Autor Zpráva
fimmos
Profil
dobrý večer,
četl jsem na jpw článek o kešování....
představte si, že mám web, kde jsou některé stránky statické a některé dynamické a těch je převážná většina...
myslíte, že je lepší nastavit pro celý web, aby se nekešovaly nebo pro stránky statické, aby se kešovaly a dynamické nekešovaly?

díky
Marty
Profil
Pro statické stránky bych nastavil co nejdelší kešování (po tom co se rozhodneš je nadále už příliš neupravovat).

Pro dynamické stránky bych zavedl citlivé kešování s ohledem na interval jak často se budou data měnit.
Yuhů
Profil
nejlepší kešování je do konce světa, tedy do neděle 17. ledna 2038 do čtvrt na osm londýnského zimního času.
(Sun, 17 Jan 2038 19:14:07 GMT)

teď vážně -- obrázky, javascripty a styly opravdu můžeš kešovat téměř navždy. Stačí jim při změně měnit jména v odkazech.

Statickým i dynamickým stránkám doporučuju nastavit kešování aspoň 5 minut. Vtip je v tom, aby většině lidí bleskově fungovalo tlačítko zpět. Můžeš klidně nastavit třeba i den nebo víc, ale to se nehodí třeba na blogu, kde můžeš po publikování objevit chybu. Takže 5 minut je dobrý nápad.

Vytipuj si pouze stránky, které musí uživatel dostat bezpodmínečně čerstvé, a ty nech vypršet okamžitě (nebo pro jistotu v minulosti, to je to samé, ale spolehlivější). To jsou třeba stránky s potvrzením objednávky, úpravou příspěvku nebo tak různě.

Zároveň všem stránkám doporučuju správně generovat Last-Modified a E-tag. To jsou totiž důležité věci při validaci kešovaného objektu.
thingwath
Profil
Yuhů

Jo, teď někdy letos nebo tak jsme překročili půlku doby trvání světa, že jo? :-)
fimmos
Profil
Yuhů:

a když mám stránku, kterou nekešuji a chci na ní mít obrázek, který kešuji, to se udělá jak?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0