Autor Zpráva
Trd
Profil *
Ahojte,
Mam stranku(blog) oliver.cuc.sk bezi na systeme wordpress.
Cize administracia sa nachadza v /wp-admin teda www.oliver.cuc.sk/wp-admin
Potrebujem tam dat .htaccess a htpasswd, ktory mi zabezpaci tu stranku, cize najprv budete musiet napisat menu heslo a potom sa budete moct prihlasit do administracie, je to velky krok k bezpecnosti.... ale potrebujem poradit, co napisat do htpasswd a htaccess... kde najdem generator na sifrovane hesla v htpasswd a podobne...
Dakujem
warman
Profil
a proc to takto delat? neni to zbytecny? ja mel pocit ze wp je dost bezpecny system...
Izzi
Profil
:: Do priečinka wp-admin daj súbor .htaccess:
AuthUserFile /......../secure/.htpasswd  //namiesto bodiek dopíš celu relativnu cestu k súboru .htpasswd (viď nižšie)
AuthType Basic
AuthName "Admin Area"
require valid-user


:: V koreňovom adresári si sprav priečinok napríklad secure a doň vlož súbor .htpasswd

.htpasswd bude obsahovať:

milan93:zašifrované heslo
tomas00:zašifrované heslo
paviel:zašifrované heslo


:: Celý riadok v .htpasswd získaš na stránke: http://www.htaccesstools.com/htpasswd-generator/
:: Alebo si to stačí vygoogliť
:: Alebo si generator sprav sám



:: Úplnú relatívnu adresu zistiš buď na stránkach tvojho prevádzkovateľa webhostingu alebo si sám vytvor .php súbor:

<?php
phpinfo();
?>


:: ... potom ho otvor v prehliadači stlač CTRL+F napíš SCRIPT_FILENAME a tam by si mal nájsť svoju adresu

Dúfam, že som to opísal dostatočne. Veľa šťastia.
armin
Profil
Trd: Vies co mi nejde do hlavy? Nieco cez 3 tyzdne si sa ma cez ICQ niekedy aj 2x denne vypytoval kedy bude hotovy modul WEB v administracii - kde je mimochodom mozne okrem ineho urobit aj presne to co pozadujes - a ked som ti napisal ze je to hotove, tak ho vobec nepouzivas. Kde je problem, alebo za akym ucelom si ma bombardoval nonstop dotazmi kedy to bude hotove a v prevadzke?
Oliver121
Profil *
armin
Ten super modul je dobry, pokial nezacnes chciet amt rozne hesla v roznych adresaroch, a inak som na to uplne zabudol :)
armin
Profil
Oliver121: No, tak potom kde je problem? Niekde si na skusku vygeneruj co potrebujes, nakopirujes si vygenerovany .htaccess a .htpasswd subor, zmenis tam cestu a uzivatelov a mas co potrebujes a nebude to nijak ovplyvnene inymi uzivatelmi... ;)
korwin
Profil
http://webscripts.softpedia.com/script/Authentication/PHPACCESS-752.ht ml Zkus ten skript. Sám ho používám a je super.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0