Autor Zpráva
karbon
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jestli se podle vás historie ICQ dá použít jako důkaz k tomu, že si někdo s někým psal? Třeba jestli by tomu Policie ČR dala nějakou váhu (a pokud ano, tak jakou). Díky.
Timy
Profil
Pokud si dobře vzpomínám, tak se historie ICQ ukládá u klienta, ne na serveru, takže si každý může vymyslet „historii“ jakou chce. Pak je zde také klasická otázka, jak dokázat, že to skutečně psal ten a ten člověk a ne někdo jiný z jeho účtu. Celkově vzato si myslím, že tě policie s historií ICQ pošle do …
Joker
Profil
karbon
Moc velký důkaz by to nebyl... to je jako s e-mailem, uložená zpráva je vpodstatě jen textový soubor, kterých si každý může vyrobit kolik chce. Anebo existující skutečnou zprávu upravit.

Takže, za prvé by byl problém dokázat, že ta komunikace vůbec proběhla. I kdyby se to povedlo, bude problém dokázat, že nějaký uložený text je skutečně autentický záznam té komunikace. A kdyby se i to povedlo, pořád bude problém někomu dotyčnému dokázat, že právě on psal ty zprávy na druhé straně.

Čili jako přímý důkaz to má řekl bych asi stejnou hodnotu, jako podepsat prohlášení, že jste si spolu psali o tom-a-tom. Přesto to úplně beznadějné není, třeba to může vést k nějakému dalšímu důkazu, nebo se druhá strana náhodně na něčem "nachytá".

Dodatek:
Jo takhle elektronicky podepsaná zpráva, to už by asi byl jinší kalibr.
tiso
Profil
Pokiaľ by mu polícia zabavila počítač, a tam mal históriu icq zhodnú s tou tvojou, tak by sa mohol vyhovoriť len tým že to napísal niekto iný na tom PC...
Hitman
Profil
Kdybych shrunul příspěvky kolegů, znělo by to asi takhle: Ano, historie ICQ se dá použít jako důkaz, nemá však příliš velkou hodnotu. Mnohdy může vést k dalším důkazům, nebo "nachytání" druhé strany. Pokud nemáš lepší důkaz, můžeš použít i historii icq, lepší je jakou důkaz použít obyčejnou smlouvu, nebo smlouvu elektronicky podepsanou.
karbon
Profil *
Díky všem za názory.
I am
Profil *
Jen tak mimochodem - vše co je posláno přes icq se stává majetkem AOL - tedy si AOL může ukládat všechny vaše zprávy -> možná při nějakém závažném případu by "historii" mohla vydat, ne?
Hitman
Profil
Nevím, jestli je pravda, že si AOL ukládá historii zpráv, ale pokud ano, mohlo by se to při nějakém velmi závažném případu použít.
I am
Profil *
Hitman
O tom můžeme pouze spekulovat.
imploder
Profil
Jen tak mimochodem - vše co je posláno přes icq se stává majetkem AOL - tedy si AOL může ukládat všechny vaše zprávy -> možná při nějakém závažném případu by "historii" mohla vydat, ne?
Tak to je aspoň výhoda oproti těm různým Jabberům a tak - právě to, že se to dá bez vašeho svolení odposlouchávat, se může nakonec hodit. Vy sice nemáte soukromí, ale nemá ho ani ten druhý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0