto stránku cez vyhľadávače...
Aj teraz som chcel uviesť jeden príklad perfektnej stránky, ktorá bola dosť hojne riešená flash technológiou a neviem ju nikde nájsť, mám z tej stránky iba jednu aplikáciu, v ktorej nie je odkaz a kamarát google, spolu s jeho bratmi mi nevedia pomôcť.
Hanz
Profil
bojars
-> To loading tam je aby se zamezylo sekání prezentace. Při načítání.

-> Flash se bez Intra dělat dá. Je chyba tvůrců, ře tam to "Skip intro" nedají.

-> To se dá řešit Adblockem ve firefoxu.

PS: Jinak zcela souhlasím. Zdá se mi osobně, ře tvůrci těch prezentací je dělají zbytečně velké (datově).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0