Autor Zpráva
Paleček 369
Profil *
Ahoj. Tak nějak přemýšlím o koupi tohoto krasavce: http://www.lge.com/products/model/detail/w2442pa.jhtml. Zejména se mi pak líbí Full HD 1080p a také možnost přímého připojení set top boxu, xboxu, kamery, ap.

Ale ptám se vás. Není 24 palců moc? Počítač používám k surfování na inetrnetu, hodně k přehrávání filmů, hry hraji příležitostně nebo vůbec. Na stůl se mi 24 palcový moniutor vejde.

Co si myslíte? Je 24 palců hodně?
Nox
Profil
Myslím že ne, mám 22'' a není to extra obrovské (už sem si teda zvykl od pořízení)...naopak mi často přijde že toho textu v editorech se tam na výšku moc nevleze (hlavně v code blocks),
vlastnosti vypadají dobře, kdyžtak se ještě podívej, jestli není nějaká recenze,
ty jsou hodně přínosné (bral jsem ze svethardware.cz)
Mastodont
Profil
Jestli hodláš koukat na filmy ve Full HD, pak jiná cesta není. V opačném případě bych osobně pořídil 2 x 19" :-)
pEeLL
Profil
Paleček 369
24'' je moc?
Ne, za sebe muzu rict ze je to malo. a kdybych nebyl omezeny penezema vzal bych urcite 30".
Joker
Profil
Paleček 369
IMHO záleží na vzdálenosti od toho monitoru. Na "obvyklou vzdálenost od monitoru" (tak necelý metr) to je docela hodně. Mám 20" 4:3 monitor (1600x1200) a 22" širokoúhlý (který teda ve výsledku zobrazí menší plochu než ten 20") a přijde mi to tak akorát. Možná ten 24" by ještě šel, to už nevím.

Jestli máte dost velký stůl a místo kolem na to mít monitor alespoň tak metr a půl daleko, bude to asi v pohodě... pokud teda přečtete písmenka :-)

Na druhou stranu je fakt, že když třeba na tom 20" monitoru koukám na film z postele, tj. monitor je tak 2,5 metru daleko, tak těch 20" už není nic moc :-) (a navíc v tomhle má formát 4:3 nevýhodu oproti širokoúhlému)
Jake Cooney
Profil
Já mam na stole 22" a je to málo.
Dělám grafiku, takže potřebuju velkou plochu a když si vedle plátna ve Photoshopu narvu dva ovládací panely, tak mi tam zbyde jen 1150px pro plátno, což je podle mě celkem málo.

24" určitě neni moc. ;)
TomášK
Profil
Nedávno jsem zaslechl moudro: "Tři devatenáctky jsou lepší než jedna třicítka." (diskuze byla o monitorech!).
pEeLL
Profil
TomášK
ono asi zalezi jak na co. tricitka ma rozliseni 2560x1600. jedna devatenactka ma 1280x1024. tri devatenactky maji 3840x1024. ztoho mi vychází ze na filmy uz je to zbytecne moc sirokouhle a hlavne tam jsou dva ramecky ktere urcite pokazi dojem. pripraci asi bude zalezet na konkretni cinnosti. nekde se oceni vetsi sirka jinde vetsi vyska. dalsi problem bych videl v zapojeni. bezna graficka karta ma jen dva vystupy. takze bud specialni grafiku nebo mit grafiky dve ale to nevim jak a jestli by pak sel obraz spojit.
Dranel
Profil
Paleček 369
Já mám LG Flatron Wide 19" (širokoúhlý) a je to málo. Teď bych asi vzal 22", protože 24" se mi už zdá moc.


pEeLL
CO je to za blbost propojit monitory tak aby se obsah přeléval (tedy aby jedno okno bylo na půl tam a na půl tam)? :O
habendorf
Profil
24" je v pohodě.
Joker
Profil
Jake Cooney
Dělám grafiku, takže potřebuju velkou plochu a když si vedle plátna ve Photoshopu narvu dva ovládací panely, tak mi tam zbyde jen 1150px pro plátno, což je podle mě celkem málo.
Možná v tom případě by byl lepší spíš druhý monitor?
Pro upřesnění dodám, že já k té 22" mám ještě druhý monitor :-)

