Autor Zpráva
sufanek
Profil *
Jak je to s územní platností zákonů čr, co se internetového porstoru týče?

provozuji-li internetovou stránku, spadám pod zákony čr pokud:
a)jsem-li právnická či fyzická osoba v čr
b)je-li server umístěn na území čr
c)používám-li .cz doménu
d)něco úplně jiného? :)


předem moc děkuji
Railbot
Profil
Stejně jako člověk, i web podléhá zákonů dané země, ve které se nachází. Fyzicky. Takže ohledně webu se jedná o server, na kterém je uložen.

Extrémní příklad. Pokud má někdo např. web propagující komunismus (na serveru v ČR), v ČR je to legální. Pokud web bude propagovat v USA, tam je to nelegální, ovšem nic s tím nikdo neudělá, protože server je na území ČR.
sufanek
Profil *
díky za odpoved, škoda že to není vázáno na tu doménu....přišlo by mi to snad i logičtější (i administračně se snáze ustřihává web u registrátora, než dohledávat konkrétní fyzický server...)

nemáte nějaký zdroj kterým by se to dalo podložit?
Plaváček
Profil
sufanek

Je to šílený web, ale aktualizovaný a možná tam odpověď na své otázky najdeš.

http://www.itpravo.cz/

Konkrétně tato sekce je užitečná: http://jdem.cz/affo3
Plaváček
Profil
Ještě se doplním, tohle je velmi zajímavé a spousta pitomců, kteří při zdání anonymity trousí nenávistné komentáře na různých serverech a blozích by mohla zpozornět a jít do sebe:

Ani Nejvyšší soud ČR nezvrátil rozhodnutí odvolacího soudu, na základě kterého byl Mgr. P.P. odsouzen k trestu 150 hodin prospěšných prací za to, že spáchal trestný čin pomluvy, které se dopustil na internetovém diskuzním fóru. Pomluvu spáchal dotyčný nepravdivými výroky na adresu Ing. Ch., které byly alespoň z části způsobilé značnou měrou ohrozit vážnost dotyčné osoby v jeho zaměstnání.

Rozsudek názorně dokazuje, že ani Internet není anonymní prostředí, na které se nevztahují zákony. Navíc je jakýmsi vztyčeným prstem pro ty, kteří Internet využívají k vyjádření svých názorů (byť třeba pod pseudonymem), neboť i ti musí mít na paměti, že svoboda vyjadřování garantovaná nám Listinou má jisté právní hranice dané právy ostatních osob kolem nás.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0