Autor Zpráva
KITT
Profil
Proč se tak upustilo od animací? Vždyť některé animace ten web pěkně zpestří.
Mistr
Profil
KITT
Proč se tak upustilo od animací?
Ruší čtenáře při čtení a odvádějí jeho pozornost.

Vždyť některé animace ten web pěkně zpestří.
Například?
Miloš
Profil
Zpestří web natolik, že návětěvník sleduje neuroticky animace a nemůže se soustředit na obsah stránky.
Pořád mám pocit, že je na webu animací až až, pořád mám co blokovat.
KITT
Profil
Mistr
Např. animace u e-mailové adresy, nebo blikající novinka atd.
Miloš
Profil
Ono se to povětšinou líbí jen nesoudnému tvůrci/amatérovi – já měl kdysi (na svých prvních stránkách) tuto ohavnost:


anebo nesoudnému zadavateli.
Myslím si ale, že to nepřináší žádný užitek, rozptyluje to a mělo by se za to střílet (dobře, to jsem přehnal, střílel bych za zvuky).
imploder
Profil
Že animace jsou špatné se rozhodně říct nedá. Neměly by se používat tak, aby člověka zbytečně rušily, jinak ale samozřejmě na stránce být můžou, stejně jako jsou ve hrách a jiných "multimediálních" (i jiných) aplikacích.

Napadá mě možné vysvětlení proč se nepoužívají: vyrobit kvalitní animaci dá hodně práce a tak je jednodušší tam místo ní dát statický obrázek pokud není nutná (a to málokdy je). Pak taky animace jsou datově větší a náročnější na zobrazování, ale tyhle problémy by zrovna měly spíš ustupovat než narůstat.

Miloš
Tohle je samozřejmě na prd jako tlačítko k odeslání zprávy, ale k informaci o právě odesílané zprávě se to výborně hodí. Podobné věci se zobrazují ve Windows při kopírování, mazání, instalaci, atd..

To je další možný důvod: stránky bývají statické dokumenty a animace se hodí především do situací, kdy se něco děje. Na webových stránkách se obvykle nic neděje, zatímco např. ve hrách se děje něco pořád.

— Moderátor (S): Nemohl bys, prosím, příště ty tři příspěvky napsat do jednoho? —

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0