Autor Zpráva
Gnd
Profil *
Zdravím, nevíte, zda je legální načítat obsahy cizích rss, ukládat je do své dtb a data zobrazovat na svém webu bez souhlasu provozovatele rss s tím, že vlastně budu odkazovat na jejich weby? Nebo je rss určeno výhradně pro čtení?
ninja
Profil
Je to legalni. Neni na skodu se s provozovatelem webu domluvit, ale pokud budete uvadet i zdroj zpravy, je to v poradku.
Kcko
Profil
Je to legalni. Neni na skodu se s provozovatelem webu domluvit, ale pokud budete uvadet i zdroj zpravy, je to v poradku.

Tak to bych tedy nerekl ... Pred nekolika lety kdy jsem delal webmastera ve firme XYZ jsme odebirali novinky z jednoho inform. portalu , samozrejme jsem uvadel vzdy zdroj. Nejak se to k nim doneslo a museli jsme se moc snazit aby nas nezazalovali.
quinux
Profil
Kcko
Myslím, že je otázka jestli jste načítali a zobrazovali jen titulek a popis nebo jste zobrazovali celý článek (pokud byl v RSS), protože v tom prvním případě se jedná podle mne o citaci a ta je legální.
ninja
Profil
Kcko: jak pise quinex, pri rozumnem uziti se jedna o volnou citaci.

A to ze vas malem nekdo zaloval, to preci nic neznamena. Zalovat muzeme kohokoliv chcete. Neco jineho je vyhrat pripadny spor.
Gnd
Profil *
Mě se jedná vyloženě jen o inzertní rss, kde vlastně obsahy vkládají uživatelé, nikoliv provozovatel portálu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0