Autor Zpráva
imploder
Profil
Hnusná je asi trochu silné slovo, ale je pravda, že stránky Googlu jsou nejen graficky primitivní (pochopitelné, mají být úsporné), ale taky nepřehledné. K různým zajímavým službám mimo samotné základní vyhledávání se člověk musí nešikovně proklikat místo aby pohodlně vybral z nějakého menu na normálním webu. Ta lišta nahoře nesmyslně položky schovává a ještě jsou ty nabídky úplně jiné v různých verzích.

Proč to nějak nevylepší, když je to nejpoužívanější vyhledávač na světě? Takový by přece měl mít rozhraní co nejdokonalejší.
Dranel
Profil
imploder
A proč se ptáš nás a nezeptáš se přímo Googlu?
imploder
Profil
Dranel
Já nevím, třeba to tady někdo ví. Google je taková známá věc.
Taky nemusím otravovat W3C aby mi vysvětlilo, na co jako je to XHTML.
Nox
Profil
já vidim jen "g" v adresním řádku (opera ftw), jinak se s googlem nesetkávám:) (kromě analytics, které jsou udělané výborně)

máš na mysli iGoogle nebo normálně google? normální mi přijde docela hodně přehledný
imploder
Profil
Myslím normální. igoogle teď ani nefunguje.

normální mi přijde docela hodně přehledný
Na základní vyhledávání rozhodně. Ale třeba nemám vůbec možnost se dostat na GoogleLabs a ani se nedozvím, že něco takového existuje, pokud nepřepnu na anglickou verzi a neproklikám se tam. A třeba tahle stránka, i když je sama o sobě rozcestník, je zašitá až kdoví kde.
Timy
Profil
imploder
igoogle teď ani nefunguje.
Helemese, zase někdo Googlu vyfoukl doménu? :o) www.igoogle.com funguje.
ninja
Profil
imploder: google je nejpouzivanejsi vyhledavac mimo jine proto, ze jeho stranka je jednoducha bez nejakych menu.

Proc by tam mel davat link na google labs. To neni rozcestnik, ale vyhledavac. Napisis do formulare "google labs", kliknes "Search" a jsi tam kde chces.
imploder
Profil
ninja
Napisis do formulare "google labs", kliknes "Search" a jsi tam kde chces.
To se dá říct o každém webu. Když ale nevím, jak se to jmenuje nebo že to vůbec existuje, tak to taky můžu najít v menu, ale na googlu ne.

Asi máš pravdu, google je především vyhledávač a ostatní služby jsou víceméně oddělené a nepředpokládá se, že by někdo chtěl mít dostupné všechny z jednoho místa.
Marek Prokop
Profil
iGoogle funguje, jen se nachází na adrese www.google.cz/ig . Na igoogle.cz je nějaký parazit, konkrétně Michal Křemen -- http://www.nic.cz/whois/?d=igoogle.cz .

Jinak k původnímu dotazu. Google je známý tím, že uživatelské rozhraní svých služeb mimořádně pečlivě a prakticky neustále testuje a ladí, takže předpokládám, že je pro většinu uživatelů téměř optimální. Mnoho služeb se sice opravdu schovává někde, kde je většina lidí nenajde, ale to je nepochybně záměr. Např. služby z Labs jistě nejsou ještě určeny masové veřejnosti.
H13
Profil
No já bych ani neřekl, že je nějak nepřehledný, mě úplně vyhovuje:
Přihlásím se, kliknu na "Můj účet" a hned se mi zobrazí všechny mnou používané aplikace ... pro vyhledávání mi stačí jedno malé políčko v prohlížeči...
vydrus
Profil
Google má snad ten nejlepší vzhled, podle mě - žádný obrázky (skoro) - a vypadá to dobře.
grimword
Profil
google, je jednoduchy, prehledny a vzhled naprosto dostacuje ucelu, pro ktery byl stvoren
Měsíček
Profil
Reaguji na člena Imploder:

Zkus to vzít obráceně .. proč by neměl být "hnusný"? Je jeho hlavním účelem lákat?
Railbot
Profil
Čistě teoreticky Google může mít vzhled jaký chce, nic by to nezměnilo. O to jde. Je to stejné jako když se někdo ptá, proč má web v tabulkách, třeba i nevalidní a kdesi cosi. Ničemu to nevadí, funguje to. Nač to měnit, opět - nic by to neznamenalo.
BetaCam
Profil
imploder
Proč to nějak nevylepší, když je to nejpoužívanější vyhledávač na světě? Takový by přece měl mít rozhraní co nejdokonalejší.

Neni co vylepšovat. On je dokonalost sama nesnaží se ze sebe dělat něco co není. Já třeba v současné době nevyužívám, žádnou službu od googlu ( krom vyhledávání ) a tak nevím proč by mě mělo otravovat jejich dalších 100 služeb když já chci jen tu jednu. Podivej se na jiné vyhledávače třeba v čechách tak oblíbený seznam. Ten mi přijde přesně jak kdybych byl na tržišti u stánku. Deš si třeba koupit švesty a ze všech stran se na tebe valí : "suší suší 350 350". Nato já opravdu nejsem zvědavej.
Marek Prokop
Profil
"Nač to měnit..."

No jo, jenže Google to právě mění. Nemine měsíc, aby se něco v designu Googlu (základního vyhledavače) nezměnilo. Skoro neustále též běží paralelní A/B testy, vyhodnocují se a změny se dělají podle nich. Ty změny jsou ale tak malé a chytře udělané, že si jich drtivá většina uživatelů vůbec nevšimne. Jen se jim pokaždé začne vyhledavač používat o malinký fousek lépe.

Teď to asi zní, jako kdybych chtěl Google za každou cenu chválit, ale o to vůbec nejde. Jde o to, že sledovat ty změny a způsob práce, který je za nimi schovaný, je vynikající škola webdesignu. Pro většinu webdesignérů by to mělo být povinné.
H13
Profil
Marek Prokop
pomalé nenápadné změny - píšeš to celkem zajímavě, docela bych si rád přečetl něco o takových změnách ... google nebo někdo jiný to někde popisuje, nebo to mají podchycený pouze profesionálové jako ty ?
imploder
Profil
Neni co vylepšovat. On je dokonalost sama nesnaží se ze sebe dělat něco co není.
Tak to bych zase netvrdil. Třeba překlad v české verzi nebýval, muselo se přepínat do anglické, přitom se to docela hodí. Ale už to tam je. Vzhledem k dlouhé cestě na některá místa by neškodila nějaká mapa webu. To menu nahoře je zbytečně vysouvací, když v něm nejsou všechny odkazy, mohlo by to tam být všechno a další>> by už vedlo tam, kam takhle vede dále také>> zašité ve vyjížděcí části menu. Prostě se mi zdá, že by to mohlo být ještě jednodušší a přehlednější. No tak jo, přesvědčili jste mě. Nijak mi to nevadí, jenom jsem měl dojem, že tady byste takovou navigaci sprdli, kdyby se to mělo hodnotit. Když se to teda tak důkladně testuje a je to ideální takhle, tak mám teda špatný odhad na to, co je uživatelsky přívětivé.
Marek Prokop
Profil
"google nebo někdo jiný to někde popisuje"

Je několik blogů, které to neustále monitorují -- např. http://blogoscoped.com/ -- a sám Google o některých případech píše, přednáší, točí videa atd.
BetaCam
Profil
imploder
Nijak mi to nevadí, jenom jsem měl dojem, že tady byste takovou navigaci sprdli, kdyby se to mělo hodnotit. Když se to teda tak důkladně testuje a je to ideální takhle, tak mám teda špatný odhad na to, co je uživatelsky přívětivé.

Nikdy nehodnotim design nejsem grafik a ani nikdy nebudu. Proto si myslím, že mi nepřísluší hodnotit cizí návrhy. Navíc je to vždy subjektivní. Ale pokud jde o Google tak ten mi dává přesně to co chci : přehledné vyhledávání. Neotravuje mě nesmysly typu : Novinky z bulváru, Počasí, Televizní program, kurzy či reklamy přes 3/4 stránky. Toho mám v práci až nadhlavu tak proč bych to měl chtít ještě od vyhledávače?
BetaCam
Profil
OT:

No je vidět, že mnoho chvály škodí.

Omlouváme se,

... ale váš dotaz se podobá automatickému dotazu počítačového viru nebo spywarové aplikace. Z důvodu ochrany našich uživatelů vaši žádost nemůžeme nyní zpracovat.

Váš přístup obnovíme co nejdříve to bude možné, a proto akci zkuste brzy zopakovat. Pokud máte podezření, že váš počítač nebo síť byly napadeny, můžete zatím spustit antivirový program nebo odstraňovač spywaru, abyste měli jistotu, že ve vašem systému nejsou viry ani jiný nežádoucí software.

Pokud se vám neustále zobrazuje tato chyba, můžete problém vyřešit, když smažete soubor Google cookie a znovu přejdete na stránky Google. Pro pokyny týkající se prohlížeče prosím navštivte online centrum podpory vašeho prohlížeče.

Je-li tím ovlivněna celá vaše síť, máte k dispozici více informací v Centru nápovědy pro hledání na webu Google.

Omlouváme se za nepříjemnosti a doufáme, že brzy znovu použijete Google.


Aneb už i ten google poznal, že sem pouhý BOT. :)

Moderátor DoubleThink: Nepoužívejte [pre] na jiný obsah, než je zdrojový kód
js@tiscali.cz
Profil *
proč se stále objevuje heslo "váš dotaz se podobá automatickému dotazu počítačového viru nebo spywarové aplikace. Z důvodu ochrany našich uživatelů vaši žádost nemůžeme nyní zpracovat"
Bubák
Profil
js@tiscali.cz
Protože neumíš položit dotaz.
matesss
Profil *
a jak mam polozit dotaz? me to pise taky porad! :-/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0