Autor Zpráva
inocencz
Profil
Kolik času vyžaduje naučit se relativně od začátku programovací jazyk jako třeba C++ na úroveň aby se tím člověk mohl živit? Možná je to hloupá otázka ale můžete říct třeba jak dlouhá cesta to byla u vás. Jen mě napadlo, že se vydám novou cestou ve světě IT a vedle kódování a grafiky se ponořím do programování - doma mi leží kniha mistrovství v C++ jako podložka pod monitor :) tak jsem si řekl že je to škoda a zajímalo by mě jestli je šance naučit se to nějak rozumě abych případne mohl programovat profesionálně nebo jestli zkejsnu u webdesignu. (Právě jsem dostudoval střední školu a zvažuju vysokou ale zatím budu pracovat po brigádách dokud nenajdu nějakej IT job nejradši ve webtvorbě).

PS: ať už napíšete cokoliv jsem rozhodnutý začít - spíše mě zajímá racionální pohled na věc očima profesionála, totiž jestli je šance naučit se při práci programovat na profi úrovni v podstatě po večerech.
Lexter
Profil
Neznám z programovacích jazyků ani zbla, ale s ohledem na „doma mi leží kniha mistrovství v C++ jako podložka pod monitor :)“ se nenaučíš nic ani tak, že bys dokázal napsat byť jen jeden řádek kódu.

totiž jestli je šance naučit se při práci programovat na profi úrovni v podstatě po večerech.
A jak si myslíš, že to děláme my? Nebo aspoň někteří z nás. Já byl dělník a makal rukama ve špíně. První PC jsem měl v ruce až když jsem začal pracovat. Pokud ovšem myslíš profík tak jak to stanovuje definice toho slova, nechci ze sebe dělat bůhvíco.

Omlouvám se ostatním za poněkud ostřejší odpověď, ale podobné dotazy si nic jiného nezasluhují.
Tomasds
Profil
inocencz
jestli je šance naučit se při práci programovat na profi úrovni v podstatě po večerech

To, co umíš, záleží na tvé inteligenci, praktických zkušenostech, investovaném času a kdovíčem ještě. Nedostaneš odpověď typu "dva roky, tři měsíce a 11 dní." Pokud "profi úrovní" myslíš takovou úroveň, aby ses tím mohl živit, tak ano, dá se toho dosáhnout při práci, po večerech.
Ale doporučuju pracovat na konkrétním zadání, nejlépe vymyslet něco, co až jednou doděláš, budeš moct prodávat. Nejde jen o ty peníze, jde hlavně o to, že vymýšlíš smysluplnou věc.
inocencz
Profil
Nerozčilujte se hoši :) Víte já narozdíl od většiny lidí co znám mám počítač teprve třetím rokem a do té doby jsem na něm nikdy nic nedělal .. internet mám rok a prostě jsem se zatim neodvážil pustit se do programování - přišlo mi to jako že to už bych si moc dovoloval jestli mi rozumíte ale na druhou stranu shledávám, že jsem zkusil většinu věcí co počítače nabízejí a programování pro mě zůstává jako poslední velká neznámá (popravdě v pythonu jsem udělal program kterej generoval náhodný příklady se součtem do stovky - pro mladší sestru k učení, ale to bylo vyloženě triviální takže to nepočítám). Díky za vaše odpovědi - ozvu se za dva roky, tři měsíce a 11 dní ;)
inocencz
Profil
Lexter
Neznám z programovacích jazyků ani zbla, ale s ohledem na „doma mi leží kniha mistrovství v C++ jako podložka pod monitor :)“ se nenaučíš nic ani tak, že bys dokázal napsat byť jen jeden řádek kódu.
Téhle větě nerozumím. Je to nějak zmateně napsaný.
Lexter
Profil
inocencz
Hm já ho mám od devatenácti a ani mi není 22 let.

Téhle větě nerozumím. Je to nějak zmateně napsaný
To znamená, že když se budeš blbě vyptávat, zatímco ti bude doma sedat prach na knihu, těžko se z ní něco naučíš.
inocencz
Profil
Lexter
Díky - tak jsem to chapal dobre. Je to celkem rozumny ale prijde mi zbytecny to psat. Od 19? Neznam nikoho kdo by mel PC tak pozde krom jednoho kamose kterej nema doted a me.

Já byl dělník a makal rukama ve špíně.
Jo já taky ;) Ted jsem s tim na zimu prastil ptze je to celkem nanic, jeste se neco dostavovalo venku tak jsem se jim na to vykaslal a shanim neco jinyho.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0