Autor Zpráva
Filip
Profil
Dobrý den,
myslel jsem, že stačí mít nainstalovaný a spuštěný Apache, stránky vložené do příslušné složky (C:/apache/httpdocs/) a že když potom napíšu na nějakém počítači do prohlížeče svoji IP adresu, tak se mi ty stránky načtou. Ale nic. Asi to bude trochu složitější že? Jsem úplná lama a potřebuju si rozběhnout vlastní server, nepotřebuju doménu (Nebo je k tomu snad nutná?), ale potřebuju, aby ty stránky byly na mém pc a dalo se na ně přes internet připojit. Můžete mi nějak pomoct? Nebo neznáte alespoň nějaký dobrý návod v češtině na rozběhnutí serveru? Díky.
thingwath
Profil
No, ano, pustit apache v zásadě stačí. Ovšem ta adresa musí být veřejně dostupná, jinak se k sobě dostaneš jenom z omezeného počtu počítačů. Pak je taky možnost, že ti to blokuje nějaký firewall, nebo podobně.

Složitější to není (tedy, pro opravdové nasazení to složitější bude, ale to je teď jedno). Problém možná není u tebe. Možná ano. Ale vzhledem k tomu co jsi nám řekl se to moc posoudit nedá. Jakou máš třeba tu IP adresu? (stačí první dvě nebo tři čísla, celou ji raději neposílej).
thingwath
Profil
Nebo takto:

Dostaneš se na ten webový server když dáš přímo z toho počítače do prohlížeče adresu localhost (127.0.0.1)? Pokud ne, je problém v tom serveru, že neběží, nebo něco podobného.

Dostaneš se tam když použiješ vnější adresu tvého počítače na připojení do internetu? Pokud ne, může to blokovat firewall.

Dostaneš se tam z jiného počítače na internetu? Pokud ne, může být problém v neveřejné IP adrese.

Výčet možných problémů samozřejmě není úplný, ale je to tak pro orientaci co vyzkoušet a podle čeho přesněji hledat chybu.
izsak
Profil
Jsem úplná lama
Pri takýchto skúsenostiach si radšej zapni obľúbenú hru a do webového serveru sa nepúšťaj. Na to treba študovať patričné odbory (telekomunikácie, sieťové systémy - CCNA) niekoľko rokov, jednoduchý návod na to nie je.

Spustenie webového serveru nie je len pripojenie sa na internet a už to fičí. Treba celú pripojenú sieť navyše zabezpečiť a to je ďalšie štúdium na viac.
Filip
Profil
Když napíšu do prohlížeče localhost, tak to funguje, ale když napíšu IP, tak to nefunguje. Všechno to zkouším na tom stejném pc, na kterém mi běží Apache.
thingwath
Profil
No, tak jdi po tom firewallu. Možná.
Anonymní
Profil *
Pri takýchto skúsenostiach si radšej zapni obľúbenú hru a do webového serveru sa nepúšťaj. Na to treba študovať patričné odbory (telekomunikácie, sieťové systémy - CCNA) niekoľko rokov, jednoduchý návod na to nie je.

Spustenie webového serveru nie je len pripojenie sa na internet a už to fičí. Treba celú pripojenú sieť navyše zabezpečiť a to je ďalšie štúdium na viac.

No já nevím... Studuju na gymplu, sexta (druhák), jazyková třída, a v pokojíčku mi běží http/ftp/print server....? Jsem snad výjimečný? :-)
Yuhů
Profil
> tak se mi ty stránky načtou. Ale nic

co přesně znamená to "Ale nic"? Něco ti to přece říká, ne? Nějakou chybu nebo tak.

> Když napíšu do prohlížeče localhost, tak to funguje, ale když napíšu IP, tak to nefunguje

a jakou máš IP adresu? Jak to vypadá, když to "nefunguje"? Pingneš si na tu adresu? V jaké jsi síti? Jaký má adresový rozsah?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0