Autor Zpráva
MS
Profil *
Ahoj.Vytvářel jsem své stránky pomocí FrontPage . Teď bych se rád naučil něco nového. Jenže v čem PHP nebo HTML ..... ?Čím začít?
Milan
Timy
Profil
PHP generuje HTML, takže HTML je základ.
Dranel
Profil
MS
Pokud mám odpovědět na tvou otázku, tak se nauč HTML, CSS a PHP přesně v tomto pořadí.
MS
Profil *
Děkuji za rady.Pokusím se jimi řídit.
Milan
Honzik
Profil
A co JavaScript?
vydrus
Profil
Honzik
JavaScript je celkem složitý, sám jsem s ním nezačal... Mimo jiné nic neumí... (tím chci říct, že v PHP toho lze udělat víc)
Honzik
Profil
vydrus
Mno a co takhle AJAX?
Dranel
Profil
A co takhle 3APL, Ada, Algol, JSA, Baltík, Baltazar, BASIC, C, C++, C#, COBOL, ColdFusion, Clean, Delphi, Eiffel, Erlang, Flex, Forth, Fortran, FoxPro, Goedel, Haskell, Java, J#, Lisp, Miranda, Magic, Modula-2, Oberon, Object Pascal, Objective-C, Karel, Pascal, Perl, PL/1, PL/SQL, Prolog, Python, Ruby, Scheme, Simula 67, Smalltalk, Tcl/Tk, VBScript či Whitespace? Hoši zamyslete se, vždyť MS chce prásknout s Frontpagem a naučit se kódovat sám. Necpěte mu hned na začátek JS či PHP.
DoubleThink
Profil *
JavaScript (...) Mimo jiné nic neumí
Raději mlč. V automatické pračce taky neuvaříš kafe. Neznamená to, že by toho uměla míň.
imploder
Profil
Dranel
Pokud mám odpovědět na tvou otázku, tak se nauč HTML, CSS a PHP přesně v tomto pořadí.
Souhlasím, to je rozhodně nejlogičtější.

Na druhou stranu, PHP se dá použít pro generování jakéhokoliv obsahu na serveru, ne jenom HTML stránek. Akorát se nejčastěji používá právě na to. Javascript je bez HTML naprosto k ničemu, ten opravdu nemá smysl (a nejde) se učit bez znalosti HTML.

K programovacím jazykům: předpokládám, že MS se chce naučit dělat stránky. Pak je nejlepší HTML > CSS > PHP jak Dranel doporučil. Pokud MS nemáš specifické požadavky, co se chceš vlastně naučit, ale prostě se naučit v něčem programovat (a spíš psát programy než kódovat dokumenty), pak klidně můžeš zkusit nějaký normální programovací jazyk (jako ty, co vypsal Dranel).

vydrus
Javascript a PHP dělají každý něco jiného. Zásadní rozdíl: Javascript je v prohlížeči, PHP je na serveru. Na obou stranách je logicky spousta věcí, které jdou jedním, ale ne druhým. A když to jde oběma, tak i tak jsou to dvě různá možná řešení problému - na klientovi nebo na serveru - a každé má své specifika a omezení.
kvelbik
Profil
Budoucnost má NET Klasické skriptovací jazyky jako je PHP brzy skončí
Falcon
Profil
HTML a CSS
Dranel
Profil
kvelbik
Děkujeme, odejděte. Mimochodem mohl bys nám prozradit, kde jsi tuto vědomost nabral? Nebo jinak - kolik ti vývojáři NETu zaplatili za propagaci? :-)
MS
Profil *
Tohle jsem opravdu nečekal.Budu se držet rady od Timiho. Jinak bych mohl začít navštěvovat vysokou .Exsistuje kromě toho co jste vyjmenovali ještě něco jiného????
Milan
Měsíček
Profil
"Exsistuje kromě toho co jste vyjmenovali ještě něco jiného???? "

Ano.

Doporučuji se doučit konečně (X)HTML (což je opravdu primitivní) pak se zdokonalovat v CSS (to už je těžší) a nabrat jeden serverový jazyk PHP.
David_
Profil *
Dle mého názoru nemá cenu, aby se MS začínal učit PHP...

