Autor Zpráva
postrach expertů
Profil *
Zdravím, zajímalo by mě, zda by si s tím současní roboti dokázali poradit, příklad: Kontrolní kód má 5 znaků. Animovaný GIF by znaky zobrazil (vykreslil) postupně vedle sebe v intervalu půl sekundy po jeho načtení do stránky.
DoubleThink
Profil *
současní roboti
Čemu říkáš "současní roboti"?

zda by si s tím (×) roboti dokázali poradit
Určitě.
Tomasds
Profil
Samozřejmě dokázal, kdyby se toto řešení začalo masivně používat a autorům robotů by to stálo za zapracování.

Nikde jsem to neviděl ani o tom neslyšel. Jestli se to nepoužívá, tak je to v daném okamžiku stoprocentní ochrana.

EDIT: přemýšlím o tom. Kdybych psal robota, možná bych uvažoval takto:

Když je to gif, může to být animace. Takže ten případ by to chtělo ošetřit. Dovolili by si to udělat tak, že ve framu, který bude zobrazen nejdéle, ten text nebude komplet? Těžko. Takže když animace, tak beru nejdelší frame.

tak těch 100% asi beru zpět.
postrach expertů
Profil *
Současní roboti = včera, dnes, zítra a v období několika následujících měsíců operující na internetu.
Joker
Profil
postrach expertů
Animovaný GIF by znaky zobrazil (vykreslil) postupně vedle sebe
Animovaný GIF je jen soubor jednotlivých statických snímků, kde následující snímek může předchozí buď nahradit, nebo se s ním kombinovat.
Nahrazování vpodstatě nemá cenu, protože robotovi by stačilo jen vytáhnout snímek, který se zobrazuje nejdéle, a na tom musí být celá captcha.
U kombinování by prostě robot zkombinoval jednotlivá políčka a analyzoval ten výsledek. Kdyby s tím měl problém, dostane dokonce i nápovědu- text bude nejspíš v místech, která se mezi jednotlivými snímky mění.

Pokud robot už zvládne rozluštit captcha na statickém obrázku, úprava aby zvládl i animaci by IMHO nebyla moc složitá.
Hlavně by to ale byl vopruz pro uživatele... bylo by ohromně bezva, kdybych se zrovna snažil rozluštit, co sakra je to třetí písmenko a v tom by mi celý text zmizel a začal se objevovat znovu. Nehledě na to, když si třeba kvůli reklamním bannerům v prohlížeči vypnu animaci obrázků.

Se mi zdá, že captcha už zvolna dospívá do stavu, kdy to robot rozluští rychleji a snadněji, než člověk :-)
joe
Profil
Nevymejšlej kraviny a generuj třeba obrázek s číslama a písmenama a napiš uživatelovi, ať opíše jen čísla / písmena :-) když už chceš mít tu captchu, která stejně jenom uživatele zdržuje. Taky zvaž to, jestli vůbec na tvůj web nějaký robot někdy přijde a nějaký velký útok bude dělat...
curdto
Profil
Mě napadlo tohle: Byl by malí gif, kde by se postupně střídali písmenka/číslice, vžy by se zobrazila jedna třeba na 3 sekundy, a ukázala by se další. A uživatel by měl třeba opsat jen prvních 5 ukázaných číslic/písmen.
joe
Profil
curdto
A přemýšlel jsi o tom, jak uživatel pozná první písmenko? Asi ne, viď?
vydrus
Profil
Nejlepší ochrana proti spamu je:

Jsem robot?

Ano (vyskočí js alert - "past na roboty")

Ne (disabled)
curdto
Profil
joe
První písmenko by mohlo být třeba označeno kurzívou, napsané tučně, podtržené a navíc jinou barvou. Potom by to mohlo znít třeba "Od zeleného písmenka/číslice napište 5 písmenek/číslic." a žádný robot nemá prakticky šanci.
vydrus
Profil
curdto
Proč to dělat lehce, když to jde i složitě?
zimmi
Profil
Nebo ještě lépe: udělat 5 CAPTCH na jedné stránce, každé nastavit jinak časovanou animaci a uživateli říct, že když z 1. opíše 5. písmenko, z 2. opíše 4., z 3. opíše 3., ze 4. opíše 2. a z 5. opíše 1., dostane se k tzv. BIG BOSS CAPTCHE (něco jako delší level), u které stačí zadat prvních 100 písmen (case sensitive) a jeho komentář na Lojzkově stránce bude zobrazen.

Další fází by mohla být kontrola "živosti" uživatelů například pomocí webkamer, ne? :-P Ať žije paranoia...
curdto
Profil
vydrus
zimmi
Nevím, proč to oba nafukujete. Tady se na něco uživatel ptá, a vy hned začnete rýpat, že?
zimmi
Profil
curdto: Ne, to je pouze reakce na současný stav. Velmi živě si pamatuju, když jsem na Rapidshare ani na pátý pokus neuhodl, za kterým písmenkem se skrývá kočka (z biologie jsem měl letos za jedna). Zkrátka mi občas přijde, že CAPTCHA odradí uživatele dřív než roboty a s daleko větší úspěšností.
Joker
Profil
curdto
Potom by to mohlo znít třeba "Od zeleného písmenka/číslice napište 5 písmenek/číslic." a žádný robot nemá prakticky šanci.
Tohle by robot rozlouskl snadněji než člověk.
Pokud se písmenka budou měnit v animaci, nemohou být moc deformovaná nebo porušená, protože jinak je člověk prostě za ty třeba 3 sekundy nepozná.
No a narozdíl od člověka robot ví, kde ta animace začíná... a každé písmenko má pěkně na zvláštním obrázku, bez větších deformací... naservírované na stříbrném podnose.

Ale mám lepší řešení: nedávat na web komentáře.
Když už je někdo ochotný takhle prudit uživatele, asi o ten jeho příspěvek nestojí. Tak je nejlepší vůbec zrušit tu možnost ho tam zadávat. A je po problému s roboty.
Timy
Profil
Nejlepší Captcha je od DoubleThinka :-)

http://doublethink.cleverweb.cz/22-textova-3d-captcha
sQuo
Profil *
http://www.google.com/search?q=open+captcha

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0