Autor Zpráva
anonyouse
Profil *
Ahojte, skoro všade to je vidieť, anti-comic sans propaganda. Ale prečo? Prečo nieje radšej propaganda "BAN Internet Explorer"? Prečo zrovna comic sans? Ja beriem tento font ako úplne normálny font, nič proti nemu nemám, tak ma to zaujíma, prečo taká sprostosť, že sú ľudia proti fontu? Veď predsa existuje viac vecí, oproti ktorým by mohli byť ľudia a bolo by to racionálnejšie a inteligentnejšie...

Tak prečo je propaganda proti nejakému blbému fontu?
vydrus
Profil
anonyouse
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=82135&foru m=29&page=-1
Miloš
Profil
anonyouse
Prečo nieje radšej propaganda "BAN Internet Explorer"?
Protože od verze 7 je to docela slušný prohlížeč.„

prečo taká sprostosť, že sú ľudia proti fontu?
Co je na tom sprostého?
anonymouse
Profil *
Protože od verze 7 je to docela slušný prohlížeč.„
No, to by som netvrdil.
IE8 žerie RAM až-až, už vôbec nehovorím o chybovosti a tendencii k spadnutiu aplikácie(je to len beta, takže sa ešte zlepšiť môže)
pekné čítanie: http://weblog.infoworld.com/enterprisedesktop/archives/2008/09/ie_8_co nsumes_m.html

V IE7 je len fix na alfakanál PNG a pridané záložkovanie, ináč je to viac-menej IE6, samozrejme niektoré úpravy tam boli, ale stále tam ostali tie nepraktické veci, ale tvorba webu na IE7 sa zlepšila, má lepšie poňatie kódu všeobecne, ale od kvality, ktorú poskytuje Mozilla Firefox alebo Opera to má ďaleko.

Co je na tom sprostého?
A čo ti príde múdreho za demonštrácie typu "BAN Comic Sans!", to ako nemôžu spraviť stránku a demonštrovať na nej oproti niečomu normálnemu a múdremu? Napríklad oproti politickým výtržnostiam Ameriky oproti krajinám stredného západu, oproti vysokým cenám pohonných látok v Európe a pod.
Akože že keď sa mi niečo esteticky nepáči, tak to ignorujem a nie demonštrujem oproti tomu, ako napríklad by som ja spravil web s nadpisom "BAN Vista Aero Shell!" Čo ti na tom príde múdreho?
kletely
Profil
Miloš
Protože od verze 7 je to docela slušný prohlížeč.„
No neviem neviem.
Miloš
Profil
anonymouse
No, to by som netvrdil.
Z hlediska uživatele i z hlediska kodéra je IE 7 nesmírný pokrok od zrůdy jménem IE 6.
Všimni si ale, že jsem nepsal nic o tom, že je IE 7 dobrý, neřkuli vynikající. Jen to, že už je to docela slušný prohlížeč.

ako napríklad by som ja spravil web s nadpisom "BAN Vista Aero Shell!
Klidně ho udělej ;-)

Comic sans se tváří jako veselý font a chceš-li, aby web vypadal vesele, použij Comic Sans. Všichni, kdo chtějí veselý web, použijou Comic Sans. Vidím ho na webu a chytám se za hlavu.
imploder
Profil
Miloš
Z hlediska uživatele i z hlediska kodéra je IE 7 nesmírný pokrok od zrůdy jménem IE 6.
Verze, co byly před ním, nebyly o nic lepší.
člen
Profil *
Všimni si ale, že jsem nepsal nic o tom, že je IE 7 dobrý, neřkuli vynikající. Jen to, že už je to docela slušný prohlížeč.
Ja viem, ale ani slušný sa mi nezdá a ani nieje
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonyouse:
Prečo nieje radšej propaganda "BAN Internet Explorer"?
Třeba proto, že webmaster by měl mít před prohlížečem úctu přiměřenou jeho rozšíření a jeho historii.

IE8 žerie RAM až-až […] IE7 je len fix na alfakanál PNG […] od kvality, ktorú poskytuje Mozilla Firefox alebo Opera to má ďaleko
Blábláblá. Proč nadepisuješ vlákno „Prečo nie comic sans?“, když se chceš hádat o kvalitách Internet Exploreru?
Jestli sis toho ještě nevšiml, tak prohlížečem se prohlížejí stránky a písmem se píše. Srovnáváš jablka a hrušky. A já nemám rád rajčata, budu tedy demonstrovat „BAN rajčata!“. Proč myslíš, že bychom měli demonstrovat raději proti Exploreru než proti rajčatům?

