Autor Zpráva
p_a_v_e_l
Profil *
Čaute,
mam jednu otázku když udělate někomu web,tak jak to řešite s licenci,jak si to ošetřit aby to dotyčný to nešířil dal...
Nox
Profil
Dobrý dente,
co aby nešířil dál? Nechápu dotaz
p_a_v_e_l
Profil *
asi jsem se šptaně vyjadříl, prostě když někomu udělate web - administrace, galerie,forum atd..a mě zajima jak si to ošetřit aby prostě on to někde nezveřejňoval jako buď svoji aplikaci nebo jako free aplikaci..
vydrus
Profil
Dáš si tam sledovací skript, který ti oznámí třeba mailem, když se tvá aplikace objeví jinde. A pokud si uděláš do jeho DB backdoor, můžeš mu všechno za odměnu smazat. Takhle se to obyčejně dělá, i když to není moc účinné. :)
Nox
Profil
vydrus
Mno...na webtrhu třeba zmínili, že mít pověst někoho, kdo si dává do kódu backdoory...Ale jiný nápad, pravda, nemám
imploder
Profil
Vysledovat ukradení nějaké online aplikace nebo obsahu webu je přece už z podstaty jednodušší než u lokální. Můžeš čas od času použít vyhledávač a podívat se, jestli to není ještě někde jinde. Pokud je zlodějův web aspoň trochu významný, tak ho najdeš, a jinak stejně nemá smysl se tím zabývat.

Lidi považujou za sviňárnu, když Micro$oft dá do nějaké aktualizace podobný "backdoor" nebo jinou ochranu proti nelegálním uživatelům. A to přitom nemají takovou možnost jako vy - prostě si zloděje vyhledat. Když se backdoory normálně nedávají do lokálních aplikací, tak proč proboha by mělo něco takového strašit v aplikaci veřejně vystavené? Nechápu.
Nox
Profil
Tak ono jde třeba o PHP, to už nemusíš najít
Ale nevím no, jestli je to korektní něco takového do aplikaci implementovat (jestli to dělá někdo jiný je jedno)...u zákazníků
to zase asi moc důvěru nevzbudí
radas
Profil *
když to bude aplikace za řadově 10 000 kč tak bude sam proti sobě ten kdo si to koupi a pak to da jako free, jinak to bude vypadat když to bude vydavat za své...o tom backdooru jsem taky uvažoval..a nějaká smlouva? existuje nějaký vzor?
imploder
Profil
Backdoor taky můžou z kódu odstranit, protože u PHP je vždycky k dispozici zdroják.

Nox
To PHP zpravidla generuje nějaké stránky, tak do těch si můžeš dát nějaké nenápadné znamení třeba do description a potom to podle něj jednouduše najít. Nevím, jestli to nějaký vyhledávač umožňuje, ale samozřejmě by účinná zbraň byla porovnávání hashů souboru nebo jeho částí - jako že si vytvoříš hash nějakého prvku na stránce a pak zadáš vyhledat takový hash. Nebo rovnou vyhledávání konkrétního HTML kódu. Ale to vážně nevím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0