Autor Zpráva
mantisa_
Profil *
Ahoj,

rád bych se zeptal, jak do daňového přiznání zahrnout Paypal? Moc jsem toho na Internetu nenašel.
Jde mi o to, že mi na Paypal chodí poměrně často malé částky (15 USD nebo 10 EUR většinou). Až nasyslím uričté množství, nechám si část poslat na BÚ. Nějaký malý zbytek si nechám na Paypalu.
Jak ale na to? Zdanit jen tu došlou částku na BÚ nebo danit těch hafo malých částek na Paypalu? Jak by se to (ty malé částky) potom převádělo na CZK?

Děkuji.
Anonym
Profil *
Podle máš špatně postavenou otázku. Něco jako "Jak zdanit bankovní účet?". Paypal je podle mě internetová peněženka, prostě bankovní účet a když ti tam dojdou peníze za něco prodanýho, pak daníš příjem např. tím, že vystavíš fakturu, když ti tam dojde nějakej dar, pak postupuješ podle zřejmě darovací daně, když si tam pošleš nějaký peníze, pak si jen převádíš peníze "mezi bankami" a nemáš co danit, ... každopádně, pokud by jsi měl nějakou malou částku za prodej něčeho, pak zřejmě tvůj příjem nedosáhne částky, kterou musíš danit, druhá otázka je živnostenské oprávnění k tomu dostávat nějaký příjem za nějakou činnost, v heslech:

Obdržení příjmu: menší částka než vyjmenovaná v zákoně (teď nevím myslím 10000 nebo 15000 nebo 20000) nevstupuje do daně z příjmů (nebo osvobozeno - teď nevím jak se tomu říká), ale pozor na živnostenské oprávnění (Je potřeba pro činnost, za kterou jsem dostal peníze ?)

Dar ... zřejmě se budeš muset podívat na darovací daň (ale nevím, zda tam není potřeba nějaká smlouva, to by se celkem zkomplikovalo)

Kurz ... jak účtovat např. to, že by jsi někomu naúčtoval 10 USD za 22 kč a pak při následném převadění by jsi dostal 10 USD za 20 kč, to už je věc účetnictví...

Každopádně největší problém je v tom, že když se zeptáš někde na úřadě, nikdo ti není schopen poradit, v tomto jakoby neexistovali zákony, je v tom chaoz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0