Prečo zrovna comic sans?
Protože se o něm ví, že budí mezi návštěvníky dojem neserióznosti a dětinskosti. Proč se nepoužívá Comic Sans MS na úředních listinách?

to ako nemôžu spraviť stránku a demonštrovať na nej oproti niečomu normálnemu a múdremu?
Aha, takže ty předpokládáš, že člověk vrhne veškerý svůj hněv na písmo Comic Sans MS a že pak už nemůže protestovat proti ničemu jinému. To ti případá múdré?
anonymouse
Profil *
Ja viem
čo ty vieš? toto je moja téma!

Třeba proto, že webmaster by měl mít před prohlížečem úctu přiměřenou jeho rozšíření a jeho historii.
Ja mám úctu k prehliadačom, ktoré interpretujú zdrojový kód pravdivo, moderne a s úctou. Toto však IE rozhodne nerobí.

Blábláblá. Proč nadepisuješ vlákno „Prečo nie comic sans?“, když se chceš hádat o kvalitách Internet Exploreru?
Jestli sis toho ještě nevšiml, tak prohlížečem se prohlížejí stránky a písmem se píše. Srovnáváš jablka a hrušky. A já nemám rád rajčata, budu tedy demonstrovat „BAN rajčata!“. Proč myslíš, že bychom měli demonstrovat raději proti Exploreru než proti rajčatům?

Miloš rozvíril prach na téme Internet Explorer, nie ja!
člen
Profil *
čo ty vieš? toto je moja téma!
Jééééžismariá, no tak preklep, no a čo?

Chamurappi
Šibe ti? Úcta k IE? No fuj!
Plaváček
Profil
anonymouse

Ja mám úctu k prehliadačom, ktoré interpretujú zdrojový kód pravdivo, moderne a s úctou. Toto však IE rozhodne nerobí.

Když už se toto téma zvrhlo jiným směrem, které prohlížeče, prosím, máš na mysli? Já žiju v bláhové iluzi, že úkolem každého prohlížeče je především zobrazit webovou stránku alespoň trochu použitelně a pro návštěvníka čitelně a to i navzdory tomu, že tvůrce webu je naprosté kodérské budižkničemu.
Plaváček
Profil
člen

Šibe ti? Úcta k IE? No fuj!

Ano. Úcta je to správné slovo. My starší, kteří se potkali s absolutním zmetkem jménem Netscape 4.6 nebo tak nějak, chováme dodnes v hluboké úctě skutečně první moderní prohlížeč zvaný Internet Explorer 4. A ty se prosím klidni ve svých výrazech. Chamurappi zde vládne tvrdou rukou.
H13
Profil
Comic Sans mi nevadí, vadí mi lidé co ho nevhodně používají.

IE mi nevadí, vadí mi fakt, že ho lidé používají, aniž by si uvědomovali, že jeho používáním zvyšují statistiky počtu úmrtí webmasterů na následky infarktu: 1 měsíc vývoje webové stránky = 3 měsíce berličkování pro IE (pokud se toho webmaster dožije) :-) :-) :-)

Doufám, že v IE8 se opraví ještě malé bugy, které tam jsou a pak budu rád za vytlačení IE7 a IE6 i třeba pomocí IE8 ... (ale o to se zřejmě postará hlavně Chrome)
Miloš
Profil
H13
1 měsíc vývoje webové stránky = 3 měsíce berličkování pro IE
Pokud jde o IE 6 a starší, souhlas.
Pokud jde o 7 (nepíšu v quirku), problémů výrazně ubylo.

Doufám, že v IE8 se opraví ještě malé bugy, které tam jsou a pak budu rád za vytlačení IE7 a IE6…
souhlasím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na člena:
Šibe ti? Úcta k IE? No fuj!
Nešibe. Jsem i docela tolerantní k začátečníkům, proto jsem na tebe zatím nepoužil tu svoji ztvrdlou ruku, kterou vládnu.

