Autor Zpráva
bencik
Profil *
Už jsem se naučil html a css a zvládám nakódovat normální statickou stránku...
Co se mám učit dál? PHP, Javu,...?

<ot> Java se čte [džava] nebo [java] ? </ot>
tiso
Profil
bencik - ak chceš robiť webové stránky a webové aplikácie, tak PHP. Ak chceš programovať samostatné aplikácie, tak javu, alebo niektorý iný z vyššých jazykov (C++, ...)
[džava]
blizz_boz
Profil
bencik nauc sa C# - C# je syntakticky podobne jave akurat ma o dost bohatsiu syntax ma take vymozenosti ako preťažovanie operátorov, vlastnosti, genericke triedy, linq atd. Ked ovladas C# lahko sa naucis aj Javu.
@madeus
Profil *
uc se to, co jini neumi..tak si zachovas tu nejvyssi cenu na trhu prace...
a k te vyslovnosti..spravne je s dlouhym a, tzn. [džáva]
Dranel
Profil
bencik
Co se mám učit dál? PHP, Javu,...?
PHP+MySQL

<ot> Java se čte [džava] nebo [java] ? </ot>
Já to čtu [Java], stejně tak jako říkám [JavaScript].
Timy
Profil
bencik
A co chceš dál dělat? Jestli ty weby, bude asi nejjednodušší začít s PHP. Ale jestli neumíš programovat, tak si myslím, že při učení PHP chytneš hodně špatných návyků.

@madeus
uc se to, co jini neumi..tak si zachovas tu nejvyssi cenu na trhu prace...
Hmm, ale za to tě pak nikdo nezaměstná 8-).

Dranel
Já to čtu [Java], stejně tak jako říkám [JavaScript].
Fakt [JavaScript]? I to "c" tam? :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na bencika:
Co se mám učit dál? PHP, Javu,...?
C# nebo Javu.

Java se čte [džava] nebo [java]?
Názory na výslovnost Javy si můžeš přečíst ve zdejší rok staré debatě. Já vyslovuji [java] a JavaScript vyslovuji jako [javaskript]. Výslovnost [džavaskript] používá v mém okolí jen jeden nepříliš oblíbený člověk, proto ani ta výslovnost není příliš oblíbená. Ale v jiných kolektivech může být situace opačná.
@madeus
Profil *
<ot>
Timy
Hmm, ale za to tě pak nikdo nezaměstná 8-).
To sis spletl vid? Pokud si jediny (rozumej jeden z mala - logicky), co ovlada nejakou technologii, tak jsi velice poptavany, cili zamestanavatele se jeste pretrhnou, aby te vzali...
</ot>
Timy
Profil
@madeus
Pokud jsi jeden z málo, který ovládá danou technologii, pravděpodobně se jedná o technologii, kterou nikdo nepoužívá. Kdyby se používala více, umělo by ji více lidí. To vidím u nás na katedře. Naše katedra je "českým domovem" Lispu, každý druhý tady v Lispu umí na velice dobré úrovni... ale v praxi (mimo nějaké akademické věci) s ním nikdo nepracuje, protože obvykle nenajdou někoho, kdo by Lisp vyžadoval.
Dranel
Profil
Timy
Fakt [JavaScript]? I to "c" tam? :-)
Tak jo no, upsal jsem se :P
bencik
Profil *
Tak bych to viděl asi na tu javu...
Neznáte nějakou stránku s kvalitním a aktuálním popisem javy uplně od začátku? (Ano, mohl bych použít google, ale vůbec nevím, který návod je aktuální a kvalitní - takže prosím žadné stránky typu www.usethefuckinggoogle.com)
imploder
Profil
Pokud psal Dranel výslovnost v abecedě X-SAMPA, pak napsal, že to vyslovuje "ňava" a "ňavašťript" :-)
bencik
Profil *
Jen se zeptám - http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=244 je tohle "aktuální" nebo to je o nějaké zastaralé verzi?
Joker
Profil
bencik
Tak obecný popis Javy, který je na té stránce, stále platí :o)

Seriál jako takový sice neznám, ale podle mého názoru ještě celkem aktuální bude... je založený na Javě 1.4, dnes je Java 1.6, změny v jednotlivých verzích např. zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Java_version_history

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0