Autor Zpráva
peteo
Profil
Na tvorbu stranok pouzivam program PSPad, lebo ponuka kodovanie v UTF-8.
ine *pady mi toto neponukaju a otvaraju mi uz moje hotove stranky v uplne inom kodovani a UTF-8 neponukaju, cely text mi preformatuju.

jediny problem: PSPad mi bohuzial pada vzdy (no nie vzdy, ako kedy) cca po hodke prace (v 4.5.4 (2335)).

chyba v kompe ci v programe?

diky.

pripadne viete poradit iny *pad, ktorý ponuka podobne prostredie?
Jan Tvrdík
Profil
peteo:
Mě osobně padá PSPad vyjímečně a téměř vždy je to způsobeno dlouhým řádkem v kombinaci se zapnutým zalamováním řádků.
Jinak ještě existuje Notepad++, ale není tak dobrý.
Philber
Profil
este sem kdesi v nejakem clanku cetl ze autor ma sice rad pspad, ale presel k PHPEdit, toz sem to zkouknul a prislo mi to hodne dobry (bohuzel placene), ale mam dojem ze kdyz treba jako student udas dobry duvod muzou ti poskytnout verzi zdarma,.. (na strankach se k tomu da prolkikat), PHPEdit este teda aktivne nepouzivam, ale az me napadne duvod a dokazu ho zformulovat do anglictiny tak to zkusim,..
peteo
Profil
to je prave ono:
zapnuta diakritika, dlhy riadok a zalamovanie + kontroka pravopisu.
a pspad pada.

----------------------

takze free nahrada?
Jan Tvrdík
Profil
peteo:
Nepiš dlouhé řádky. Délka řádku by měla být 80, maximálně 120 znaků.
Philber
Profil
Jan Tvrdík
Nepiš dlouhé řádky. Délka řádku by měla být 80, maximálně 120 znaků.


Ja jen doufám ze sem tuto větu špatně pochopil, ale co to znamená nepiš dlouhé řádky??? ake řádky má teda psát?
A když píšu blok textu? t
Me osobně toto taky velice vadí na PSPadu,. proč padá kvůli tomu ak píšu? Nastěstí má i vela předností, je to škoda
Mastodont
Profil
Philber
co to znamená nepiš dlouhé řádky?
Co přesně nechápeš na větě "Délka řádku by měla být 80, maximálně 120 znaků."?
Philber
Profil
Mastodont
lol tím chceš říct že když píšeš text,. tak počítáš rkoli znaků más v řádku,..
a když zjistíš že tam máš 80-120 znaků tak tam putnes <br> a jedeš dál? Prosimtě

edit: mozna to spatne chapu tak me opravte
Mastodont
Profil
Philber
LOL, PSpad zobrazuje v editoru svislou čáru, která je default právě na těch 80 znaků, takže nemusíš nic počítat :-)))

A pokud se týká <br>, tak nechápu já, o čem je řeč - konec řádku v souboru je něco jiného než zalomení řádku v HTML.
Philber
Profil
Mastodont
no to ja vim, ta cara je duvod proc to neresim,. proc bych si to mel hlidat?

ps: ja se nechci dohadovat ale nechapu proc si to mam hlidat to je vse, prislo mi to absurdni
Jan Tvrdík
Profil
Philber:
Je programátorský standard (ve všech jazycích), že řádky mají mít délku 80 znaků. Dnes se ovšem toleruje i větší číslo (okolo 120). To neznamená, že dáš <br>, ale že dáš enter (\n).

Citace ze Zend Framework Coding Standard:
B.2.3. Maximum Line Length

The target line length is 80 characters. That is to say, ZF developers should strive keep each line of their code under 80 characters where possible and practical. However, longer lines are acceptable in some circumstances. The maximum length of any line of PHP code is 120 characters.
Mastodont
Profil
Philber
Protože se příliš dlouhé řádky blbě čtou, žádný jiný důvod není (kromě toho, aby nepadal PSPad).
Joker
Profil
Philber
no to ja vim, ta cara je duvod proc to neresim,. proc bych si to mel hlidat?
No, mně přijde úplně normální psát kód tak, aby se to pak dalo taky přečíst.
I když dnes už mi přijde zbytečné se omezovat na 80 znaků, když mám v PSPadu na svém monitoru šířku řádku skoro 200 znaků (takže při 80 znacích je pak skoro celý kód zhruba v levé třetině monitoru).

