Autor Zpráva
mko0
Profil *
Dobrý den,

prosím, potřebuji přesměrovat když někdo pošle požadavek třeba z ip adresy 77.79.48.74 aby se ten požadavek přes iptables přesměroval na http://nejaka.domena - ale jen pro jednu ip.

Děkuji
Tomashek
Profil
jestli by to mela byt porad jenom jedna podminka tak muzes dat ze :
if(isset(pozadavek)){if($REMOTE_ADDR==ip){header("location:nejakastran ka.neco");}

jinak si muze vytvorit v databazi tabulku do ktere budes ukladat ip a pak porovnavat vypis z databaze s ip adresou
..doufam ze jsem to popsal srozumitelne :-)
svadla
Profil
mam pocit ze mko0 nemyslel php
mko0
Profil *
v PHP to umím, ovšem to je zas zbytečná zátěž pro mě, potřebuji to v IPTABLES
armin
Profil
mko0: Neni nad moudry gugl:
http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=iptables+forward&so urceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

a treba tady to:
http://wiki.kartbuilding.net/index.php/Iptables_forward

Kdyz se clovek zepta pana gugla co chce vedet, zajiste mi odpovi. Je to abnormalni a zcela nepochopitelne, ale je to bohuzel tak ;)
mko0
Profil *
armin

nebudes verit, ale google je muj strejda ;-) pokud jsi takovy znalec, muzes mi vytahnout tu cast kde pouze urcite ip se presmeruje pozadavek jinam? nebo jen nekdo objevil tajemstvi googlu, slozit par slovicek, nic o dane problematice nevedet a hned ho postnout ostatnim jako nejvetsi master?

a testovat to zajiste nechci. nemuzu mym testovanim si dovolit server odstavit na 5 minut, ale to r00t jako ty bude urcite vedet (jestli nevis, mas to na googlu ;) )
armin
Profil
mko0: kdyz to nejsi schopen dohledat sam, ani za pomoci lehke asistence, tak si kup knizku, nebo pozadej kterehokoliv administratora (treba i me) o pomoc, a za nekolik set Kc bez DPH na hodinu ti zajiste kazdy mile rad pomuze. Nic jineho na to se ani rict neda. A pokud tvrdis ze testovanim preroutovani jedne IP jinam odstavis cely server, tak nejspis ani jine reseni nebude, nez co jsem ted popsal 2 moznosti... nebo se poptej na builder.cz, tam se treba nakej dobrak najde a zadarmo ti pomuze. Ja bohuzel nejsem na takovem levelu, ze dojdu do obchodu a reknu ze pracuji zadarmo, tak nemam z ceho zaplatit a je mi receno ze je to v poradku, a muzu klidne jit domu s nakupem :)
mko0
Profil *
armin
dekuji za moudre rady pane administratore, avsak uz jeden nenamysleny ochotny administrator mi poradil s tim, co potrebuji.

PS: pokud nedelate zadarmo, proc odpovidate? Pokud mate aspon 400 uhozu za minutu, mohl vas tento prispevek vyjit nejakych 20 korun kdyz pocitame opotrebeni pocitace, spotrebu elektriny, cas, atp. (viz vas google - ale to vy jiste znat budete)

ale pobavil jsem se, hezky vecer pane administratore :o)))
armin
Profil
mko0: Jsem rad za oznacovani pan administrator. To sam o sobe rict asi nemuzes co? Jinak by jsi se neptal na tak trivialni veci a neobaval se "vypadku na 5 minut". Kazdopadne, at se ti dari v budoucnu ;)
mko0
Profil *
armin
to byla ironie (viz google). ja se administraci nezivim, me prijde zoufale kdyz clovek ma jako celodenni praci koukani do kompu :) takhle nechci dopadnout.
ja se venuji obchodovani :-)
armin
Profil
mko0: kazdy se musi nejak zivit, ze ano... Tim padem ale nechapu, proc obchodnik ma suplovat administratora. To i administrator supluje tebe? Ale to je uz hodne mimo temy, kazdopadne, ja mel za to ze o ten stroj se staras ty, proto mi neslo do hlavy debata ohledne 5ti minutoveho vypadku (nakolik nic nehrozi)... rozhodne ale nechapu, proc to neresi clovek co bere penizky za spravu a dohlizeni serveru. Nekde bude chyba.
mko0
Profil *
armin
to ano, ovsem za jakou cenu. ale kazdy ma na to jiny nazor a nekomu to treba nevadi..
obchodnik si ve volnem casu sefuje svuj stroj :)
tohle nebyla vec co bych zivotne potreboval, ale mohla se mi hodit (nikoliv vsak nezbytne).

tim bych to ukoncil ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0