Autor Zpráva
running
Profil
U většiny serverů při registraci zaškrtávám něco jako "souhlasím s pravidly tohoto serveru" - a pravidla jsou pak nějaký nerozluštitelný, právničtinou psaný žvást. Teď něco podobného vytvářím a napadá mě, proč tam tuhle klauzuli vůbec dávat? Píše se někdy v onech "pravidlech" něco důležitého, co by mohlo člověku přilepšit u nějakého soudu? Protože mě fakt nenapadá, proč tam něco podobného ("souhlasím s pravidly, blablabla") mít...
Tomasds
Profil
Kdyby mě někdy napadlo na to téma uvažovat, asi bych si někde nějaká konkrétní pravidla přečetl. Ale někdo se prostě zeptá na jpw.

Píše se někdy v onech "pravidlech" něco důležitého
Co čekáš za odpověď? Čekáš že někdo odpoví, že ta pravidla na 27 serverech studoval a nic závazného nenašel?

Protože mě fakt nenapadá
Hlavně nezkoušej nic číst. Místo toho uvažuj, co tam asi může být.
running
Profil
Znovu, zajímá mě to spíš z pohledu člověka, co píše web a přemýšlí, jestli tam tuhle klausuli a nějaká ty "pravidla" dát. Věci jako "kdykoliv můžu váš účet zrušit" mi přijdou implicitní a není potřeba je tam explicitně psát, stejně jako "server je chráněn copyrightem..."

ale OK, asi si nějaká konkrétní pravidla přečtu :)

ptám se na JPW, protože píšu web :) a je to v "nezařaditelných", kam to IMHO patří
Nox
Profil
running
Myslím že je to naprosto logické - prostě kdyby někdo remcal, tak máš černý na bílým,
že s tím sám souhlasil(a) a máš pokoj ... některý věci jsou sice implicitní, ale to neznamená
že to lidem dojde nebo že to hodlají dodržovat atd. ...
srigi
Profil
running
Tam nejde o copyright alebo banovanie userov. Pravidla su skutocne kvoli pravnej ochrane ownera, pretoze useri mozu pisat rasisticke, nacisticke a ine -icke prispevky. Nasledne by sa mohol najst pako, co ta zazaluje a bez tejto klauzuly by si to odniesol asi ty (si majitel webovwho priestoru a preto zodpovedas za zverejneny obsah).
Joker
Profil
running
U většiny serverů při registraci zaškrtávám něco jako "souhlasím s pravidly tohoto serveru" - a pravidla jsou pak nějaký nerozluštitelný, právničtinou psaný žvást.
Podle mě to je teda obvykle vcelku srozumitelné.
Pokud jsou pravidla serveru nesrozumitelná a nepochopitelná, zvážil bych, jestli se neregistrovat raději někde jinde... možností bývá obvykle více.

Někdy je užitečné ta pravidla číst- zářným příkladem jsou licenční podmínky ICQ, které podle mě nikdo, kdo je skutečně četl, nemůže s klidným svědomím odsouhlasit :-) (takové věci, jako že ICQ se nesmí používat pro obchodní komunikaci- což spousta firem klidně dělá, nebo že vlastník ICQ může sledovat komunikaci a posláním čehokoliv přes ICQ mu automaticky udělujete autorská práva k použití toho obsahu)

Věci jako "kdykoliv můžu váš účet zrušit" mi přijdou implicitní a není potřeba je tam explicitně psát, stejně jako "server je chráněn copyrightem..."
No to je zas otázka.
"Kdykoliv můžu váš účet zrušit"- opravtu to je implicitní? Málokde je to přímo tak, že mi admin může zrušit účet podle libosti třeba proto, že se blbě vyspal.
Od toho bývají právě ty podmínky... když je někdo poruší, může mu být účet zrušen.
Zároveň je jasné, jaká pravidla se mají dodržovat. Jasně definovaná pravidla omezují právě debaty- "Já nevěděl, že se to nesmí".

To je asi podobné, jako proč se sepisují smlouvy třeba o prodeji něčeho, když bývá většinou jasné, kdo, komu a co prodává. ;-)
running
Profil
ok, díky za rady, to, co píše srigi mě nenapadlo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0