Autor Zpráva
Anys
Dobry den,
chci poprosit o radu. Mam nekolik let webove stranky a stava se mi, ze obcas najdu na jinych webovych strankach zkopirovany sve texty i fotografie modelek, ktere jsem si sama upravila i fotila. Objevila jsem dokonce kompletne zkopirovanou celou svou webovou stranku. Je mozno nejak stranky zabezpecit proti tomuto kopirovani? Existuje nejaka ochranna znamka nebo podobna sluzba, ktera by toto zamezila?
Dekuji za radu a tipy. Anys
Nox
Anys
Autorské právo čili právní ochranu získáváš automaticky, ihned a bezplatně na jakékoliv autorské dílo (tedy i text).
Pokud někdo takovou věc zkopíruje - napiš prvně dotyčnému, ať text stáhne, nejlépe nejdříve slušně, pak případně něčím
pohrozit, kdyby nic, tak napsat hostingu a oni mu mohou třeba na čas než danou věc nenapraví zneaktivnit web
(jelikož v podstatě v tom případě hostují stránky s nelegálním obsahem)...a pokud ani to nepomůže a budeš na tom
trvat, tak prostě asi postupovat výše...
Anys
Nox
Moc dekuji za radu, zkusim tedy nejdrive napsat. Myslela jsem, ze stranky musi byt nejak osetreny, abych dokazala, ze to jsou me texty a me fotografie.
ninja
Anys: Nijak osetreny byt nemusi, vlastne ani nemohou. Je dobre na ne uvest jmeno autora a kontakt, pro pripadne zajemce o zakoupeni licence.

Vyvrcholenim pripadneho sporu bude obcanskopravni soudni pre, kde bude nutne dokazat autorstvi. To lze ruzne. Zdrojove materialy, svedectvi, zaznamova sluzba typu webarchive.org, atd.
Anys
ninja
Moc dekuji za rady, napsala jsem jim a uz je to vymazano. Preji vsem hodne uspechu. Diky :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: