Autor Zpráva
Databáz
Profil *
Nevíte, kdy bych našel databázi českých měst s nadmořskou výškou? (nemusí to být ve formátu sql, stačí xml, excel a nebo normálně na html stránce).

Děkuji moc, už to sháním hodně dlouho, ale pořád marně.
Mistr
Databáz
Nadmořské výšky měst uvádíme na mapách - Mapy.cz - v popisku u každého města, i každé obce. Vysosat se to také například dá ze stránek Portal.gov.cz - viz třeba Praha.
monca
Profil *
koukni se na tyto stranky: http://astro.arms.cz/sourad.htm
Lenka123
Profil *
Přidávám odpověď, i když už je to spousta let, co diskuze vznikla. Sama jsem teď měla problém najít nadmořskou výšku měst, nakonec se mi to ale podařilo, tak se chci podělit. Třeba se to bude někomu v budoucnu hodit. Zkuste: www.risy.cz (je to Regionální informační servis). Stačí zadat obec a vyjedou vám o ní informace včerně nadmořské výšky. Některé informace jsou starší (neaktuální), ale nadmořská výška je zrovna jednou z těch, která se nemění :)
Chro.
Doplňuji, že na internetu jsou tyto služby zdarma:

Google Geocoding Api - u ní mi uniká, proč součástí odpovědi na dotaz není i údaj o nadm. výšce místa a tento údaj se musí následně zjišťovat službou

Google Elevation Api - tady mi opět uniká, proč jako hodnotu parametru locations v URL nelze zadat přímo adresu (př. Karluv+most,Praha), ale jen GPS souřadnice zjištěné např. prvně zmiňovanou službou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0