Autor Zpráva
disler
Profil
Dala by se prodat směnka na jméno mezi Frantou (já) a Karlem na částku 20.000,- Kč?

Jě měsíc po splatnosti a já nemám čas na objehávání soudů a podávání žalob, dala by se prodat za 15.000,- ?

Děkuji za odpověď, jestli je to u směnek na jméno možné.
panther
Profil
disler
Já bych si zkusil objehat jiná fóra než ty o webdesignu
Joker
Profil
disler
Co je to "jehat"?
Co dělá tenhle dotaz na fóru o webdesignu?

Jinak AFAIK (jako že o tomhle toho moc nevím) se směnka prodat dá, jako jiné cenné papíry nebo dluhy. Myslím, že je potřeba o tom informovat dlužníka... něco jako "1.3. jsem prodal Váš dluh, takže teď dlužíte firmě Ivan & Sergej vymáhání dluhů, s.r.o. Hodně štěstí."
Za 15000 by se ta směnka prodat dala za předpokladu, že ji za ty peníze někdo bude ochotný koupit :o)

Takže asi takhle... anebo možná jinak :-)
armin
Profil
disler: www.deredes.cz
HonzaM
Profil *
pozor na deredes pošlou dva dopisi on nebude reagovat a deredes ti naučtuje dva litry za pokus o vymožení
zvěřiňák
Profil *
disler
Zkus se zeptat tady.
karbon
Profil *
Dá se to prodat, ale ten kdo půjčil to pak může vymáhat od toho druhého, když mu jeden odmítne zaplatit.
Joker
Profil
karbon
ten kdo půjčil to pak může vymáhat od toho druhého, když mu jeden odmítne zaplatit
Od koho druhého? Dlužník je v tomhle případě přece stejný.

Ale za určitých podmínek může i dlužník převést svůj dluh na někoho jiného. Pokud vím, je to takhle: Zatímco věřitel může převést svou pohledávku kdykoliv a dlužníkovi pak musí jen oznámit, komu teď vlastně dluží, dlužník k převodu dluhu na někoho jiného potřebuje souhlas věřitele. Pokud věřitel ale s převodem dluhu souhlasí, dluží mu pak ten nový dlužník.
Rozhodně si to pak věřitel nemůže rozmyslet a vymáhat dluh zase po tom původním dlužníkovi- to by se pak mohlo stát, že by za někým přišla banka s tím, že před deseti lety prodal byt a kupující převzal hypotéku, kterou teď nesplácí. A že to tedy chtějí splácet po něm.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0