Autor Zpráva
Holyday
Profil
Zajímalo by mě, jakým způsobem Gmail filtruje příchozí poštu a určuje co je a co není spam. Jde mi o to, že jsem si napsal katalog odkazů a odesílám informační maily jako "registrace úspěšná", "odkaz schválen", "editace odkazu schválena", atp. Gmail ovšem tyto maily zařazuje automaticky do složky SPAM. Nevíte někdo, čím se Gmail řídí? Díky za odpověď.
Petyk
Profil
Mozna by stalo za to napsat jak ty maily odesilas, predpokladam, ze fci mail v phpku bez jakychkoliv hlavicek. Zkus si najit treba phpmailer.
Holyday
Profil
Zajímalo mě to spíš obecně, budu tedy konkrétnější:

<?php
                $headers  = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
		$headers .= 'Content-Type: text/plain; charset=windows-1250' . "\r\n";
		$headers .= 'From: Katalog odkazů <odkaz@okamzite.eu>' . "\r\n";
		$zprava = "Dobrý den,"."\n\n"."do našeho katalogu na adrese http://odkaz.okamzite.eu jste přidali nový odkaz s názvem \"$title\", adresou \"$link_url\" a následujícím popiskem:"."\n"."\"$description\""."\n\n"."Během několika hodin, maximálně dnů, bude rozhodnuto o schválení/neschválení Vašeho odkazu, případně může být jeho podoba upravena. O výsledku budete ihned informováni."."\n\n"."Chcete-li zlepšit pozici Vašeho odkazu v našem katalogu, není nic jednoduššího, než umístit zpětný odkaz na váš web. Potřebné kódy naleznete na této adrese: http://www.odkaz.okamzite.eu/funkce-kod-na-web.htm?id_webu="; . $plusjedna . "\n\n"."Děkujeme, že jste si vybrali právě náš katalog."."\n\n"."Holy.day, administrátor katalogu";

	mail("$email", "Přidání odkazu do katalogu", $zprava,  $headers);
?>
bohyn
Profil
To MIME bych tam nedaval, zadne prilohyn neposilas tak neni duvod. Naopak bych pridal:
Return-Path: odkaz@okamzite.eu
Reply-To: odkaz@okamzite.eu

Dal muzes jeste zkusit najit blacklisty jestli se do nich nedostal nekdo jiny z hostingu.
Holyday
Profil
Díky za rady, zkusím.
DoubleThink
Profil *
Zajímalo by mě, jakým způsobem Gmail filtruje příchozí poštu
To asi bude patřit mezi obchodní tajemství, můžeš se ale podívat jak poštu filtruje například Apache SpamAssassin.
Holyday
Profil
bohyn
Sakryš po té úpravě to mail neodešle vůbec. Tak jsem testoval, funkci furt osekával čím dál víc, nakonec jsem ji celou zakomentoval a zkusil jenom:

<?php
mail("mujmail@gmail.com", "Předmět", "Zpráva");
?>


Ani teď nic. Napadá mě jenom výpadek mail serveru, který má posílání mailů na mém hostingu na starosti (té problematice nerozumím ani za mák).

edit: to bude opravdu ono, testoval jsem z jiného webu, jelo to...

DoubleThink
Tušil jsem to. Díky, aspoň zběžně prostuduju :)

EDIT: tak jsem to zkusil na jiném hostingu, kde mail server neblbne, a do spam schránky to háže furt. No nic...
bohyn
Profil
Mas tam strednik navic (pred .$plusjedna):
... na této adrese: http ://www .odkaz.okamzite.eu/funkce-kod-na-web.htm?id_webu="; . $plusjedna ...

Edit:
Zkusil sem vzit tvuj kod a prohnat ho spamfiltrem u me a vse v poradku. Score -2.8 z 4 nutnych.
X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.2.5-gr0 (2008-06-10) on
     server-008.servers.savana.cz
X-Spam-Level: 
X-Spam-Status: No, score=-2.8 required=4.0 tests=ALL_TRUSTED,BAYES_00,
     SUBJECT_NEEDS_ENCODING,SUBJ_ILLEGAL_CHARS autolearn=no version=3.2.5-gr0
Holyday
Profil
Mas tam strednik navic (pred .$plusjedna):
Dík za upozornění.

Zkusil sem vzit tvuj kod a prohnat ho spamfiltrem u me a vse v poradku. Score -2.8 z 4 nutnych.
No asi má na to jiná pravidla než Gmail.

Faktem ale zůstává, že se v Internet Centru ještě nerozhodli spravit mail server. Udělal jsem si malý test:

<?php
if(!mail("mujmail@gmail.com", "Předmět", "Zpráva")) {
	echo "Email se bohužel nepodařilo odeslat!";
}
else {
	echo "Váš email byl úspěšně odeslán.";
}
?>


Na ic.cz (resp. .okamzite.eu) se vypíše první hláška, na jiném hostingu se správně vypíše ta druhá...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0