Autor Zpráva
xknow
Profil *
Takovej dotaz ohledne platu na hodinu pro webdesignera. Jde o to ze jsem jiz prosel nekolika ceskymi firmami a v podstate nemam do dnesniho dne uplne jasno jak se pohybuji hodinove taxy v tomto oboru (obecne). Zacinal jsem jako student/brigadnik v jedne firme kde jsem mel 100Kc/hod. jiz pred rokem a pul. Za tu dobu jsem samozrejme ziskal celkem dost zkusenosti a dnes pracuji v dalsi nejmenovane firme (opet jako student), kde delam webdesign a v podstate furt za nastupni plat (skoro rok). Mezi klienty se objevuji i vetsi spolecnosti a dochazi kolikrat k nekolika navrhum (nez je onen klient spokojen)- ve firme to je resene fixni castkou, coz se mi taky moc nelibi. Take dochazi ke striktnejsim drzeni terminu a naslednych pokut za jejich nedodrzeni- jak jsem jiz uvadel jsem student a treba ve zkouskovym to byl docela frmol- neobeslo se to bez pokuty za nedodrzeni terminu (na navrh byva tak v prumeru 1-2 tydny). Proto jsem dosel k zaveru, jak tuto situaci co nejlepe vyresit a napadlo me zvyseni platu na hodinu, preci jenom v nekterych pripadech nesu celkem velkou zodpovednost. Proto se ptam jak se v prumeru pohybuji hodinove sazby za post webdesign u lidi co jiz nejake zkusnosti v oboru maji.

predem diky za vsechny nazory.
Joker
Profil
xknow
Hmm, to asi nebude snadné říct, hlavně u studentské brigády... třeba já dostal na jedné brigádě zezačátku (pravda, už to je nějakých 8 let... to to letí) 70 na hodinu. Později 90 na hodinu. Perlička: odběrateli se za hodinu mé práce účtovalo 2500... to je život :-)
Pak jsem měl nabídku na brigádu na jednom projektu... řekl jsem si 200 na hodinu a dostal je :)

Jde hlavně o to, kolik je ta firma ochotná dát a za kolik jste ochotný pracovat. No a taky o to, jestli by to za ty prachy byl ochotný dělat někdo jiný. Pokud ano, asi máte smůlu.
Nicméně pravda, 100Kč/h ~ 16000 měsíčně u zaměstnance na plný úvazek, nic moc.

Mimochodem:
dochazi kolikrat k nekolika navrhum ... Take dochazi ke striktnejsim drzeni terminu a naslednych pokut za jejich nedodrzeni
Uff, to je co za newspeak, tohle? Říct česky, že se často musí návrh několikrát předělávat anebo že se striktně hlídají termíny, není in?

jak jsem jiz uvadel jsem student a treba ve zkouskovym to byl docela frmol
Zvláštní... já měl vždycky ve zkouškovým úplně nehorázně volného času :-) Žádné přednášky, žádná cvičení, na pět týdnů zkouškového 4-6 zkoušek, na každou podle obtížnosti 0-3 dny učení a zbytek pohoda, klídek, leháro :-)
ninja
Profil
xknow: Pochybuji ze dostavate plat, spise mzdu. Podle celeho prispevku ale tipuji ze nemate ani mzdu (nejste zamestnanec), ale delate na zivnostensky list.

Krom toho ze Švarc systém je v ceske republice trestny, mate smluvni volnost, jak se s vasim chlebodarcem domluvite. Muzete chtit penize za hodinu prace, za kazdy navrh, za kazdou dokoncenou zakazku, atd.

Hodinova sazba se pohybuje od 50 do 5 000 Kc/hodinu a jeji vysi urcuji jen dve veci: 1. Kolis si webdesigner rekne. 2. Kolim mu je zamestnavatel ochoten dat.
Joker
Profil
ninja
Podle celeho prispevku ale tipuji ze nemate ani mzdu (nejste zamestnanec), ale delate na zivnostensky list.
Já bych z toho příspěvku spíš tipoval, že dělá "na dohodu".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0