Autor Zpráva
PQR
Profil
Zdravím,

nevím jak, ale moje doména se dostala na blacklist (SPAM Lookup results: 2 BLACKLISTS) a díky tomu mám problémy s odesíláním mailů přes SMTP server. Vůbec nevím, kdo mě tam zařadil a proč, na jaký blacklist a jak se z něho nechat vypsat. Poradíte mi někdo?
Díky.
M.
Profil *
Mám ten samý problém, nikdy jsme neposlali ani jediný spam a maily z naší domény často končí adresátovi ve spam folderu. Víte někdo, co se s tím dá dělat?
Plaváček
Profil
M.:

Několikrát jsem použil služeb tohoto serveru http://www.spamhaus.org/lookup.lasso (zadáte blokovanou IP adresu - a ono by vám to mělo ukázat, na kterých blacklistech se nacházíte). Také dává možnost požádat o vymazání (trvá to asi 24 hodin a většinou se projeví na všech serverech).
Milada
Profil *
Dobrý den,
zaujal mě dotaz týkající se objevení se adresy na Blacklistu. Také vědomě neodesílám spam a přesto tam byla naše adresa zařazena. Jak se tedy vymazat? Bylo by to možné popsat podrobněji?
Děkuji.
Plaváček
Profil
Milada:

Kterou adresu máš na mysli? Emailovou adresu nebo IP adresu?
Milada
Profil *
Plaváček:
Mám na mysli IP adresu. Díky tomu nemohu používat k odesílání pošty Mozillu Thunderbind. A posílat maily ze Seznamu je pro mě zdlouhavé a neefektivní.
Děkuji.
Plaváček
Profil
Milada:

Tak ji vrzni semo http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx , ono ti to vyklopí přehled serverů, kde jsi na blacklistu. U řady z nich lze požádat o vyjmutí IP adresy. Většinou ale postačí požádat o vyřazení (pokud důvod, pro který byla IP zabanována pominul) zde: http://spamcop.net/bl.shtml , případně tady http://www.spamhaus.org/lookup.lasso.

Servery si to pak vzájemně předají. Pokud ne, je třeba postupovat jeden po druhém :)
Michal Kolesa
Profil
Jak zjistím IP adresu, odkuď posílám poštu ? SMTP.O2isp.cz
repenitka
Profil *
Moc děkuju za tuto diskuzní stránku,velmi mi pomohla.Repenitka♥
repenitka
Profil *
Dodatek-pomohla mi v tom,že jsem zjistila že jsem na blacklistu.Neexistuje něco podobného rady a návody pro nás obyčejné uživatele v češtině?Děkuju
mckay
Profil
repenitka:
Zkus tohle, tohle a tohle.
Michalkouda
Profil
mckay:
Na whois.smartweb.cz/blacklist/kontrola/ je kontrola IP blacklistů v čestině. U jednotlivých serverů jsou odkazy na stránku pro odebrání IP z blacklistu (pokud to blacklist podporuje - některé delistují IP po nějakém čase samy)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0