Autor Zpráva
vydrus
Profil
Tak, jako další z davu jsem zkusil FeedBurner. Odkaz na RSS (feeďácká url) vede na jejich stránku, a to se mi nelíbí. Jak se to dá udělat, aby po kliknutí na odkaz se to rovnou přidalo do RSS čteček v prohlížeči (jako jsem to měl předtím - odkaz rovnou a WordPressovský RSS generátor)?

Nebo ta skvělá stránka je účelem? Slouží právě toto nějak ke statistikám? Asi jsem to nepochopil a teď jsem zklamán...

--
Taky jsem si všiml, že Gekon nic takového nepotřebuje. Proč? Budu rád, pokud se vyjádří, zavítá-li sem :)
vydrus
Profil
Haló, lačním po odpovědích :)
Gekon
Profil
Nejsem si úplně jist, co po mě chceš. Můžeš mi to nějak vysvětlit?
vydrus
Profil
Gekon
Určitě jsi o FeedBurneru četl. Ptám se - proč ho také nepoužíváš, když je tak skvělý, úžasný, atd?
Gekon
Profil
vydrus
No... já ti nevím, ale...
http://blog.gekon.name/feedburner
vydrus
Profil
Gekon
Áha. Takže pes je zakopán jinde:



Budeš tak hodný, a poradíš totální lamě, abych to měl podobně, jako ty? Jak jsem psal výše, byl jsem nadšen a...

Tedy: jak to udělat, aby po kliknutí na odkaz (zdroj na mym webu) zareagoval prohlížeč přidáním záložky (ale stále se využíval FeedBurner)?
Gekon
Profil
vydrus
10 bodů, jestli na to přijdeš. Chce to jen trochu představivosti, nic víc.
Morasino
Profil
Gekon
Ze by pomoci iframu?
Jen hadam. :)
vydrus
Profil
Gekon
Hm. Na nic excelentního jsem nepřišel, snad jen na to, že teď to vyhodí ten dialog, včera to na mě v pohodě kašlalo. (edit: teď zas ne. jaktože tobě ano?)

A jak je to s odkazem na vlastním webu? Používá ten tvůj odkaz (viz obrázek) FeedBurner? Když jsem se koukl do místního zdrojáku, viděl jsem xml výstup - články. To mě vede k domněnce, že jsi:

1) líný

nebo

2) sklerotický

protože jsem nepochytil nic, co by to přímo nebo nepřímo spojovalo s FB. Je to tak, nebo zase patlám?



<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Gekonův blog RSS Feed" href="http://feeds.feedburner.com/gekonuv-blog" />
Gekon
Profil
Ano, jsem líný. Ze statistik jsem vypozoroval, že na ten obrázek nikdo nekliká, proto jsem tam ponechal původní XML výstup, ale v hlavičce jsem to přepsal na FB.
Gekon
Profil
Pokud se už náhodou rozhodne, že si mě přidá do čtečky, dělá to přes odkaz na RSS v adresní liště, která míří na FB feed, takže takhle.
vydrus
Profil
Gekon
Fajn. Taky jsem si to zkusil dát do meta tagů.

Ale! Po kliku v adresní řádce mě to přesměruje na tu blbou feeďáckou stránku, a nezobrazí to žádný dialog. JAK TO?
KlepeTo
Profil
Taky moc nechápu otázku, ale já to udělal jen tak, že jsem všechny dosavadní odkazy na základní Wordpress feed přepsal na nový od FeedBurneru a pohoda.
vydrus
Profil
KlepeTo
Takže :)
Tvůj web: Když kliknu v adresní řádce prohlížeče na RSS ikonu, vyhodí mi to dialog s tím, jestli si tenhle web chci dát do RSS záložek.

Můj web: Když kliknu v adresní řádce prohlížeče na RSS ikonu, přesměruje mě to na stránku http://feeds.feedburner.com/VydrusuvZapisnik . Proč to neudělá to samé jako u tebe?


Ale... Všiml jsem si, že když kliknu na odkaz http://feeds.feedburner.com/VydrusuvZapisnik?format=xml (je jedno, jestli odkaz je to na mé stránce, nebo na jejich), tak se mi dialog konečně otevře. Otázka je, jestli potom bude fungovat statistika...
KlepeTo
Profil
Každopádně když já kliknu na Tvůj odkaz, tak se mi zobrazí jak dialog, tak stránka. Hledal bych problém spíš v prohlížeči než čemkoliv jiném - já mám Operu ;) a možná pokud už své RSS odebíráš, tak Ti dialogové okno nevyskočí, nevím...
vydrus
Profil
vydrus
Dobrá, já tedy na to kašlu, prostě jsem se zasekl a nebudu to dál řešit :) ale pokud se najde nějaký lepší PHP programátor než já, který vymyslí skript na počet odebírajících, asi mu na svém blogu věnuji jeden ne zrovna stručný článek...
Marek Prokop
Profil
Vydrusi, sice vašemu dotazu moc nerozumím, nicméně skoro vše jde ve Feedburneru nakonfigurovat -- i ta stránka, která se zobrazí na URL kanálu.

pokud se najde nějaký lepší PHP programátor než já, který vymyslí skript na počet odebírajících...

To se asi nenajde. Měřit počet odběratelů RSS je dost složité a Feedburner je v tom dost výjimečný. Ani ten to ovšem nedělá moc přesně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0