« 1 2 »
Autor Zpráva
Boy
Profil
Na internetu je hodně progrrmů pro naučení psaní všemi deseti prsty na počítači. Jako třeba ATF (All ten fingers) nebo "Všemi deseti" atd. Já jsem osobně vyzkoušel Psanec 3.02. Jaké máte vy zkušenosti s programy tohoto typu? Který byste mi doporučili?
Charlie
Profil
Na psaní všemi deseti je mnoho programů, ale podle mě je nejlepší si sehnat tabulku, na které vidíte, jaký prst má tiskat jaké tlačítko. Ze začátku to půjde hodně pomalu, ale časem se to podstatně zrychlí. Stačí jen hodně píle a budete psát jako blesk :-)
Boy
Profil
Právě, že já už umím 220 znaků za minutu, a podle mě je ze všech komerčních programů nejlepší právě Psanec a chci vědět taky váš názor.
halogan
Profil
Programy jsou IMO na nic, jde o to, abyste psal stále a stále a nehledět na programy, kde budete datlovat ghghghgh miliónkrát za sekundu...
j_hajsl
Profil
první lekce tuším byla dfjk kjfd dfjk kjfd ... :-)
Boy
Profil
Právě, že ve Psanci je to úplně jinak.....tam to tak IMHO (co vlastně zanamená ta zkratka?) otrocky neopisujete....
La_ToRaNTe
Profil
Boy :
IMHO ... je podle mě .. In My Humble Ipinion ... >> Dle mého skromného názoru

a k tomu psaní všema deseti, my se to ve škole učili na programu ATF , neboli , All Ten Fingers
Oswald
Profil
Trocha teorie taky neuškodí - Jak psát na klávesnici všemi deseti
M23
Profil
Nová verze Deseti prstu neni vůbec špatná. Deseti prsty 5.0
Program generuje lekce přímo na míru uživateli.
dasa
Profil *
jak si mám stáhnout program all ten fingers?Prosím
dow----nal
Profil *
je to skvělý program
john snb
Profil *
To Boy:sice 220 znaků za minutu ale jsou tam překlepy :)
Ale to se stane...
Meldo
Profil
:-> ja som sa to naučil v škole. cca 3000/10 min.
Meldo
Profil
Boy

IMHO (co vlastně zanamená ta zkratka?)

ak by ta to zaujimalo, tak v septembrovom PC Revue je zoznam asi 200 takychto skratiek. doporucujem. aj ked neviem, ci ho v cechach zozenies. je to sk casopis.
Timy
Profil
Meldo
http://zkratky.cz/
Fotbal-istka
Profil *
Ahojky.Já se právě učím psát a moc mi pomáhá program stop klávesnicové negramotnosti. ;-)

PS: jenom bych chtěla všem,co teprve začínaj,poredit: NEVZDÁVEJTE TO.Možná se vám zdá,že to moc nejde,ale důležitý je cvik,fakt.
Anonymní
Profil *
myslim si ze programy, ktere jsem vyzkousela byly vsechny nanic, naucila jsem se psat az podle Zaviacice, ktery jsme meli ve skole..jinde jsem na to nemela ani trpelivost, ale tam jsem se to naucit musela.....
simka00
Profil
já jsem se naučil psát všemi deseti pomocí programu PV10 (Psaní všemi 10) asi za dva týdny. je udělán podle knížky, kterou se učilo na školách. bohužel se ale neaktualizují texty, takže v pokročilejších lekcích jsou samé "socialismy" "kapitalistické tábory" "čest práci!" atd. ale naučit všemi deseti se v tom dá dobře, jen to chce trochu trpělivosti. mám rychlos 260 úderů/min a zhruba 0,8% chyb.
na začátku jsem zkoušel psanec, ten mně ale vůbec nevyhovoval..
Tomáš Neugebauer
Profil *
Jak nejlépe psát a proč všemi deseti prsty naleznete na: http://www.psani-vsemi-deseti.cz/2045/psani-klavesnici.html
Surgo
Profil *
Podle je dobry Psani vsemi deseti ... asi tak za pul roku jsem dosah 300+-10 uhozu pri psani neznameho textu s chybovosti pod 0.5%. Sice je otrava psat fjfjf atp, ale myslim, ze program hodne pomuze. Chce to hlavne trpelivost - kecum jako "za 14 dni dam 200 uhozu/min" moc neverim. Podle me se daj naucit vsechny znaky cca za 2 mesice kazdodenniho cviceni a pak uz jit a psat a psat. Obcas si pak pustit program s metrnonomem a ladit pravidelnost - ja tak opisuju zpravy cimz je pritom i prectu :-).

Hodne pomuze chatovani, ktery muze bavit a zaroven zlepsovat nase motoricke schopnosti. Jde taky o to ze neco opisovat je vec jedna a psat neco co vymyslim je vec druha.
WanTo
Profil
Já jsem se naučil psát všemi deseti pomocí návodu na http://dusan.pc-slany.cz/klavesnice/default.htm . Když jsem ho četl, přišlo mi skoro neuvěřitelné, že to může fungovat i bez speciálního programu, ale jak jsem se sám přesvědčíl, funguje to.
simka00
Profil
Surgo
za 14 dni dam 200 uhozu/min

IMHO, za 14 dní jsem se zhruba tu rychlost naučil. ale seděl jsem u toho tak 3-4 hodiny denně (o prázdninách) :)
Tomáš Neugebauer
Profil *
simka00

A jakou máte chybovost? Neměla by být větší než 1%. Navíc za tak krátkou dobu jste se mohl naučit maximálně vědomně mačkat klávesy, tedy psát jednotlivé znaky, nikoliv podvědomně psát celá slova či sousloví. Tedy při psaní na klávesnici musíte na to myslet a nemůžete se plně věnovat tvorbě textu.
Efektivnimu psaní hmatovou metodou se nedá naučit za kratší dobu než 3 až 4 měsíce.
simka00
Profil
Tomáš Neugebauer
psal jsem celkem rychle už před použitím programu, věděl jsem, kde je jaké písmeno - jen jsem si potřeboval zafixovat, který prst má které písmenko. chybovost se u mě pohybuje podle náročnosti textu a délky sezení u počítače, většinou však do 0,6%.

možná, že za ty dva týdny jsem psal jen vědomě (ale to fakt nevím, bylo to skoro před rokem), ale teď už to tak určitě není, protože po dokončení poslední lekce jsem pořád opisoval desítky článků z internetu.

teď už na text nemyslím, ale když si chci v duchu vybavit, kde je jaké písmenko, nejsem toho skoro schopen. včera jsem si opět měřil rychlost - 280 úhozů/min, 0,65% chybovost
Tomáš Neugebauer
Profil *
simka00
To jsou velmi dobré výsledky, které potvrzuje i fakt, že si jen těžko vybavujete, kde je jaké písmenko.
e
Profil *
je to dobré...ušetří to hodně času. My máme ve škole samostatný předmět psaní tak už s tím nemám problémy...rekord mám 419 úhozů za minutu s 0,73% chybovostí...fakt to ušetří čas
Smska
Profil *
UŠETŘÍ TO ČAS
jitka
Profil *
ahojky chtela bych se zeptat jestli mi nemuzete nabídnou stahnutí PLNÉ VERZE ATF zadarmo dikes pa J
tiso
Profil
jitka
Nie, je to nelegálne a proti pravidlám tejto diskusie...
llook
Profil
jitka
To teda nemůžeme. Ale jednouživatelská licence stojí 441 Kč, to snad neni taková pálka, ne?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0