Autor Zpráva
Mody
Profil
Dobrý den všem ve spolek. Chtěl bych se zeptat zdejších diskutérů na jednu otázku. Vím že to dosti řešená otázka a vždycky zavrhovaná, ale i přesto to zkusím.

Existuje nějaký web, který by mohl na dnešním internetu vyniknout? nějaká webová služba, která by si získala oblibu? Vím, že vymyslet něco nového již v dnešní době asi ani nejde, přitom kolik webů existuje je nesmysl vymyslet něco co ještě nikdy a nikdo neudělal.
Myslíte si, že existuje nějaký typ webových serverů, kterých je na českém internetu málo, nebo alespoň nějaké téma, které je často vyhledávané? ( P*o*r*n*o nehci )

Předem děkuji všem co se do diskuse zapojí :)

S pozdravem Mody
Dranel
Profil
Mody
Nuže, asi takto. Nápadů je dost, s realizací je to už horší. A když budeš pročítat internet, nápady přijdou. Pak už jen záleží na tom, jak si stanovíš cíl a jak pevně tomu budeš věřit. Když totiž člověk něčemu věří, tak se to povede. To samé s doménami. Vždy je ještě nějaká volná.
Nox
Profil
Mno....kdo má nápad, tak ho asi sám realizuje, jelikož právě -jak píšeš- vzhledem k tomu, co všechno na netu už je,
je nápad nad zlato...

I přesto si nemyslím, že by na netu bylo vše.... už někdy před dvě stě lety nebo z kdy je ten (prý smyšlený) citát, že
už vše bylo vynalezeno...jen je to holt těžké

A o něčem co by se dalo předělat pro český web...to mě momentálně nenapadá

A získání obliby - kromě nápadu jednak musí být dobré zpracování a jednak taky nějaká propagace, ale obojí už záleží
na tobě, jak se s tím popereš
Bubák
Profil
Vím, že vymyslet něco nového již v dnešní době asi ani nejde
Asi tak nějak:
V roce 1893 Americký národní patentový úřad oznámil, že už žádné nové vynálezy nepřijímá, protože vše již bylo objeveno.
ninja
Profil
Každou sekundu vznikají nové projekty. Některe jsou úspěšné, většina není.

Myslím že nejlepší způsob jak vybrat je vytvořit něco, co sám chcete používat, ale nemůžete najít již existující vyhovující řešení.
Joker
Profil
Mody
Vím, že vymyslet něco nového již v dnešní době asi ani nejde, přitom kolik webů existuje je nesmysl vymyslet něco co ještě nikdy a nikdo neudělal.
Když budu parafrázovat Einsteina: ...a pak se objeví nějaký blbec, který neví, že to nejde, a udělá to :-)

Mě baví, jak neustále spousta lidí naříká, že na webu už nejde nic nového vymyslet a jako na potvoru se vždycky znovu a znovu objeví někdo, kdo něco nového vymyslí a prorazí s tím :o)))
imploder
Profil
Šla by udělat taková služba na hromadné ovládání cizích formulářů. Nedělala by to ale úplně sama, ale podle šablony, kterou by uživatel vytvořil pro daný formulář jeho (částečným) vyplněním přes tu službu a dál by se už (dokud by formulář nepředělali) jenom používala. V podstatě by to bylo takové zobecnění programu, co je dělaný na nějaký formulář. Tenhle by nebylo nutné na jiný formulář programovat, nastavil by se jenom přesměrováním vyplněného formuláře (to by měl zajišťovat taky sám - nahrazením action v HTML kódu).
Vypadá to zajímavě, asi by nebyl velký problém to naprogramovat, ale z využití vím jenom o tomto:
1. jako spolehlivý a snadno konfigurovatelný (předvyplněním každého registrčního formuláře jednou, a pak používat jako šablonu při každém dalším použití) nástroj k registraci stránek do mnoha katalogů současně
2. snad na vyhledávání ve více vyhledávačích současně
Jinak si moc nedokážu představit, na co by to bylo dobré. Třeba na něco přijdete.
kletely
Profil
Mody
kterých je na českém internetu málo
Vyhľadávače.
Myslíte si, že existuje nějaký typ webových serverů, kterých je na českém internetu málo, nebo alespoň nějaké téma, které je často vyhledávané?
Google robí každý rok Zeitgeist alebo si prečítaj vydrusov článok a inpšipiruj sa ;)
imploder
Profil
Nox
Mno....kdo má nápad, tak ho asi sám realizuje, jelikož právě -jak píšeš- vzhledem k tomu, co všechno na netu už je,
je nápad nad zlato...