Takže minimálně bych dělal kód nějak strukturovaný a rozřádkovaný po logických úsecích (což znamená, že většina řádků nebude mít ani těch 80 znaků), no a texty řádkoval tak, aby se alespoň vešly na monitor.

Jinak PSPad má tlačítko na automatické formátování HTML kódu, které funguje docela dobře.
Philber
Profil
Vsak to je programátorské pravidlo, ze zdrojový kód, by měl být do určité šířky a určitě do určité délky úplně nejlíp okomentované v každé důležité části,.. pro přehlednost a citelnost,..
kdyby se náhodou stalo ze bychom k tomu sedli po pár letech, a nekukali co to ako je xd... to ja beru o tom se snad ani nemusi mluvit,.

jenže to vyznělo tak že to platí i o prostém textu, a porad to tak zni, otázka je porad proc se omezovat "editorem" kvuli textu,.. jen pro představu zpracováváte stránku a4, nebo několik malých bloků textu a musíte to odradkovávat (\n)? no není to práce trochu zbytečná, to pravidlo plati o zdrojovém kódu programu,.. ne o obsahu
Dranel
Profil
peteo
Taktéž se mi to stává... holt jsem se naučil po každém správném kroku dát CTRL+S. ;-)
Miloš
Profil
Dranel
po každém správném kroku dát CTRL+S. ;-)
PSPad umožňuje i automatické ukládání. Interval si můžeš zvolit sám.
Jake Cooney
Profil
K té délce řádků:
Osobně mam zalamování nastavený na 175 znaků a za dva roky s timhle nastavením mi kvůli tomu ani jednou naspadl.
Celkem mi spadl 2× a to kvůli FTP.
peteo
Profil
no to je sice pekne, ale potrebujem viac ako 80 znakov.
napr..
DJ Miky
Profil
Za ty roky mi PSPad ani jednou nespadl, i když nemám omezenou délku řádku. Občas jsem upravoval kód v řádku dlouhém i přes 15 000 znaků (se zapnutým zvýrazňováním syntaxe) a nikdy se mi nestalo, aby spadl.
peteo
Profil
DJ Miky

ktora verzia?
som rozmyslal i o instalacii starsej verzie, ktora nepadala.
na tej mi udrzalo pripojenie na ftp stale, teraz ma automaticky odpaja cca po 50 sec.
Bubák
Profil
som rozmyslal i o instalacii starsej verzie, ktora nepadala.
Nevím, jak starou verzi máš na mysli, ale straré verze uměly UTF-8 jen jako export/import, současné verze pracují v UTF-8 nativně.
Joker
Profil
Philber
jen pro představu zpracováváte stránku a4, nebo několik malých bloků textu a musíte to odradkovávat (\n)? no není to práce trochu zbytečná, to pravidlo plati o zdrojovém kódu programu,.. ne o obsahu
Souhlas, že hlavní problém je padání editoru a ne délka řádku. Nicméně i tak bych tam asi to odřádkování dal. Třeba se někdy stane, že na ty soubory musím koukat v jiném počítači na jiném editoru a zorientovat se pak v textech, které vylézají pryč z obrazovky, není nic moc.

peteo
no to je sice pekne, ale potrebujem viac ako 80 znakov.
napr..

Nechápu ten příklad.
V HTML je spíš výjimečný kód, který by opravdu vyžadoval nějakou délku řádku. Jelikož odřádkování se za normálních podmínek ignoruje (resp. jakýkoliv počet bílých znaků se zobrazí jako jedna mezera), lze ho nacpat prakticky kamkoliv.

Jinak ani mně PSPad nepadá, obvykle používám nejnovější dostupnou verzi, občas mi ale aktualizace pár měsíců trvá :-). Nicméně může to být i tím, že ta popsaná situace (zvýrazňování syntaxe a hodně dlouhé řádky s automatickým zalamováním) u mě nastává dost výjimečně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0