Ale s tím samotným 22" to je tak, že mám už problém z "normální vzdálenosti" v jaké se sedí od počítačového monitoru (tj. "abych dosáhnul na klávesnici" :-) ) sledovat celý obsah monitoru naráz.
Takže možná bych spíš šel cestou dvou monitorů, než ještě většího monitoru. Ale zas na HD filmy by byl daleko lepší jeden větší monitor s větším rozlišením. Takže- babo raď :)
Mastodont
Profil
pEeLL
U více monitorů jaksi nejde o to, abys je spojil do jedné plochy, ale že můžeš mít více ploch viditelných najednou.
Railbot
Profil
Mám novou 22" a stávající 19", je to pohoda. Kdybych nepotřeboval peníze jinde, šel bych do 24". Pro práci je to naprosto ideální, o filmech v HD nemluvě.
pEeLL
Profil
Dranel,Mastodont
no prave v pripade kdyz by treba chtel sledovat sirokouhly film tak podle me jse hlavne o to mit to "spojene". prece ho nebude sledovat na jedne 19ce a na zbylych dvou nic. a v ruznych programech mi prijde vhodnejsi mit obsah spojeny a tim ziskat vic prostoru.

edit: kdyz uz sme u propojeni tri monitoru kouknete na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=2vzdn3kuiZM nebo tohle http://www.youtube.com/watch?v=oBFMvc_K1-w&feature=related
a mame dalsi vyuziti "spojeni"
Joker
Profil
pEeLL
no prave v pripade kdyz by treba chtel sledovat sirokouhly film tak podle me jse hlavne o to mit to "spojene".
No jasně, na film je to blbý- asi poběží na jednom monitoru a druhý bude "zbytečný".

Ale jsou i situace, kdy jsou dva monitory bomba :) Úplně nejlepší (což pravda neocení každý) je vzdálená plocha- mít svůj počítač na jednom monitoru a vzdálený na druhém je úplně dokonalé :)
Na grafiku apod. by to bylo taky skvělé. A třeba pro Linux, který má standardně více ploch, je to jak dělané.
Taky se dá na druhý monitor přehodit třeba IM a ikonky pro spouštění aplikací, takže můžu mít otevřené okno přes celou obrazovku a přitom stále možnost otevřít program jedním (dvoj)kliknutím.

IMHO na práci, pokud člověk dělá nějakou administrativu / programování / cokoliv kde potřebuje mít více otevřených aplikací, jsou dva monitory lepší než jeden větší. Domů už bych si tím tak jistý nebyl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Palečka 369:
Rozdíl v rozměrech mezi 24" a 22" je relativně malý, rozdíl v ceně skoro také, zajímavý je ale skok v rozlišení, takže bych rozhodně neváhal. Kdybych si nebrousil zuby na třicítku s 2560×1600, bral bych 24".

Je mimochodem zvláštní, že digitální foťáky vyhánějí megapixely do dvouciferných čísel, když fotky z nich zatím žádný z dostupných monitorů nedokáže celé zobrazit. Člověk si tedy koupí špičkový monitor a může si na něm bez zmenšování zobrazit nanejvýš půlku z fotky nafocené tím nejlevnějším foťákem.


Reaguji na Jokera:
a druhý bude "zbytečný"
Na druhém můžou pohodlně běžet věci, které se mohou najednou stát důležitějšími než film, třeba ICQ, poštovní klient…
(Aha, to vlastně píšeš.)
Joker
Profil
Chamurappi
Je mimochodem zvláštní, že digitální foťáky vyhánějí megapixely do dvouciferných čísel, když fotky z nich zatím žádný z dostupných monitorů nedokáže celé zobrazit
Copak tohle, mnohem "zvláštnější" je, že se ty další megapixely leckdy na kvalitě fotek projevují spíš negativně (<= mrňavý snímač s mnoha megapixely v kombinaci s mizernou optikou).

Takže kvůli fotkám IMHO větší monitor nemá smysl (pokud člověk teda není grafik).
japlavaren
Profil
tiez som kupoval monitor, cena medzi 22" a 24" je skoro dvojnasobok (LG, SAMSUNG) cize zatial kukam na 22"
Jake Cooney
Profil
Joker
Nad tim jsem taky přemejšlel, ale když už, tak jedině nějakou 15" stranou.
Osobně jsem si dva monitory vedle sebe už taky vyzkoušel a nevyhovuje mi to. Spíš by to chtělo tu 24" no.

P.S. - Dvě 22" by se mi ani nevešly na stůl :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0