Autor Zpráva
Budry
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat, nevíte někde o nějaké veřejném seznamu e-mail poskytovatelů (@centrum.cz, @gmail.com, atd...) Potřeboval bych znát co nejvíce koncovek e-mail adres (to co je za zavináčem).
Budry
Profil
Předem díky
Marek Prokop
Profil
Poštovní server může běžet na každé doméně.
Aleš Janda
Profil
K čemu to? E-mail může být na jakékoli doméně. Např. moje @kyblsoft.cz do seznamu nechceš? ;-)
keeehi
Profil
Aleš Janda
Myslím, že to má sloužit k ověřování emailů při registraci.

Budry
Bohužel takový seznam neznám.
panther
Profil
Budry
jakýs takýs seznam jsem našel tady, ale je toho skutečně málo.

Ale ať to potřebuješ na cokoliv, jak již bylo řečeno [#3], za zavináčem můžeš mít cokoliv.
SwimX
Profil
Budry
takový seznam nemůže existovat. vždyt i na webu zdarma si můžeš k té doméně třetího řádu zařidit email. toho by bylo .. hodně.

Myslím, že to má sloužit k ověřování emailů při registraci.
bud regulární výraz na @ a tečku (popř úpísmena, čísla, pomlčku ..)
nebo při registraci poslat otravný potvrzovací email
SwimX
Profil
panther
za zavináčem můžeš mít cokoliv.
cokoli ne. v doméně nesmí být podrtžítka např.
myslim že hááčky taky zatim ne.
j8 tam povoluji [a-zA-Z0-9\-]
Chamurappi
Profil
Reaguji na SwimX:
myslim že hááčky taky zatim ne
Diakritika už je možná v doménách pod mezinárodními TLD.
Už jsem někde viděl doménu třetího řádu s podtržítkem.

Podle RFC je mimochodem platná i e-mailová adresa „"S mezerou"@example.com“, ale na její funkčnost a použitelnost bych moc nesázel.
SwimX
Profil
Chamurappi
čerpal jsem z intervalu
Kontrola emailové adresy
... Jméno uživatele může obsahovat malá a velká písmena, číslice, tečky ("."), pomlčku ("-") a podtržítko ("_"). Stejné znaky kromě podtržítka může obsahovat i jméno serveru. Jméno uživatele ani jméno serveru navíc nesmí začínat ani končit tečkou a nikde se nesmí vyskytovat dvě tečky za sebou.
Timy
Profil
Chamurappi
Už jsem někde viděl doménu třetího řádu s podtržítkem.
Nemůže to mít mimojiné na starosti i mod_rewrite? Nebo něco podobného. S tímhle nemám zkušenosti, ale nemůže nějaký skript přepisovat sub.example.com na example.com/sub (třeba)? Pak by v subdoméně mohlo být prakticky cokoliv.

SwimX
V doméně tedy háčky být mohou. Ten regulár určitě není dobře, povolí více pomlček za sebou, což také nesmí být. Přičemž pokud někdo půjde na doménu s diakritikou, přičemž prohlížeč samotnou diakritiku na dané doméně nepodporuje, tak se URL přepíše do nějakého takového tvaru: http://www.xn--hkyrky-ptac70bc.cz/page/451/, takže teoreticky by si to mělo poradit i s tímhle :-). Mimojiné doména nemusí být v normálním tvaru, ale může být ve tvaru IP adresy.
Budry
Profil
Nechci to na ověřování email adresa, na to by mi stačilo posílat ověřovací email. A chtěl bych pouze seznam hromadných poskytovatelů jako je Seznam.cz, Centrum.cz, Gmail.com atd..... . Doménová a hostingové emaily mě nezajímají.

Opravdu něco na spůsob toho co poslal panther, ale ve větším kdyby někdo věděl.

Předem díky
panther
Profil
Budry
Opravdu něco na spůsob toho co poslal panther, ale ve větším kdyby někdo věděl.
já jsem to vygooglil, můžeš to zkusit taky ;-)

SwimX
[#8]„cokoli ne. v doméně nesmí být podrtžítka např.
cokoliv jsem myslel samozřejmě jakoukoliv doménu, samozřejmě v rámci povolených znaků. Že se to nedá omezit jen na výčet Seznamu, Googlu aj., ale jednalo by se o všechny registrované domény.
djlj
Profil
Budry
Použij tuto funkci na ověření, zda má doména nastaveny MX záznamy: http://cz2.php.net/manual/en/function.checkdnsrr.php
nightfish
Profil
Budry
Nechci to na ověřování email adresa, na to by mi stačilo posílat ověřovací email.
djlj
Použij tuto funkci na ověření, zda má doména nastaveny MX záznamy:
fail!
armin
Profil
nightfish:
Note: For compatiblity with Windows before this was implemented, then try the » PEAR class » Net_DNS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0