Autor Zpráva
phyrre
Profil
Ahoj,
zajímá mě jak by mělo být vybavené pracovní PC. Jedná se o notebook při podnikání z domova, pouze e-shop (jednalo by se o e-shop s cca 50-80 zakázkami měsíčně) , žádný kamenný obchod. Konkrétně by mě zajímalo jaký Windows ( preferuji WIN XP ) by měl byt v PC, dale jaky office a zrejme nějaký software pro faktury, pokud jsem na neco zapomel budu rad kdyz me doplnite. Děkuji moc.
Nox
Profil
WinXP asi bez problému, officy mohou být OpenOffice - jsou zdarma a i česky
Asi nějaké komunikační záležitosti (nějaký instant messenger,skype atp.) ...no jinak mě zatím nic speš nenapadá
phyrre
Profil
OK icq a skype jsou zdarma,nebo ne?diky
Joker
Profil
Chybí tam docela podstatná věc: rozpočet.

ICQ a Skype jsou zdarma, ovšem pokud to budeme brát čistě podle licence, ICQ se nesmí používat pro komerční účely. Postoj vlastníka ICQ je asi takový, že "My to v té licenci máme, ale nehodláme to nějak vymáhat, nofaakt".
phyrre
Profil
na rozpocet ten kolik bude tolik bude :) Ale zase nechci kupovat nejdrazsi software a taky ten ktery nevyuziji. Na editovani obrazku produktu stahnu nejaky free editor, WIN koupim, office mi staci open ofiice zdarma, na ucetnictvi nejspis koupim POHODU a na komunikaci se zakaznikama zrejme SKYPE ( zdarma ) . Jde mi o to abych mel PC a software v poradku pred pripadou kontrolou z uradu :)
Railbot
Profil
phyrre
Pro všechen komerční software existuje free alternativa. Stačí jen hledat. Občas nejsou ty alternativy úplně dostačující, ale s tím se už člověk musí smířit, když nechce utrácet tisíce za komerční software. Mě brzo čeká něco pdoobného. Koupě notebooku a vybavení free softem až na operační systém. Myslím, že to není problém. Jinak případná kontrola z úřadu, to je kapitola sama pro sebe.
Když jim povíš, že používáš linux a nějaký free soft, tak jim nezbývá nic jiného než to akceptovat a šmitec. Do kompu ti lézt nemůžou. Když řekneš, že Windows a Office a to a to, tak pak finančák může chtít vidět účtenky či faktury za licence. Když ale nic takového neřekneš, nikdo nic chtít nemůže. A to jen v případě, že by nějaká kontrola přišla, což je velice nepravděpodobné, ale jak se říká, náhoda je blbec :)
phyrre
Profil
jj a myslis ze je neco dostacujiciho na ucetnictvi ?
nightfish
Profil
jj a myslis ze je neco dostacujiciho na ucetnictvi ?
není... i když daňovou evidenci můžeš klidně vést i v Excelu (resp. OO Calc), nicméně bude to bezbřehá onanie
používám Money S3 a naprostá spokojenost
phyrre
Profil
jj na Money S3 jsem koukal na screenech to vypada jednoduse a prehledne. Premyslim bud na tim nebo Pohodou. Jakou verzi Money S3 pouzivas? Popripadne mohl by jsi mi pak poradit kdyby mi treba neco v tom neslo ?
DoubleThink
Profil *
Nebo si zašifruj disk (u NB skoro nutnost - pro případ ztráty nebo krádeže). Podle současného práva tě nikdo nemůže donutit k vydání klíče.
Railbot
Profil
Podle současného práva tě nikdo nemůže donutit k vydání klíče.
Někde jsem o tom četl pojednání a kdyby to zašlo už tak daleko, tak v případě nějaké podezření z trestného činu (užívání nelegálního softwaru apod.) je člověk povinen klíč vydat. Pokud ne, je to minimálně další trestný čin a to maření úředního výkonu.
Joker
Profil
DoubleThink
Nebo si zašifruj disk (u NB skoro nutnost - pro případ ztráty nebo krádeže). Podle současného práva tě nikdo nemůže donutit k vydání klíče.
Podle mě je lepší nepoužívat nelegální software... minimálně ve firmě.
U notebooků bývá operační systém většinou v ceně a všechno ostatní se dá obejít nějakou alternativou zdarma (on při troše snahy jde i ten operační systém, ale uznávám, že přejít na Linux nemusí být vždycky jednoduché).

Jinak ale předpokládám, že minimálně nějakým nařízením soudu by šlo obviněného donutit šifrovací klíč vydat, respektive ho následně obvinit z maření výkonu úředního rozhodnutí.
I tak by ale asi obviněnému stačilo tvrdit, že ten šifrovací klíč zapomněl, nebo něco podobného. Pořád by ale mohl být odsouzený na základě jiných důkazů.
nightfish
Profil
Jakou verzi Money S3 pouzivas?
mnou používané verzi asi nejlépe odpovídá současná Money S3 Business

Popripadne mohl by jsi mi pak poradit kdyby mi treba neco v tom neslo ?
nejsem účetní, takže ohledně účetnictví ti můžu poradit jenom to, co jsem už sám někdy účtoval (daňová evidence, neplátce DPH)
SwimX
Profil
Nebo si zašifruj disk
Tak trochu mimo mísu: nějaký vhodný a ozkoušený nástroj?

Jinak využívám Win Vista (MSDN licence od školy, stejně jako Visual Studio) a se zbytek si vystačím zdarma. Gimp, PSpad, skype a co se klienta týče tak můžu doporčit mirandu. Využívám sítě ICQ, Jabber, MSN, Yahoo a mít několik klientů by bylo pracné.

účetnictví zatím neřeším (díky bohu)

Pokud si zvyklý na XP a nemáš dostatečně výkonný notebook tak bych nepřecházel, ale jinak s Vistama nemám žádné problémy i když čtu spostu názorů že sou špatné atd. atd. Možná troch náročnější na HW.
Railbot
Profil
Jinak využívám Win Vista (MSDN licence od školy...
Jestli ke komerčním účelům, tak licenci porušuješ ;o)
Nox
Profil
Tak trochu mimo mísu: nějaký vhodný a ozkoušený nástroj?
TrueCrypt
SwimX
Profil
Railbot
ke komerčním ne ;) pouze ke studijním samozdřejmě :D

Nox
Díky, du ho zkusit
janička
Profil
Mohl by mi někdo poradit v začátcích s programem Money S3 ?
Jana
panther
Profil
janička
Mohl by mi někdo poradit v začátcích s programem Money S3 ?
Na stránkách společnosti Money máš návod, jak s konkrétním produktem zacházet. Divil bych se, kdyby program neměl na klávese „F1“ nápovědu.

Navíc program má vlastní internetovou technickou podporu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0