« 1 2 »
Autor Zpráva
Timy
Profil
Už je ke stažení Google Chrome (prohlížeč od Googlu), kdyby to někoho zajímalo. Z pohledu webdesignera asi nic nového, je to založené na Webkitu.

Píše se o tom všude, takže to musí být i tady :-).
zimmi
Profil
Hodně nedomrlé.
warman
Profil
hodne nedomrle? nechapu :)


jinak, ten google chrome je celkem rychlej(ze by webkit?)-bezi aj na 300mhz 256mbram notebooku. Na to ze to je beta, tak si myslim dobra prace, ale pockam na verzi 1.0 :)
Timy
Profil
Ale jo, podle mě se to dá. Je to v prvé řadě rychlé a IMHO hezké, ale chybí tomu jakékoliv možnosti nastavení (jak jsem psal jinde, i Poznámkový blok má větší možnosti nastavení). Až (jestli) přijdou pluginy, tak to bude použitelný prohlížeč.
grimword
Profil
osobne tou zpravou nejsem moc nadsen :/ i kdyz se nemuzu vyjadrit primo k prohlizeci, tak doufam, ze se nedostane mezi pouzivane prohlizece jako jsou Opera, Mozilla a IE, kdo to ma optimalizovat pro vsechno?
Jan Rippl
Profil
Já si počkám, až Google vydá kompletní operační systém na Unixovém jádře :-D
Timy
Profil
grimword
Nemá to vlastní jádro, je to založené na Webkitu, které je jednak dobré a jednak už stejně používané (i když asi málo — Safari třeba).
quinux
Profil
Timy
i když asi málo — Safari třeba
Což už je víc než třeba Opera ;)

Jinak nic moc. Mne nenadchl a určitě neuvažuji o přechodu (jak už jsem jinde četl). Možná až v roce 2015 vyjde první finální verze, tak bude použitelný.
Timy
Profil
quinux
Tak u nás ne :-)
Tomasds
Profil
quinux
Což už je víc než třeba Opera ;)

Asi to sem úplně nepatří, ale mohl bys uvést zdroj?
Jako dost relevantní se udává toplist, ten ale nemám rád. Rozlišení třiceti oborů je možná fajn, ale celkový přehled si tam člověk neudělá. Safari se tam neuvádí.

GA na mých webech kolem 100UIP/den uvádí něco přes 11% u Opery a 0.48% u Safari.

A abych nebyl úplně OT, tak jen dodám, že Chrome mě namíchl tím, že se nainstaloval až moc lama-friendly. Že to nepoužívá žádný klasický installer a nejde stáhnout komplet instalace bych přežil, ale nainstalovalo se to někam do C:\Documents and Settings\xx\Local Settings\Data aplikací\Google\Chrome\Application (!!)
H13
Profil
Já do něj vkládám velké naděje, zatím se mi vše zobrazuje v pořádku, stejně jako ve firefoxu ... jestli to bude prohlížeč, pro který se nebudou muset vytvářet komentáře, berličky, nebude se tam objevovat 3 verze za sebou stejný bug, pak říkám ano ... každý prohlížeč, který vyřadí ze hry nestandardní prohlížeče je přínos ... byla by to paráda, vytvořit stránku za týden a pak moct vypustit 3 měsíce určený k berličkování, berličkování berliček, atd.... asi utopie, ale třeba se někdy dočkám ... :-)
quinux
Profil
Tomasds
Asi to sem úplně nepatří, ale mohl bys uvést zdroj?
Měl jsem samozřejmě namysli celosvětově, nikoliv jen české pískoviště.
http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=0
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
http://www.w3counter.com/globalstats.php
http://www.lupa.cz/clanky/s-firefoxem-3-zadny-uragan-neprisel/

Opera dle mého názoru za celých deset let své existence všem vytřela zrak a ukázala jak se to opravdu dělat nemá.


H13
Safari je na winech již nějaký ten pátek, takže pokud máš již s ním zkušenosti tak Chrome bude to samý (+-)
grimword
Profil
Timy
jste vsichni nejaci moc chytri :)))
Nox
Profil
Opera dle mého názoru za celých deset let své existence všem vytřela zrak a ukázala jak se to opravdu dělat nemá.
[flame]Snad jen z hlediska marketingu a reklamy...vyzkoušel jsem, co je to to safari, které se tak ujímá a ... zjistil sem, že netuším
proč by tomu tak mohlo být[/flame]