Někteří říkají, že nápady samy o sobě velkou hodnotu nemají, zásadní je realizace. Něco na tom asi bude.

Stojí za pokus taky pouvažovat ne o úplně nové věci, ale vylepšení něčeho stávajícího. Námětů, jak by se něco dalo udělat (podstatně) líp se určitě najde dost.
Nox
Profil
imploder
hromadné ovládání cizích formulářů
To zní nebezpečně....

Někteří říkají, že nápady samy o sobě velkou hodnotu nemají, zásadní je realizace. Něco na tom asi bude.
To jsem ještě neslyšel, ale tak pravda bude klasicky někde uprostřed.....ikdyž - špatný nápad s dobrou realizací
je podle mě horší než dobrý nápad se špatnou realizací....nápad jen tak nedostaneš a realizace se dá zlepšit,
ta není ovlivněná tím, co vše už bylo realizováno - nebo spíš je, ale naopak pozitivně

Mody
Souhlasím s ninjovým příspěvkem, jinak asi nevím co napsat.... počkej až tě políbí múza
Mody
Profil
Skoušel jsem se podle toho řídit a vytvořil jsem toto, návštěvnost je sice pěkná ale nikdo to nepoužívá :(

Jak je tam napsáno: Založil jsem to proto abych si udělal pořádek ve svých CD a DVD discích.


Web není starý, ale myslím že aplikace podobného rázu nemůže mít úspěch ( bohužel :( )
Mody
Profil
Nebo myslíte že může?
imploder
Profil
Nox
...ikdyž - špatný nápad s dobrou realizací je podle mě horší než dobrý nápad se špatnou realizací...
Dobrá realizace vyloženě špatného nápadu je taková, že se nerealizuje (např. nápady typu "sebevražda"). Řekl bych, že pro úspěch je potřeba, aby nápad i realizace byla aspoň rozumně dobrá.
Timy
Profil
Joker
Mě baví, jak neustále spousta lidí naříká, že na webu už nejde nic nového vymyslet a jako na potvoru se vždycky znovu a znovu objeví někdo, kdo něco nového vymyslí a prorazí s tím :o)))
Na druhou stranu -- co že nového/převratného za poslední dobu na netu objevilo? Poslední zásadnější projekt, který by se dal považovat za nový, byl YouTube, což už je nějaký pátek :-). Přirozenější je, že projekty postupují formou evoluce, drobných vylepšení apod. Vymyslet najednou něco úplně nového... Hmm, to je IMHO hodně těžké a nenapadá mě žádný web, který by byl ve své době vyloženě nový, převratný a používaný.
imploder
Profil
Timy
Co třeba Wikipedie?
Timy
Profil
imploder
Dobře, třeba Wikipedie. Ale byla založena před osmi lety, což už je hóódně pátků.

Ale stejně mohu namítnout, že Wikipedie okopírovala myšlenku Nupedie, pouze umožnila přispívat všem, tedy je to spíše případ úspěšné evoluce.
Mody
Profil
Přemýšlel jsem také o reklamním serveru myslíte že by to mělo smysl?
Railbot
Profil
Mody
Nemá. Nemá smysl nic o čem sám nejsi přesvědčený a musíš se ptát cizích lidí.
srigi
Profil
Mody
Spravym asi kravinu, ale postnem sem svoj napad, co som nedavno vypotil. Teda nebudem pisat co a ako, myslim, ze postaci ked prezradim najvhodnejsie meno domeny pre tuto novu sluzbu:

spojmeobjednavky.sk (.cz)

Enjoy. (som zvedavy ci budu zajtra domeny este volne).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0