Autor Zpráva
FloP
Profil *
Píši to zde jelikož nevím kde to napsat a myslím že tento validátor ma na starosti někdo zde z fora.

Na stránce http://validator.webylon.info/docs/plugins.html
je "Obecný favelet (bookmarklet)".

Celkem by se mi hodil ale problém je ten, že nefunguje.

Možná to je někde chyba u mě (v tom případě se omlouvám).

Prohlížeč opera 9.63

Mohl by to popřípadě někdo opravit kdyby věděl jak na to?

Díky.
Bubák
Bookmarklet jsem vyzkoušel a bez problémů mi funguje.
keeehi
Já mám sice operu 9.61 ale funguje mi to bez problémů. Postupoval jsem podle postupu uvedeného na stránce.
FloP
Profil *
Divné :(
No zkusím se na to mrknout a dám vědět.

P.S.: funguje to i na offline stranky (stranky na pc)
yFang
FloP
P.S.: funguje to i na offline stranky (stranky na pc)
Ne, jak by se to dostalo ke kódu?
FloP
Profil *
Tak to je škoda. To je mi pak celkem na..
Potřeboval jsem to hlavně na stránky které mám jen v pc. Že bych si je otevřel v prohlížeči a pomocí tohoto bookmarkletu bych ji zvalidoval.

Škoda. Díky.
Chamurappi
Reaguji na FloPa:
Obecný bookmarklet stránku z tvého PC nezvaliduje, protože ten jen sestavuje adresu „validator.webylon.info/check?uri=“ + právě nalistovaná adresa.

Ale níže uvedený popis nastavení Opery přes opera:config využívá funkci, kterou už Opera má „od přírody“, a ta všechny validované dokumenty uploaduje, nehledě na to, odkud jsou načítané.
I am
Profil *
Chamurappi

OT: Chystáš se část toho validátoru přeložit i do AJ?
Bubák
Na offline validaci znám jedině rozšíření pro Firefox Html Validator.
Stránka rozšíření Html Validator, je tam i novější verze pro win Firefox a verze pro jiné OS. Je to v angličtině.
Jako metodu dáš SGML parser.

Pozor, Tidy není validátor. Jakousi kontrolu to dělá, dokáže najít chyby, které nenajde W3C validátor, protože je na ně krátký, ale vypíše i varování na neeistující chyby. Podobně jiné programy.
FloP
Profil *
"Ale níže uvedený popis nastavení Opery přes opera:config využívá funkci, kterou už Opera má „od přírody“, a ta všechny validované dokumenty uploaduje, nehledě na to, odkud jsou načítané."

No jasně jenže ja tam chtěl nechat ten anglický a pomocí bookmarkletu si tam přidat ten český.
FloP
Profil *
Bubák: asi jsem to blbě napsal. Ja nemyslel offline validator ale to, že když otevřu v prohlížeči stránku z disku tak abych ji mohl zvalidovat pomocí bookmarkletu.
Chamurappi
Reaguji na I am:
Ano, je to jedna z prvních věcí na seznamu.

Reaguji na FloPa:
Validuješ často oběma validátory současně? Pohrávám si s myšlenkou, že bych mohl na českém validátoru ukazovat dvojí výsledky, ale nevím, jestli by to někoho zajímalo.
Bubák
Možná by bylo zajímavé vidět zvýrazněný rozdíl výsledků, nejlépe i s komentářem. Ale opravdu nevím, jestli by to někdo ocenil a jestli to stojí za tu námahu. Začátečníci mají problém s jedním výstupem, pokročilí vědí, proč jsou výsledky rozdílné a zůstává, nenuším jak velká/malá skupina lidí, která to ocení.
FloP
Profil *
Chamurappi: No celkem jo.
FloP
Profil *
No škoda že ani to rozšíření pro FF nefunguje pro stránky na disku.
Jelikož např.u web developer toolbaru je možnost odeslání html souboru na disku k w3c validatoru. Tak by to možná šlo udělat i pro cz validator.
Chamurappi
Reaguji na Bubáka:
Možná by bylo zajímavé vidět zvýrazněný rozdíl výsledků, nejlépe i s komentářem.
To by bylo určitě dost pracné. Spíš jsem přemýšlel o <frameset>u — do jednoho rámu načíst mé vyhodnocení a do druhého přímo z validator.w3.org. Bez přežvýkávání.

Reaguji na FloPa:
ani to rozšíření pro FF nefunguje pro stránky na disku
Ano, je velmi jednoduché, funguje na stejném principu jako bookmarklet — také jen sestavuje adresu.

u web developer toolbaru je možnost odeslání html souboru na disku k w3c validatoru
Už jsem ten toolbar před pár měsíci zkoumal (rozšíření Mozilly jsou jen zapakované XUL+JS) a vím, že by dodělání uploadu lokální kopie nebylo moc náročné, ale zatím jsem si na to nenašel čas.

Kdyby se zde našel dobrovolník, který si myslí, že by zvládl vylepšit mé současné rozšíření pro Firefox, může se mi ozvat (třeba na mail). Opravdu v tom není žádná věda, stačí základní znalosti JS a touha zkoumat API.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: