Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat na jednu věc. Nevím jestli tomu dobře rozumím, ale chápu to tak že server (DNS) udržuje nějakým způsobem informace o doméně (DNS, A záznam atd.). Napíši např. www.neco.cz, odešle se požadavek na server a ten jej " přesměruje" na daný hosting. Je to tak?
2. Jak moc je vytěžován DNS server o proti klasickým mašinám (mysql, data, pošta).
Díky moc za objasnění, nevím jestli to chápu dobře, je to pro mne španělská venice.
Joker
Profil
Ghosting
Jo, zhruba tak to je.

K jinému počítači (serveru) se přes síť připojím pomocí jeho IP adresy. Protože ale normální člověk si nebude pamatovat IP adresy počítačů, používá se právě DNS (Domain Name System, systém doménových jmen).

Napíšu tedy do prohlížeče adresu, třeba example.cz. Můj počítač si z nastavení sítě vezme adresu primárního DNS serveru a zeptá se ho, jakou IP adresu má doména example.cz. Při troše štěstí mu DNS server pošle zpátky tu IP adresu. Můj počítač pošle ten požadavek na IP adresu, kterou dostal, a vrácenou odpověď prohlížeč zobrazí jako výslednou stránku.

Co se týká zátěže, tak to samozřejmě záleží na počtu požadavků, které na ten server budou směřovat. Ale obecně bych řekl, že při srovnatelném množství zaslaných požadavků bude DNS server zatěžovat počítač daleko méně, než třeba databázový server.
Ghosting
Profil
Dobře díky za vysvětlení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0