čo ty vieš? toto je moja téma!
Jééééžismariá, no tak preklep, no a čo?
A tobě šibe? Jestli se chceš hádat se svým zcela anonymním druhým já, najdi si jiný komunikační kanál, tohle není chat. Dodáváš hezkou třešinku na dort svého kázání o propagandách a o racionalitě.

Ja mám úctu k prehliadačom, ktoré interpretujú zdrojový kód pravdivo, moderne a s úctou
… a také máš úctu k písmu, které nevypadá ani důvěryhodně, ani moderně, ani úctyhodně.
Jestli máš nějaký konkrétní problém s Explorerem, založ o něm vlákno a najdeme řešení. Jestli si chceš jen zabrečet nad tím, jak je svět webdesignu krutý, tak ode mě kapesník nečekej. Sám sis do něj vlezl.

Miloš rozvíril prach na téme Internet Explorer
Ten hloupý nápad porovnávat odpor k písmu s odporem k prohlížeči pochází od tebe.


Reaguji na H13:
jeho používáním zvyšují statistiky počtu úmrtí webmasterů na následky infarktu
Zvyšují je oproti čemu? Nemáš, s čím porovnávat. Vývoj webdesignu ovlivnil Explorer hodně a nejen negativně. Pokud by nikdy neexistoval, tak by třeba ve statistikách úmrtí webmasterů převažovala myxomatóza. Je tam strašně moc „kdyby“.

1 měsíc vývoje webové stránky = 3 měsíce berličkování pro IE (pokud se toho webmaster dožije)
Kdybych mu šéfoval já, tak se doberličkování nedožije. Jelikož jsem k začátečníkům tolerantní, zvolil bych pro něj rychlou smrt a nahradil bych ho někým, kdo nejen weby chce dělat, ale kdo to také doopravdy umí. Předvídatelným problémům se lze vyhnout a nepředvídatelné lze vyřešit obvykle do hodiny.

Tečka. Debata o žbrblání o Exploreru právě skončila.
H13
Profil
Chamurappi
Ok, jen nerozumím, proč tento postup:
- Vytvoření korektní webové stránky (zobrazjující se např. ve FF - Mozille, Opeře, Safari - Chrome, atd) a následné berličkování např. pro IE6 (IE7 výrazně méně a IE8 minimálně)

by měl znamenat, že tak postupuje někdo, kdo weby dělat nechce a nebo to doopravdy neumí...

A už vůbec nechci mluvit o tom, že si s ledovým klidem používáme IE hacky, který někdo řešil dny, měsíce, ... Pak je opravdu velmi jednoduché nepředvídatelné problémy vyřešit obvykle do hodiny... Jenže webmasteři nejsou jenom ti, co využívají těžce vytvořené hacky ostatních, někteří z nich (většinou top webmasteři) tyto hacky tvoří (a rozhodně to není procházka růžovým sadem, spíše bych se přiklonil k tomu infarktu :-) )
Plaváček
Profil
H13
IE mi nevadí, vadí mi fakt, že ho lidé používají, aniž by si uvědomovali, že jeho používáním zvyšují statistiky počtu úmrtí webmasterů na následky infarktu:

S IE jsem se vždycky domluvil, především proto, že všechny jeho chyby jsou známé a to včetně návodu, jak je obejít. Stačí hledat. Což se nedá říct o neustále vydávaných nových verzích jiných prohlížečů. Svého času mě dojala k slzám jinak poměrně kvalitní Opera a s Firefoxem jsem si také užil horké chvilky.

Ale vážně jsme mimo téma a rozpitvávat chyby prohlížečů by vydalo na celou knihu (nebo web). Vraťme se ke zmíněnému písmu a uzavřeme toto téma. Jedná se o písmo ošklivé, nesymetrické, pitomé a často zneužívané ke zdůraznění podivných myšlenkových pochodů. Zvláště v kombinaci s červenou barvou se fakt jedná o jedinečný typografický zážitek. Ukázka třeba zde: http://www.janula-kscm.estranky.cz/ .

Každý, kdo vládne alespoň základním citem pro estetiku, musí ronit krokodýlí slzy. Proto - nepoužívat vůbec nebo výhradně jako lehké okořenění webové prezentace aspirujicí na účast v alternativním webdesignerském vesmíru. Tečka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0