Autor Zpráva
Shane
Profil
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli existuje barva, která se při invertování (např. v Malování Ctrl + I :) nezmění.

Ideálu se blíží #7F7F7F (RGB 127,127,127) a #808080 (RGB 128,128,128).

Dík za radu.
________________________________________
Ve zkratce: RGB 0 - 255 => 256 /2 => 127,5 => ;,(
habendorf
Profil
Mezi 7F a 80 nic není.
Bubák
Profil
Záleží na hloubce barev, kvalitní grafické programy zvládají zpracování obrázků v barevné hloubce 48 bitů.
Ještě dodám, barev je vždy sudý počet, takže "neinvertovatelná barva" jaksi neexistuje.
Joker
Profil
Možná že průhledná se neinvertuje :-)
joe
Profil
Joker
Invertuje, ale na průhlednou ;-)
charlie22
Profil *
nebo na cernou? :-)))
Joker
Profil
joe
No, pokud by průhledná byla uložená skutečně jako průhledná barva, průhledná oblast by po inverzi IMHO zůstala datově stejná jako před ní- barva by se "neinvertovala".
Pokud by se to ukládalo jako RGBA, mohou se invertovat barevné složky.

Jde-li o to, aby se barva neinvertovala vizuálně, tak IMHO rozdíl mezi #7F7F7F a #808080 nebude viditelný.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
kvalitní grafické programy zvládají zpracování obrázků v barevné hloubce 48 bitů
A rozšířené TN LCD displeje zvládají bitů 18, takže je možné, že velká část návštěvníků neuvidí ani rozdíl mezi #7F7F7F a #808080.
Joker
Profil
Chamurappi
Ovšem i 18-bitové TN panely ty 24-bitové barvy IMHO nějak simulují (třeba pomocí barvy sousedních pixelů a tak).
Teď jsem zkoušel zobrazit na TN panelu #7F7F7F a #808080 a rozdíl mezi nimi jde vidět. Sice to chce se trochu soustředit, ale je tam viditelný přechod.
Shane
Profil
Děkuju za objasnění problému. :)

Ještě dodám, barev je vždy sudý počet, takže "neinvertovatelná barva" jaksi neexistuje.
Takže moje domněnka byla bohužel správná.

joe
Invertuje, ale na průhlednou ;-)
Ty uvozovky v názvu vlákna jsou tam pro Tebe. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0