Ad Chrome
Rychlé to je fakt hafo, dokonce víc jak opera, ale jinak jsem nenašel nic extra...žádné nastavení... snad ochrana před spadnutím ostatních
záložek, ale přece jen to nemá padat vůbec, že:)
quinux
Profil
Nox
[flame]Snad jen z hlediska marketingu a reklamy...vyzkoušel jsem, co je to to safari, které se tak ujímá a ... zjistil sem, že netuším
proč by tomu tak mohlo být[/flame]

Ano, z hlediska marketingu, ale špatný marketing může zabít i ten nejdokonalejší produkt :)
havs
Profil
Nox
Rychlé to je, je to jednoduché - docela by se mi líbil rychlý browser pro odskočení na internet, takový, jako byla kdysi Opera (než se stala plně vybaveným prohlížečem).
Railbot
Profil
Skvělý prohlížeč do kaváren a do škol na erární počítače. Žádné nastavení, minimální možnosti, nikdo to nerozbije :o)
H13
Profil
Railbot
Taky jsem si říkal, ještě přidat podporu pod linux a je zde skvělý prohlížeč pro kiosk mode
ninja
Profil
ad Opera: na poli PC prohlizeci tu az asi prokaucovala, ale v mobilnim internetu je ted jasna jednicka s Operou Mini.

ad Chrome: Jake nastaveni vam schazi? Je to prohlizec, co chcete nastavovat? Ja naopak velmi ocenuji vysokou rychlost (jeste rychlejsi nez rychla Opera), okamzitou funkcnost a prehlednost.
Timy
Profil
ninja
function () { [native code] }
Eh, zdejší citace ve Chrome asi moc nefunguje :o)

„Jake nastaveni vam schazi? Je to prohlizec, co chcete nastavovat?“
Vzhledem k tomu, že do FF existují stovky pluginů, tak i v prohlížeči je hodně věcí k nastavení ;-).
Venca V
Profil
Timy
Vzhledem k tomu, že do FF existují stovky pluginů, tak i v prohlížeči je hodně věcí k nastavení ;-)

Nebýt právě těch developerských pluginů, dávno bych se s firefoxem rozloučil. U mě je z "Velké čtyřky (FF, IE7, Opera, Safari)" jednoznačně poslední. Z pohledu běžného uživatele už mu dokonce i Micro$oftí sedmička udělala pápá...
Chamurappi
Profil
Z pohledu uživatele:
Chrome neumí žádnou pokročilou funkci, kterou bych v jiných prohlížečích používal. Jsem zřejmě uživatel 1.0, prohlížeče používám hlavně na prohlížení. Jako uživatel s mírnou averzí vůči velkému bratrovi Google Inc. řadím ve svém pomyslném žebříčku tento prohlížeč až na druhé místo. (Na prvním je celá velká čtyřka.)

Z pohledu autora stránek:
Je to WebKit, dravec mezi vykreslovacími jádry (stejně jako býval Explorer), obsahuje mnoho nestandardních hraček, které mohou v budoucnu převzít ostatní prohlížeče, což se mi líbí.
ninja
Profil
velka vada na krase, licence Google Chrome!
schoolyardgames
Profil *
lidi, muzete mi poradit? ponekud me vydesil Firefox 3 (jako ten design a adress bar s tim hledanim) - mozna bych si zvykla ale nechce se mi :), tak sem nahodila znova dvojku a rekla sem si ze zkusim taky ten Google Chrome ale nak mi nefunguje... proste zadam adresu entr a nic... bila plocha, zadna chybovka :/ nevite cim to je? mam teda hodne pomaly pripojeni a firefox mi nekdy zobrazuje "this page is taking too long to respond", ale nic?
kdyztak dik za odpoved
quinux
Profil
schoolyardgames
Chrome údajně vyžaduje některé "zvláštní" porty, tak zkus nastavení firewallu pokud nějaký používáš.

ponekud me vydesil Firefox 3 (jako ten design“, se dá změnita adress bar s tim hledanim)“, se dá vypnout
souki
Profil
ninja
Připomnělo mi to licenci ICQ
schoolyardgames
Profil *
quinux firewall nepouzivam, teda krome toho Windowsího, ale nevyznam se v tom co presne tam nastavit?

ja vim ze da, ale downgrade mi prisel jednodussi =) a ani dalsi ficury ff3 mi neprijdou nak zajimavy (jsem uzivatel, ne progamator) no to je jedno, ptam se na chrome =)
Lexter
Profil
Jan Rippl
Už vydal. gOS
Timy
Profil
Pár novinek:

EULA se bude měnit a rozšíření budou.
Jan Rippl
Profil
Lexter

Jdu instalovat ;)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0