Autor Zpráva
maxmin
Profil *
Setkal jsem se se zvláštním problémem. Potřebuji překopírovat složku z jednoho FTP na druhé.
Chtěl jsem to udělat klasicky přes total commander - stáhnu na disk a uploadovat na nový server.

Bohužel jsem zjistil, že adresář, který kopíruju obsahuje složky se stejnými názvy, ale jinou velikostí písmen.( a, A, B, b, C, c ...) Ve windows se mi složky spojí a linux nemám.
Znáte nějaký FTP klient, který umí kopírovat rovnou z jednoho FTP na druhé, nebo stáhnout obsah FTP do nějakého image souboru nebo archivu (pokud možno i včetně práv)?

A proč mám tak pitomé názvy složek? Systém magento si ukládá obrázky produktů do složky media/catalog/ první písmeno názvu / druhé písmeno názvu / samotný soubor
Je to celkem chytré, protože pak není x tisíc obrázků v jedné složce :-) Ale se zálohou si nevím rady.
bohyn
Profil
Znáte nějaký FTP klient, který umí kopírovat rovnou z jednoho FTP na druhé
Pokud vim tak Total Commander umi byt zaroven prihlasen na vice FTP tak by to snad mohl zvladnout

pokud možno i včetně práv
To nevim jestli se ti pres Win povede

linux nemám
Treba Ubuntu je live distribuce, takze nemusis instalovat.

Dalsi moznost je prihlasit se pres SSH (pokud to aspon jeden z nich podporuje) a kopirovat primo server -> server
nebo si napsat script (treba v PHP) ktery ti to zabali do jednoho archivu a tan pak preneses (nebo ho script posle primo na FTP archivu).
maxmin
Profil *
Total commander se umí přihlásit na více FTP zároveň, když začnu kopírovat, tak si vytvoří složku a u prvního souboru přestane kopírovat. Prostě to neumí

Práva nejsou až tak důležitá, ale někdy by se hodily.

Live distribuce je spíše krajní řešení.

SSH přístup bohužel nemám

S tím PHP scriptem je to skvělý nápad. Pokud nenajdu vhodný prográmek zkusím to PHP
imploder
Profil
maxmin
třeba damn small linux má asi 10 MB, pokud ti bude fungovat a nehavaruje bootování jak mně, tak je to ideální věc
Bubák
Profil
Live distribuce je spíše krajní řešení.
Pokud bys nějaký Live Linux použil, tak:
když bys kopíroval přes harddisk s NTFS, tak jsi tam, kde nyní s Windows;
přeformátovat jen kvůli tomu diskový oddíl bych neradil;
šlo by to přes ramdisk (ten je přirozenou součástí Live distribucí), ale nevím jestli by ti na to stačila RAM, velikost složky jsi nezmínil.

Dodatek:
třeba damn small linux má asi 10 MB
DSLasi 50 MB, mi funguje.
Pro zajímavost, jediné, co mi nenajelo, byly různé verze Kubuntu.
bohyn
Profil
Bubák
když bys kopíroval přes harddisk s NTFS, tak jsi tam, kde nyní s Windows;
Neni pravda. Linux zapise na NTFS do jednoho adresare klidne soubory s ruznymi pismeny vedle sebe (ntfs-3g driver). Windowsum z toho pak jde hlava kolem :D
Takze kdyby pres Linux prekopiroval z FTP na disk a z disku na FTP tak struktura zustane zachovana. Jen to musi smazat pred navratem do Win. Ikdyz ve Win se toho pak da zbavit take, jen je treba jeden adresar/soubor smazat 2x (je i 2x zobrazen, ale tvari se jako tentyz soubor/adresar).
Dalsi moznost v Linuxu je pripojit FTP jako dalsi disk pomoci CurlFtpFS
maxmin
Profil *
tak jsem to vyřešil PHP scriptem.

Našel jsem skvělý script:
http://dolphin-php.org/download/

jedná se o skvělý php filemanager

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0