Autor Zpráva
makinek
Profil
Dobrý den
Mám takový menší problém.
Když mám na webu 20 a více lidí online tak web jede pomalu a fotky se skoro nenačítají, často se i stává, že web hodí chybu od hostingu. Když je na webu kolem 10lidí online je vše v pohodě.

Stránky mám celé v html a fotogalerii vytvářím pomocí programu JAlbum.

Myslel jsem, že chyba je u hostingu, ale hosting mi napsal, že chyba bude někde u mě v databazi nebo php.
Já, ale na webu php ani databázi nepoužívám.

Proto bych Vás chtěl poprosit o radu jestli je možné, že program JAlbum má nějaký script na to, že to spomalí nebo něco takového,nebo jestli jsem mohl na webu já použít nějaky script na to a ani o tom nevím nebo je chyba u hostingu?

Děkuji moc za rady.
yFang
Profil
makinek
Možná by pomohlo napsat o jaký web se jedná.
makinek
Profil
Omlouvám se zapomněl jsem dát odkazy.
www.kometa-group.com (použitá šablona trochu poupravená) a fotogalerie např.: http://www.kometa-group.com/Fotogalerie/Globus/album/index.html
armin
Profil
makinek: pred 4-5 lety jsem taky pouzil JAlbum, je to celkem sikovna vecicka, nevim jak nove verze, ale ta stara generovala obycejne .html soubory, tudiz nelze operovat s naroky na server. Zajimave je, ze treba me osobne (na sk) se toto:
http://www.kometa-group.com/Fotogalerie/Trenink5/album/index.html
nacitalo rychlosti 17-25 kB/s, po 20 vterinach jsem to zavrel. Spis bych to videl na problem serveru (spatny konfig apache / vytizeni serveru) resp. nizka zahranicni konektivita, ale to se te netyka, nakolik predpokladam ze na web jedes z CR.
makinek
Profil
armin
Na web chodím z ČR a asi 90% lidí co tam chodí tak je z ČR.
Na hosting jsem psal (asi před dvou dnama) a odpověď mi přišla tahle:

Dobry den,
problem bude pravdepodobne nekde v PHP kodu stranek nebo v neoptimalne navrhnute databazi, kdy pri vetsim poctu navstev zacne Vas web generovat neumernou zatez. Nasledne muze dojit i ke kratkodobemu odstaveni webu (tak jak pisete).

V pripade, ze pouzivate databazi pak si prekontrolujte zda pouzivate indexy a zda jsou dobre navrzeny. Podivejte se take zda se Vam nekde PHP skript nemuze cyklit nebo cekat na nejakou udalost (pak nasledne zacne zatez narustat).

S pozdravem
Tomas Jerabek
SvetHostingu.cz
ninja
Profil
makinek: zadne problemy jsem nezaznamenal, ale tvuj hosting ma celkem pomalou linku, oproti jinym webum je datovy tok nizky.
armin
Profil
makinek: Pokud mas na domene ciste jen html stranky bez zadneho php a databazi, je to mirne receno dost bidne. A nepisu to z postu webhostera, ale z postu navstevnika znaleho danych technologii. Resenim muze byt presun na jiny, mene vytizeny stroj (vypoctove, prenosove), prip. zmena hostingu.
makinek
Profil
Děkuji moc za odpovědi.
Takže jestli jsem dobře pochopil je teda chyba u hostingu a mám to začít řešit s nimi.

armin
Děkuji za radu a do budoucna se s tím pokusím něco udělat aby tam nebylo jenom čistě html.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0