Autor Zpráva
Jack Finger
Profil
Dobrý večer,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s ochranou osobních údajů a registrace domén. Pokud vím, je už "defaultně" dané, že by se měly osobní údaje ochraňovat a neposkytovat třetí osobě. Přesto v každé WHOIS službě (tzn. že registrátoři poskytují) nalezneme veškeré osobní údaje (kromě e-mailu, což je myslím méně důležité než bydliště) vlastníka domény.
Je to tak správně? Popř. řešíte to použitím nepravých údajů? A k čemu ty údaje vlastně jsou nějaké společnosti?
Díky za názory.
Mike8748
Profil
Jack Finger
z tohoto duvodu mam na svych domenach nastaveny ne ty moje udaje :) nikomu do toho nic neni

to mas stejny jako s zivnostenskym rejstrikem, tam mas taky osobni udaje a je vedejne dostupnej. to samy katastr nemovitosti
proste NIC rek ze to tam bude tak to tam je. ze se to bije se zakonama to uz nikoho netrapi
Jan Tvrdík
Profil
http://www.nic.cz/files/nic/doc/Pravidla_registrace_CZ_ccReg_20080930_ fin.pdf
Sekce 11 - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ; ÚDAJE V CENTRÁLNÍM REGISTRU
Leo
Profil
"A k čemu ty údaje vlastně jsou nějaké společnosti?"

Udaje jsou uzitecne i beznym uzivatelum pokud potrebuji vyhledat nejakeho sizunka, a maji jen jeho domenu. Jina vec je, ze na dane adrese a telefonu se stejne pak neozyva. Leo
Jack Finger
Profil
http://www.nic.cz/files/nic/doc/Pravidla_registrace_CZ_ccReg_20080930_ fin.pdf
Sekce 11 - OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ; ÚDAJE V CENTRÁLNÍM REGISTRU

Aha. Tak v podmínkách to mají, dobře, ale píšou tam i o tom, že se údaje dají skrýt v rámci WHOIS, já však nikde takovou možnost nenašel, vy ji máte?

Leo
Poctivého občana není důvod trestně stíhat, nepoctivý tam stejně napíše špatné údaje => společnosti jsou údaje k ničemu.
gecko
Profil *
Proc vlastne nejsou dostupne whois info o domene google.com?
Timy
Profil
Jack Finger
Jestli tě to tak trápí, tak si tam dej jako jméno Old Shatterhand a adresu Za Trnkovým keřem, stejně to nikdo nekontroluje (ani to nemají jak kontrolovat).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0