PHP je podle mne už "umírající" jazyk - chápu, teď se všichni do mě pustíte. Pro svou obhajobu - nemá dotažené OOP (přece jenom, předělat strukt. jazyk na OOP není žádná sranda a ve své podstatě se to nedá udělat 100% ), je strašně pomalý (teď jsem na něj napojoval web. služby a zpracování 20 000 řádků trvá skoro půl hodiny na Core2Duo 2GHz), bakalářku postavenou na PHP vám už neuznají, a navíc - je to jediný jazyk co znám co je half case-sensitive :-)
Uznávám - i já ještě dělám zakázky na PHP, ale snažím se jich na tom dělat už co nejméně - mám radši Javu nebo ASP.NET - na Javu máš perfektní prostředí NetBeans, které mi chodí pravidelně zdarma poštou, vám může taky, no a zrovna minulý týden v pátek mi přišly z microsoftu dvě DVD s MS Visual Stuidem 2008 professional, Win. server 2008 enterprise, mssql serverem a spoustu dalšíma - rovněž zdarma, pokud jste studenti a máte ISIC karty, může přijít i Vám ( https://downloads.channel8.msdn.com/ ) - pokud ne, není důvod proč by nevyhovoval visual web developer - pořád lepší než PsPad pro PHP :-)

ještě k těm jazykům - srovnejte si výkon PHP vs. Javy vs. ASP.NET, rozsah možností použití ( Java - www, server, desktop, mobil, .net to samé - Windows Mobile ) - PHP pouze www...

MS: pokud už se teda vrhneš na PHP, doporučuji jedině nad Zend Frameworkem! Jinak budeš "plácat" aplikace jen tak po náhodě a přechod na OOP bude pro tebe hrozně těžký...

Hlavně se spíše zaměř jakým způsobem a na jakém návrhu by měla aplikace běžet ( layers vs. MVC atd ), o samotný jazyk ani tak nejde - jestli se naučíš objektově PHP bude pro tebe přechod na Javu nebo .NET otázka pár měsíců, pokud se naučíš Javu tak na .NETu můžeš dělat prakticky okamžítě, to samé naopak, každopádně co se i vyhlídek do budoucna týče - Java nebo .NET (C#) programátor se platí 3x lépe než PHP - pokud by ses tím chtěl jednou třeba živit.

Ještě pokud se rozhodneš pro .NET, tak určitě se uč jazyk C# - rozhodně ne VisualBasic! Poud pro Javu, nauč se i Spring Framework a Hibernate.

Osobně bych si napsal dva až tři layouty v XHTML a CSS a pak se vrhnul na .NET ( asp.net ) nebo Javu ( jsp ), než se zbytečně zdržoval tím designem, to html a css se naučíš "za chodu". Jinak co se týče dokumentace a podpory - pro vývoj v asp.net najdeš na stránkách www.asp.net spoustu screencast tutoriálů, nadruhou stranu JavaDoc je hodně drsná dokumentace pro Javu, která snad ani nemá obdoby...

Přeji hodně štěstí a hodně úspěchů v programování :-)

( topic budu sledovat, tak kdybys měl dotaz přímo na mě, klidně se ozvi )
DoubleThink
Profil *
PHP je podle mne už "umírající" jazyk
Penetrace PHP aplikací tomu zatím nenasvědčuje, spíš naopak.
PHP je jednoduchý jazyk - schválně, byl tak navržen.
David_
Profil *
To ano, PHP je jednoduchý jazyk - na druhou stranu je podle mě důležitější umět kvalitní jazyk s dobrými možnostmi použití, než za každou cenu aby byl ten jazyk co nejjednodušší...
el mariachi
Profil
David_
máš pocit že php nie je použiteľný jazyk ? :D pokiaľ robíš webstránky, tak php je ideálne
David_
Profil *
Je použitelný jazyk, dělám www stránky - především e-shopy, proto se mi zdá, že php není dostačující pro složitější bussiness logiku - např. stahování nabídky více dodavatelů, porovnávání jednotlivých nabídek cena/dostupnost apod. ---> TO MS: pokud myslíš, že tohle jednou dělat nebudeš, tak se mýlíš, pokud se tomu budeš opravdu věnovat ( před třemi lety jsem začal programovat )

