Autor Zpráva
Iv
Profil *
Zdravím :)
Vytvořila jsem sestře v Photoshopu svatební oznámení a dokud to bylo v počítači, tak všechno vypadalo dobře. Nechala si jedno vytisknout a v tiskárně ji řekli, ať si to nechá převést do formátu pdf s minimálně 300 dpi nebo do křivek. A přesně tohle já nikdy nepochopila, graficky to stvořit umím, ale technicky dotáhnout do konce už ne :). Můžete, prosím, poradit? Děkuji.
Bubák
Profil
Tiskárně, která nevezme v profesionální praxi běžný formát bych se příště vyhnul vejkým obloukem. Pokud je to možné, zkus najít jinou tiskárnu.

Photoshop nemám, ale vím, že umí uložit do PDF. Pokud nemáš možnost využít služeb jiné tiskárny, použij postup z nápovědy:
http://help.adobe.com/cs_CZ/Photoshop/10.0/help.html?content=WSfd1234e1c4b69f30ea53e41001031ab64-7778.html

Výsledné dílo si zkontroluj v Adobe Readeru.
armin
Profil
Iv: Třeba toto pomůže: http://www.cellbio.duke.edu/faculty/klingensmith/Adobe%20Photoshop%207/Help/help.html
Jinak se zkusit poptat gugla na frázi "photoshop export to pdf". Svůj dotaz bych ale směřoval na některé grafické / photoshopácké fórum, než zde.

Bubák: Je naprosto běžné, že tiskárny berou podklady výhradně ve vektorové podobě resp. v PDF formátu (do kterého třeba Corel umí exportovat, nevím jak PhotoShop, nepoužívám, neznám). Třeba někde vemou i bitmapu, ale výsledek asi nebude za moc stát, hlavně když se tam dojde s obrázkem 320x240 v jpg s brutální kompresii a smoothingem a bude z takovéhoto podkladu chtít klíent vyhotovit křištálově čistý plakát formátu A2 apod.
Bubák
Profil
U tohoto dotazu nejde o to, jestli známe Photoshop, nebo ne. Volba pro Export do PDF tam je a možnosti nastavení exportu jsou, soudě po přečtení nápovědy, standardní. Takže stačí nastavit a hotovo.

Jestli bude mít PDF požadované minimální rozlišení 300 DPI, nevím, neznám velikost svatebního oznámení v cm a v px. Jediné, co znám, je délka palce. Ostatní je jednoduchá matematika ze základní školy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0