PHP je samozřejmě dostačující pro nějaké jednoduché www stránky apod. - pokud dělám známým nějakou jednouduchou prezentaci tak proč ne? stáhneš jednoduchý open-source produkt, kterých je na PHP spousta ( na Javě jich je ale taky dost ), nainstaluješ, upravíš co potřebuješ a nemusíš nic řešit, ale tohle řešení taky nestačí na všechno a dle mého názoru se PHP programátoři uživí odhodně hůře, než .NET nebo Java...
prostě pro web stránky kde je použíté php pro jednoduché věci tak ano, pro složitější aplikace ne, takže důležitý dotaz: MS - jaké aplikace chceš programovat? Jenom pro zábavu, nebo časem i něco složitějšího, popřípadě se tím živit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Já se PHP vždy v rámci možností vyhýbal, protože mi připadalo složité a chaotické. Osobně považuji C# za jednodušší (přestože rozkoukání trvá déle), zejména ve verzi 3.0 se píše krásně. Ale to jsou jen osobní dojmy, o kterých se asi nemá smysl přít — zejména ne v tomto vlákně.

Reaguji na el mariachi:
Máš nějaké bližší zkušenosti s jinými technologiemi než PHP, nebo automaticky považuješ za ideální jediný postup, který znáš?

Reaguji na Davida_:
Pan MS se tu už dva týdny neukázal. Opouštěl WYSIWYG editor, přemýšlel, jestli se má učit HTML, a ty k němu vedeš monolog o .NETu a Javě a o programátorské kariéře…
David_
Profil *
Ok, nějak jsem se dlouho nevykecal o programování a tak, asi si budu muset založit blog :-). v tomhle topicu končím :-)
el mariachi
Profil
Chamurappi
Chceš to snáď vyvrátiť ? :) Myslím že miesto uvádzania mojich skúseností (mám niečo odskúšané napr pri Pythone, známy sa mi snažil ukázať, že je to omnoho lepšie ako php... nejako neuspel, myslím že doteraz sa snaží dačo vykutiť, kým som ja medzitým dokončil ďaľšie 3 stránky v php....) stačí pozrieť okolo seba.. alebo snáď by sa dalo toto fórum vytvoriť lepšie s použitím iného jazyka ? Prečo sa tomu tak neudialo ? Ani asp nemá taký úspech, čím to bude ? :) .net stránok a java tiež nie je extra veľa...

Nemám pocit že by toto miesto bolo nejakou jednoduchou prezentáciou ako spomína David_, čo je čiastočne aj vyvrátením jeho tvrdenia, že sa nehodí pre väčšie projekty ako jednoduché prezentácie... Jasné, na extra-monštrózne projekty to asi nebude to pravé orechové, ale kto tu preboha hovorí o aplikáciách pre megapodniky ?
Okrem toho David_, jak už povedal Chamurappi, nemyslíš, že to trochu preháňaš ? On robí/chcel robiť webstránky. Doteraz ich robil vo frontpage a ty tu porovnávaš zárobky .net vs php... :)) Prečo do toho nezaradíme rovno aj C++, C# a ďaľšie ?
David_
Profil *
Ok, budu teda pokračovat :-)

Chtěl jsem jenom MS varovat, aby nedopadl jak já - strávil jsem dva roky nad PHP a rok začínám dělat na Javě a asp.net, jak jsem tyhle dvě technologie poznal, php jak jsem si myslel, že je úžasné, tak zas tak pro mě úžasné není, tím nechci tvrdit, že to je špatná technologie nebo tak, jenom jsou podle mne mnohem lepší a propracovanější...

Jinak doporučuju vyzkoušet prostředí od Sunu pro PHP - upravený NetBeans:

přímý link: http://download.netbeans.org/netbeans/6.1/final/bundles/netbeans-6.1-e a-php-windows.exe
download: http://download.netbeans.org/netbeans/6.1/final/ Early access for PHP
training a tutorial: http://www.netbeans.org/kb/trails/php.html
MS
Profil *
Ahoj,
začal jsem opravdu od začátku s HTLM.
Milan
inocencz
Profil
www.jakpsatweb.cz tohle nastuduj a neposlouchej sprostý slova jako NetBeans asp.net apod. ;) až se rozkoukáš (mě to trvalo asi 14 dní - z naprostýho počítačovýho analfabeta po začátečnickýho webdesignera) tak by nebylo na škodu naučit se trochu s grafikou aby tvoje weby nějak vypadaly anebo zvolit druhou cestu a naučit se něco z výše popisovaného > PHP .NET JAVA
hmm anebo flash :) Vygoogli si info o techhle vecech abys vedel co se da s tim kterym vytvorit a vyber si kam bys chtel smerovat - mozna ze ti klidne postaci jenom html/css pokud ti jde jenom o to udelat si vlastni web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0